Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Másodikos gyereknél mennyit...

Másodikos gyereknél mennyit költöttetek az iskolakezdésre? Jogos lehet ekkora összeg?

Figyelt kérdés

A párom kislánya most megy másodikba. Anyukája kérte a páromra eső részt és közölte, hogy az kb 100E Ft. Azt hittük, hogy ennek a felét kéri, de nem ez az apuka része lenne. Csak mi érezzük ezt túl soknak?

Én a három gyerekem iskolakezdésére összesen nem költöttem ennyit. Szerintetek mennyiből lehet ezt kihozni?


2022. aug. 23. 16:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
10%
Gondolom a sajátjaidtól nem sajnálnád csak a kis mostohától.
2022. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
89%

Tudod mi erről a véleményem?

Az, hogy attól függ, mit számolunk bele.

Pl. sokszor akkor veszünk neki ruhát, cipőt (most is fogunk, legalább egy pár cipőt a fiamnak). De ez így marhaság, mert nem az iskola követeli meg az új cipőt, hanem az a tény, hogy nőtt a lába!

Nem tudom, máshol hogyan van, mi ingyen kapjuk a könyveket, tehát csak a füzeteket és egyéb apróságokat kell megvennünk.


Egy gyerekre 200e Ft-ot költeni mindenképp túlzás. Párod álljon a sarkára. Én két lehetséges taktikát javaslok:


1. Közli, hogy neki annyit kötelessége fizetni, amennyit a bíróság megítélt, azt pedig havonta kifizeti, úgyhogy nincs miről beszélni.


2. Számlát kér a költségekről. Abból csak azt veszi figyelembe, amit relevánsnak tart, és annak a felét fizeti.

2022. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
94%
Én is megnézném a számlát, mit vettek 200 ezer forintból.
2022. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
89%

Azt lehet tudni, mit vett? Bútor, táska gondolom van tavalyról, ennyi idő alatt egyik sem megy tönkre.

Komplett őszi-téli új ruhatár, cipők, + iskolai tornacipő, benti cipő, füzet-írószer messze nem ennyi akkor sem, ha mindenből márkásat vett.

Kérjétek el tőle a blokkokat, ez elég bemondás szagú.

2022. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
97%

Ha megveszi a legdrágább táskát, mindenből újat és legdrágábbat veszi, akkor simán el lehet költeni 100e ft, és még ruhát se vett..de nem akarom elhinni, hogy egy 2. kisgyerekre iskolakezdésre 200eft akar költeni. Már ha felesbe fizetné 🙄 amit kötve hiszek.


Szerintem anyuka átvág a palánkon.

2022. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
80%

30.000-ből kijött úgy, hogy nem kellett új ruha, cipő és táska sem. Cipőt év vége előtt vettünk fél hónappal, nyáron meg nem hordta. Ruha most még bőven van neki, télre kell majd és cipő is.

Mindenből sokat és újat vettem, füzetből is a mintásat kérte. Nagyon túlzás az amit kér tőletek.

2022. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
90%

Még arra írnék egy gondolatot, hogy lehet, hogy mindenből a legmárkásabbat kapja a gyerek.


Nos, ha apa és anya házasságban, vagyonközösségben élnének, akkor értelemszerűen nagyjából közös döntés lenne, hogy egyes dolgokból mennyire vesznek márkásat a gyereknek. Ha elvárja az anyuka az apukától, hogy a költségek felét állja, akkor apukának pont annyi joga van beleszólni, mennyire márkás cuccokat vegyenek, mint anyukának. Pl. nem Adidas sportcipőt tart helyesnek tornaórára, hanem egy jóval olcsóbbat. És mondhatja azt is, hogy látott ebben a boltban X Ft-ért olyat, amit meg lehetne venni. Ha anyuka X+Y Ft-ért Adidast akar, akkor apuka belead X/2 Ft-ot, anyuka meg fizesse a többit (X/2+Y Ft-ot). Akkor anyuka lehet, hogy inkább mégsem ragaszkodik az Adidas márkához. De amíg a más pénzét lehet költeni, addig persze nagyvonalúbb ő is.

2022. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
11%
Kellett neked olyan pasi akinek már van gyereke. Le lehet pontozni, de aki gyerekes pasival kezd, az szokjon hozzá az ilyenhez. Akkor jó volt neki mikor megcsinálta, hát fel is kell nevelni.
2022. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem olyan 6ezer lehetett max.

Ruha mondjuk nincs benne, de ezeket nem is egyszerre szoktuk megvenni

2022. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
32%

Táska 15000.-

Füzetek stb 20-25000.-

Ünneplő ruha 10000.-

Tornafelszerelés (1 pár cipővel) 10000.-

Tisztasági csomag 5000.-

Gondolom simán kinőhette a ruhákat, egy szezon váltás ruha jobb esetben 50000.-

És cipőket is (ebből azért jó ha van 2-3 pár váltásnak) 30000.-


Esetleg szemüveget is kell csináltatni ekkora gyereknek minden évben újat ha szemüveges. 60-70000.-


Nálunk simán megvan pl a 200000.- persze ha a legolcsóbbat veszi az ember lehet kijön a feléből de pont nem a cipőkön és szemüvegen fogok spórolni ha a gyerekről van szó.

2022. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!