Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Azoktól kerdeznék akiknek a...

Azoktól kerdeznék akiknek a gyermeke már nagyobb. Hátrány e, ha csak 4.-ben van először idegen nyelvi oktatás? Mikor jutott el a gyermeked tudása így a megfelelő szintre?

Figyelt kérdés

A városban csak a kéttannyelvű iskolákban (2 db ilyen van) kezdik elsőben az idegen nyelvet. Igaz akkor emelet óraszámban, alapozásra, utána pedig két nyelven folyik az oktatás.


Minden más suli 3.-4. Osztályban kezdi csak.


Ezen eléggé ledöbbentem, az én időmben volt így és már akkor se (inkább később amikor szívtam a gyatra oktatástól) tartottam hatékonynak, hogy 9.eves korig semmilyen formában nem találkoztam az angollal.


Azt hittem ez azóta változott.

Miért nincs köztes megoldás, hogy elsőtől oktatják de nem két nyelvűként?


Nem késő akkor már?


2022. márc. 19. 23:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
a te esetedben, ahol a gyerek szereti a nyelvet, akarja és csinálja (ha van személyes kötődés, motiváció, mint nála a kis angol barátja), akkor én vinném különórákra alsóban. ne hagyd veszni azt a tudást, ami már van, csak előtte ellenőrizd le, hogy a kiszemelt iskolában lesz-e haladó angolcsoport ötödiktől... én nem akarnám, hogy a gyerekem ahhoz kösse az iskolát, hogy nem tanulhatja tovább amit szeret.
2022. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

18-asnak szerencséje van, de sajnos kevés az ilyen gyerek.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki kijelentette, hogy már baba korában is csak angolul fog vele beszélni, hogy azt tanulja meg. Mondtam neki, hogy nem ajánlanám, mivel neki nem ez az anyanyelve, megtanulni tökéletesen nem fogja, inkább a magyarral kéne próbálkozni.

Aztán elég hamar letett róla, mivel úgy tűnik, hogy a gyereknek fejlődésneurológiai gondjai vannak. Szerintem egyébként semmi komoly, de járnak mindenféle tsmt-tornára, meg ilyenekre, úgy tűnik a nyelvtanulás most hirtelen nem lett olyan fontos.

2022. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! :)
2022. márc. 23. 09:29
 24/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem hátrány, de jobb a nyelvtanulást korábban elkezdeni. A Lányom harmadiktól kezdve tanulta az angolt. Harmadikban és negyedikben heti 2-2 óra. Ötödiktől nyolcadikig heti 3 órában. Majd kilencediktől heti 5 órában. Nyáron megcsinálta a középfokú nyelvvizsgát és most tizenegyedikesként előrehozott érettségit tesz majd.

Neki jó tanárai voltak. Szerintem a tanárokon és a gyerek hozzáállásán és képességén múlik minden.Egy matematika tagozatos gimnáziumba jár. Szerintem nem érzi a hátrányát, hogy nem elsőtől tanulta a nyelvet és az sem hátrány, hogy nem járt NYEKes osztályba.

2022. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

A fiam elsőben kezdett angolt tanulni, sehogy se boldogult vele. Az első három iskolai év inkább visszavetette a nyelvtanulásban, a kedvét, önbizalmát porig rombolt a sok kudarc.

4.-től felmentették az osztályzás alól (akkor a BTMN gyerekek még kaphattak ilyen kedvezményt). Hatodiktól már nem volt szüksége a felmentésre, elkezdett angol videókat nézni, angol nyelvű játékokkal játszani. Napi 1-2 órát legalább foglalkozott a nyelvvel, persze nem az iskolai lecke biflázásával, bár azt is szorgalmasan csinálta.

Már középiskolás. Az iskolai angol semmi nehézséget nem jelent számára, a próbanyelvvizsgán a középfokú szintet magabiztosan elérte.

2022. ápr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nem hátrány. A tanár és a gyerek hozzáállásán múlik, hogy megtanulja-e a nyelvet. Ha szorgalmasan tanul, akkor egyáltalán nincs hátrányban azzal szemben, aki előbb kezdte. Én 2 éves korában vittem a kislányomat angol, csoportos, játékos oktatásra. Fölösleges pénzkidobás volt. Nem ért semmit, pedig nagyon korán kezdett egyébként beszélni. Akkor még nem érdekelte.
2022. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznék, hogy a nyelvtanulásra meg kell érni. Én pl fiatal felnőttként értem meg rá. Gyerekként nem ragadt rám sok. /26-os/
2022. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nyelvszakos tanár végzettséggel az a véleményem, hogy a gyerek előbb mélyítse el szépen az anyanyelvi kompetenciáját, majd aztán ismerkedhet (játékosan!) idegen nyelvvel. 5. osztályig nincs nagyon értelme és eredménye a szervezett nyelvtanításnak.
2022. máj. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Én német nemzetiségi tagozatra jártam, így elsőben kezdtem el németet tanulni, emelt óraszámban tanultam (mondjuk nem volt sokkal több, talán kettővel több mint alapból, de már nem emlékszem pontosan), és mellette voltak hon- és népismeret óráink, tánc, plusz programok. Volt egy németországi testvériskolánk is, ahonnan gyakran jöttek vendégek és nekünk is volt lehetőségünk kiutazni egy vagy talán két hétre. Nyolcadik év végére talán éppen megütöttük az alapfokot…. egyikünk sem tudott németül, max. szavakat vagy egy-egy nyelvtani szabályt ismertünk és ennyi. Később gimnáziumban folytattam mert kötelező volt, de akkor már nem igazán szerettem és mára egy büdös szót nem beszélek németül. Így visszatekintve az iskolás éveimre szerintem nekem nagyon rossz németes tanáraim voltak, kb. ugyanazt “tanultuk” minden évben, alig haladtunk az anyaggal, éveken át szenvedtünk ugyanazokkal a könyvekkel stb., és emiatt számunkra is unalmassá vált, nem érdekelt minket annyira a nyelv, a motivációnk is megfogyatkozott. Míg más nyelvekkel sokkal pozitívabb tapasztalatom van, magas szinten beszélem őket, szeretem őket, szívesen foglalkoztam velük mindig, jó tanáraim voltak stb., holott az egyiket csak gimiben kezdtem el tanulni (egy sima nevesincs vidéki gimibe jártam, nem nyelvi tagozatra, sem semmi ilyesmi), a másikat pedig csak szimplán egyénileg kezdtem el. Úgyhogy szerintem önmagában nem ezen múlik.
2022. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ez csak az iskolák marketingfogása, de alsóban semmi értelme nyelvet tanulni.
2022. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!