Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Manapsàg mi lenne a következmè...

Manapsàg mi lenne a következmènye, ha egy tanàr kirandulàson elvesztene gyerekeket?

Figyelt kérdés

A '90-es èvek elejèn-közepèn az iskolànkban egy tanàr rendszeresen elhagyott gyerekeket. Addig nem néztek èrte a körmère, míg vidèken nem felejtett egy elsőst. Budapestiek vagyunk.

Akkor is annyit làttunk az egészből, hogy azutàn nem vezetett túràkat.

Engem felejtett a Balatonban, màsik 2 gyerekkel együtt lemaradtunk a tùràn, ès nem vette èszre, pàr gyerek rossz irànyba kanyarodott egy ösvènyen, ès teljesen màshol lyukadtak ki.

Ha valaki beteg volt tàborban, nem hìvta a szüleit, hogy vigyek haza. Ha valaki nem előtte hànyt, annak nem hitte el. 2 tàbort is vègighànytam, màr 8-9 èvesen sem szerettem nyilvànosan hànyni.

Akkoriban ,,szupertanàrnak" volt kikiàltva, utòlag làtom, hogy mennyire gàz volt (meg sok minden mast is rosszul csinàlt)


2022. márc. 11. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg szülői feljelentés nem történik nincs következmény sem. Ha az iskola igazgató tud az esetről, fegyelmit ad. Ha kigyűlik X darab fegyelmi, akkor a tanárt kirúgják. Nyílván Ha gyermekbántalmazás történik, vagy személyi sérülés az eltűnések kapcsán akkor egyből kirúgják.

Egyébként pont ezért szokott több kísérő tanár menni, az egyik elől, a másik hátul, hogy szemmel legyen tartva az egész bagázs.

2022. márc. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetekben feljelentés és az igazgatónak írásos jelentés kell. Így kötelesek minden téren is eljárni az esetben.

Barátnőm fia eltörte a kezét a kiránduláson. Nem hívtak hozzá mentőt, nem vitték kórházba, mivel erre nem volt idő. 1,5 óra sírás után felhívták barátnőmet, hogy Budapestről menjen már le Debrecenbe a gyerekért, mert beteg (???)... Az orvosi papírral a kezében ment be az igazgatóhoz. Felfüggesztették végül a tanárt és ki is rúgták. Ő emiatt nem ment a rendőrségre.

2022. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

A fiam osztalyfonoke csinált már ilyeneket, igaz, nem kicsikkel. Hatodikban vitte őket korizni busszal, két gyerek fent maradt a buszon, nem is vette észre, másnap tudta csak meg.

Egy osztalykirandulasra meg elfelejtett elvinni valakit, új volt még a kislány a városban, és nem tudta pontosan, hol van a parkoló, ahonnan az indulás van. Egy szülő kocsival vitte a busz után a lányt, kb 100 km-t, az osztalyfonok legnagyobb meglepetésére, ő azt hitte, ott van mindenki.

Egyszer meg elvitted a gyerekeket moziba, a film után kiakadt néhány gyerekre, és otthagyta az egész osztályt a plázában. Este 8-kor,télen. Jó, nem voltak olyan kicsik, 12 évesek voltak, de akkor is, ha úgy volt megbeszelve, hogy a sulihoz visszakiseri őket, akkor nem hagyhatta volna őket máshol.


Semmi nem történt amúgy, még mindig ő az osztalyfonok, most nyolcadikosok.

2022. márc. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a legtöbb helyen nem mernek lépni a tanár hiány miatt. Ha kirúgják, akkor nagyon nehéz a helyére bárkit is találni és addig a többi tanárra hárul a helyettesítés gondja. Emiatt rengeteg alkalmatlan tanár bennmarad a rendszerben. Egyszerűen nem tehetik meg nem hogy minőség alapján de hogy egyáltalán megszűrjék a tanárokat.
2022. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Hatodikos osztályfőnök vagyok. Ketten kísértük az osztályomat (28 fő) a villamoson. Mindenkinek a szájába rágtam, hogy hol szállunk át. Erre két gyerek a villamoson maradt. A villamos ajtaja bezáródott és elindult mire leszámoltam a gyerekeket és észrevettem a hiányzókat. Szerencsére volt náluk telefon és rögtön hívtam őket így a következő megállóban leszálltak és megvártak engem.


Ha a szülők problémáztak volna akkor sem hiszem, hogy ebből lett volna valamilyen ügy. Nem volt olyan horderejű, hogy ezért meghurcoljanak a "bezzeganyuk". Szerencsére az osztályomban a szülők nagyon normálisak.

2022. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha valaki beteg volt tàborban, nem hìvta a szüleit, hogy vigyek haza. "


Ez nálunk is megvolt 2000 és 2007 körül és semmi következménye nem lett. Az első alkalommal a társaság fele össze-vissza hányt, a második alkalommal egy lány belázasodott.


Felesleges is lett volna riadóztatni a szülőket. A lázas lány másnap a saját két lábán gyalogolt úgy, hogy meg se látszott rajta, hogy az előző este vizes borogatást kapott.


A hányós gyerekeknél meg külön választották a beteg gyerekeket és amíg jobban nem lettek, velük maradt egy tanár.

2023. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!