Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Azoktól kerdeznék akiknek a...

Azoktól kerdeznék akiknek a gyermeke már nagyobb. Hátrány e, ha csak 4.-ben van először idegen nyelvi oktatás? Mikor jutott el a gyermeked tudása így a megfelelő szintre?

Figyelt kérdés

A városban csak a kéttannyelvű iskolákban (2 db ilyen van) kezdik elsőben az idegen nyelvet. Igaz akkor emelet óraszámban, alapozásra, utána pedig két nyelven folyik az oktatás.


Minden más suli 3.-4. Osztályban kezdi csak.


Ezen eléggé ledöbbentem, az én időmben volt így és már akkor se (inkább később amikor szívtam a gyatra oktatástól) tartottam hatékonynak, hogy 9.eves korig semmilyen formában nem találkoztam az angollal.


Azt hittem ez azóta változott.

Miért nincs köztes megoldás, hogy elsőtől oktatják de nem két nyelvűként?


Nem késő akkor már?


2022. márc. 19. 23:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%

Nem késő. Viszont nagyon tanár függő, mennyit ér.

A kéttannyelvű osztályokban alsóban kevesebb a matek, magyar, mint a normál osztályokban (a szabad felhasználású órakeretben más tárgyak helyett van a heti öt nyelvóra), így ezeknél a tárgyaknál elég feszített tempóban haladnak.

2022. márc. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Én még anno negyediktől tanultam, 3 nyelven beszélek felsőfokon. A lányomék elsőben kezdték, 4.-es volt, mikor angol nyelvterületre költöztünk, és őszintén, az a 3 év angoltanulás általánosban szinte semmit nem ért. Itt kb. 1 hét alatt többet tanult, mint ott 3 év alatt. Az első pár év inkább csak ismerkedés, barátkozás a nyelvvel, semmiről nem marad le. Én olaszul csak középiskolában kezdtem el tanulni, mégis ebből a nyelvből lett először felsőfokúm.
2022. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Igen, a tanáron sok múlik valóban.


A két tannyelvű túl sok. Nem is azt szeretném, csak így ahogy jobban utána néztem, ez a két lehetőség kínálkozik. Olyan mindent vagy semmit helyzet.


A fiamat érdekli azt angol, mert van egy angolul beszélő csoporttársa ( aki már azóta tud magyarul is). Felkeltette az érdeklődését, hogy ő más nyelven beszél és addig addig kérdezgetett, míg covid után be is írattam az ovis angolra. ami nagyon játékos, de tetszik neki, élvezi ha állatokat, gyümölcsöt, színt, stb.. meg tud nevezni itthon is.

Nem is hittem volna, hogy ezt nem tudja elsőben folytatni, hanem csak 4.-től ( a kiszemelt suliban ekkor kezdik).


Félre értés ne essék, nem akarom hajtani, terhelni, de olyan soknak tűnik, hogy kimarad 3 év. suli mellett nem akarnám külön órára vinni.

2022. márc. 20. 01:01
 4/30 A kérdező kommentje:

Közben utána néztem és a NAT 4. osztálytól írja elő kötelezően.

Illetve megnéztem az ovis angolhoz kapott online felületet tüzetesebben és sokkal jobb, mint amit elsőre kinéztem az oldalból.Szépen össze van szedve a tematika és lehet itthon is gyakorolni a dalokat.

Lehet akkor heti 1x továbbra is mehet ide. Majd ezt még akkor meglátom

2022. márc. 20. 01:51
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Az első 3 évben tanulja meg a magyart rendesen. Utána ráér az idegen nyelv. Nem ezen múlik, hogy később tud e majd angolul.
2022. márc. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%

Nem Magyarországon élünk. Itt nálunk általános iskolában nagyon ritkán van idegennyelv oktatás, ahol van, ott 8.-ban van heti 1-2 órában. Középiskolában kezdenek el angolul tanulni. A hiedelmek ellenére q vilagon semmit se veszítenek, semmiről nincsenek lemaradtak, az ország majdnem 100%-a beszél angolul.

A nyelvtudashoz ugyanis akarat kell, elhatározás és értelem.

2022. márc. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
26%

Magyarországon idegen nyelvi oktatás egyelő 0 .lányom 2 vagy 3.osztálytol volt játékos angolja a magyarországi suliba 0 ért ,ki költöztünk Németországba és 2 év alatt 2 nyelvet tanult meg rendesen németül és angolul.

Ha szeretnéd hogy tudjon rendesen angolul akkor 2 nyelvű suliba írasd ott talán rendesen megtanítják angolul.

2022. márc. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvérem 2 tannyelvube járt, de a középfokúja is alig lett meg, "cserebe" az érettségi tárgyakat is gyengén tanítottak. Én sima nyelvtagozaton 3. osztályban kezdtem az angolt, az ország top 10-es gimijének angol tagozatára bejutottam a legerősebb csoportba, abból 10-re lett középfokún, németet 9-ben kezdtem és 3 év is elég volt a középfokig.

Én is azt mondom, először magyarul tanuljon meg rendesen irni-olvasni-fogalmazni. És a 2 tannyelvű sem garancia semmire.

2022. márc. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%
Elsőtől kezdve tanultam emeleten a németet. 8. végén az osztály 60%-nak már volt egy b1es nyelvvizsgaja min. Szóval az sem rossz, csak nem szabad ellustulni.
2022. márc. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem baj, sőt, én annak örülnék ha csak felsőben kezdené az idegen nyelvet. Én 7-8 évesen kezdtem a németet és nagyon rosszul ment, az oktatás is rossz volt. Szépen fel tudtam sorolni a személyes névmásokat, csak éppen azt nem tudtam, hogy azt jelenti: én, te, ő, mert a magyar nyelvtanból nem vettük még ezt. Kettes voltam egészen hetedikes koromig, utána ötös, mert végre megtanitották a magyar nyelvtant, az oktatás már biztosan jobb, de akkor is felesleges kisgyereket ezzel terhelni, később simán megtanulja.
2022. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!