Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Amikor váltott negyedikről...

Andi80018 kérdése:

Amikor váltott negyedikről ötödikre a gyermeketek, mennyire volt nagy váltás, ami a tanulás mennyiségét illeti?

Figyelt kérdés
Most megy ötödikbe a fiam, és a matekot hallottam, hogy az a legnehezebb az alsóhoz képest. De érdekelne, nálatok mi volt a nehezebb, több?

2022. jún. 4. 11:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk nagy váltás volt, de ez nyilván a gyerektől is függ.

A fiam nem igazán szeret tanulni, ennek ellenére az alsó tagozatot egész jól hozta. Felsőben viszont ezzel a hozzáállással már nem megy. Neki nem is a matek okoz gondot, hanem azok a tárgyak, amiket magolni kell (irodalom, töri, természetismeret). Áprilisban úgy tűnt, elég rossz lesz a bizonyítványa, most a végére összekapta magát, mindenből meglesz a 4-es, de ez azért messze nem ideális.

Igazából az a gond, hogy kamaszodnak, minden jobban érdekli őket, mint a suli. Főleg a fiúkat. Persze mindenki más, vannak kötelességtudó gyerekek is, de valóban sokan rontanak ötödikre a jó tanulók között is.

2022. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a fizika-kémia-német tanárnő mondta anno, hogy a 4.-5. illetve a 8.-9. közt ég és föld a különbség.

Igaz is volt.

2022. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk az enyém 8osztályos gimibe is ment. Az volt a nehéz (nekem is), hogy addig elég volt órán figyelnie, meg megcsinálta a leckét napköziben és pipa. Most hazajár már ebédelni, mert a tanulószoba az tényleg csak egy szoba, és akkor itthon, ahol annyi minden érdekesebb is van, le kellene ülnie önállóan minden nap legalább újra átolvasni és nem csak az írásbeli házikat megcsinálni. Hát volt egy fél év komoly mélyrepülés, az ötös-négyes helyett egyesek-kettesek. Főleg a matek, pedig az kedvence volt. De nehéz már az is, hogy több tanár, több tantárgy, többféle elvárás van. Plusz jegyzetelni sem tanították meg őket, az is csak hirtelen elvárás lett. Ahogy a profi és önálló ppt készítés is. De most hatodik végére már kezd belerázódni és újra olyan 4,6 körül van. (De az elsős öccse sokkal önállóbb és szorgalmasabb, míg vele folyton megy a harc, hogy nyomogatás helyett előbb tanuljon, na meg stílusra is kezd a kamaszkor hullámokban befigyelni, egyre nagyobb a kortársi befolyás is hülyeségekre. Egyébként irdatlan jóeszű és tehetséges a fiatalember.:))
2022. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Nagy váltás. Több tanár, többfajta elvárás, több tanulnivaló. Érdemes 1-2 hónapig segíteni neki, leckéket átnézni, stb.
2022. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Na, a jegyzetelés az kemény lesz, én is hiányolom, hogy ezekre nem tanították őket meg, illetve nálunk az is gond volt, hogy kevés volt nagyon a lecke, egyéb kidolgozandó feladatok.


Ti kértetek fogadóórákat, amikor lehetőség volt rá ősszel? Mégis megismerni személyesen az új tanárokat..

2022. jún. 4. 11:50
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Biztos fog rontani, készülj fel. Attól függ, mennyire lesz nehéz, hogy a tanító mennyire készítette fel az átmenetre. Már maga az problémát szokott okozni, hogy sok az új tanár, új rigolyákkal, többfelé kell megfelelni. Illetve gyakran nem hangolják össze a számonkéréseket, így előfordulhat, hogy több tantárgyból egyszerre van témazáró.(Megoldás, ha nem témazáró előtti napon akarja megtanulni a havi anyagot, amibe addig bele se nézett 😂)

Tananyag szempontjából valóban matekból van óriási ugrás, jól hallottad.

(Pedagógusként írtam.)

2022. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%

Válaszolni nem tudok, mert a fiam is most megy ötödikbe, de én is izgulok, hogy mi lesz. Neki ráadásul erős idegrendszeri éretlensége van. Emellett heti 3-4 délutáni különórája van, amiről 8 körül érünk haza.

Őket alsóban tanították tanulni, tanultak jegyzetelést is stb.

2022. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Fiam most volt ötödikes, hát az első hónap szörnyű volt. Nekik nem segítettek az átállásban alsóban.

Egyszerre jött a jegyzetelés magától, diktálva írnak minden.

Angolból minden órán írnak. Minden harmadik órán adott témában írták szöveget, megkellett tanulni.

Szintén ez töriből.

Rengeteget kell készülni otthon, nem az mint alsóban, hogy kész a lecke és ennyi.

Nem tartom jónak azt, hogy alsóban alig volt valami mert mindent megcsináltak órán. Felsőben meg nincs napközi sem csak tanuló szoba, de ott meg csak a barátokkal a h.lyéskedés ment. Telefonozás stb.

2022. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
71%
Az egy nagy illúzió, hogy a lányok jobban tanulnak, jobban koncentrálnak az iskolára. 1998-ban voltam ötödikes, mikor hazaértem az iskolából, még elcsíptem a délutáni "Rajzfilm Klub" műsort, és végignéztem mind a négy (többnyire négy) vetített rajzfilmet, majd utána a tini vagy családi filmsorozatot. Ezzel el is ment három óra a délutánból. Amikor neki kellett ülni tanulni, mindent csináltam, rajzolgattam, képregényt lapozgattam. Alsóban délután is órák voltak, házit csak hétvégére kaptunk, de suli után mindig azt csináltam, amit akartam. Meg kellett szokni, hogy felsőben nem így van. Vagy, ha neki is ültem tanulni, csak azzal foglalkoztam, ami érdekelt.
2022. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Ó, de jó. Akkor ezt a jegyzetelést itthon megpróbáljuk megtanítani. Azt tudom, hogy a lecke nem lesz fönt a Krétán. A mostani ötödikben szétbontották az osztályokat matekból, aminek én is nagyon örülnék. A magyar az biztos, hogy így lesz. Minél kevesebben vannak, annál jobb. :-)


Nálunk sok jó tanuló fiú van, sőt, több is, mint a lány.

2022. jún. 4. 14:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!