Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért van egyben a 7. és a 8....

Miért van egyben a 7. és a 8. osztályos tankönyv?

Figyelt kérdés

7.-es a lányom. Tegnap megkapták a könyveket, és azt tapasztaltam, hogy kémiából, fizikából, földrajzból és biológiából egyben van a 7.-es és a 8.-os tananyag. Mindegyikből van könyv és munkafüzet is. Nade kérdem én: miért? Lemértem csak a könyveket, az 5 kiló, a füzetek nélkül, de az is van vagy 2, aztán az egy kilós táska, meg a kaja, kulacs, és egyebek. Tehát körül-belül 10 kilót cipelt a hátán a 38 kilós lánykám... De valaki magyarázza már el, hogy minek cipelje a 230 oldalas fizika könyvet, aminek a fele még nem is kell, illetve a marhanagy kémia könyvet, ami szintén nem könnyű. Az osztály nagyrészének tönkre is fog menni addigra, és akárhogy vigyáz rá a lányom, azért 2 év alatt az övé is valamennyire. Oké, értem, nem fog belehalni, de ma például alig bírt felkelni, mert mindemellé a 20 kilós padot is ő cipelte, és a válla azt mondja leszakad, a háta és a dereka is fájt, a lába meg kék-zöld lett a padtól. Egyébként egyedül jár, tehát ő cipeli ezt a rengeteg cuccot.


Szóval a kérdésem lényege: ki volt az az okos, aki kitalálta, hogy egyben legyen a kettő? Szerintetek is hülyeség? Igazából bármilyen véleménynek örülök ezzel kapcsolatosan.


Értelmes válaszokat várok.



2022. szept. 2. 20:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

#4 nekem 75 kilóval kellett (kell) cipelnem a 10 kilós táskát, és napi szinten fájt miatta a hátam tavaly, de annyira, hogy volt, hogy otthon a székben csak kihúzott háttal tudtam ülni. De nem az egészséges kihúzottal, hanem a "túlhúzottal". Próbáltam kiropogtatni, nem működött.

Pedig gerincferdülésem sincs :D


Nem azt mondom, hogy mindenkinél ilyen lesz, de akkor se egészséges. Persze ha nem kell egész nap cipelnie (mert mi teremről teremre járkáltunk napi 7 órában + a tömött busz ahol nem tudod levenni + 20 perc séta haza) akkor nem jár úgy mint én :D Idén szerencsére a legtöbb órám ugyanabban a teremben van, úgyhogy javul a helyzet :DD


Kérdező, a nyolcadikas anyaghoz gyakran kell a hetedikes, ahogy feljebb írták :D

2022. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

Először 6-ra reagálnék.


Mit mondjak, kinyílt a bicska a zsebemben. Miféle tanerők vannak ott, akik tudomásul veszik, hogy a fiúknak nincs kedvük padot cipelni, majd ráparancsolnak a lányokra, hogy akkor cipeljék ők?

Lehet rám mondani, hogy egy maradi boomer vagyok, de az én iskoláskoromban ez egyszerűen elképzelhetetlen lett volna. Már az is, hogy fiúk kijelentsék, hogy ők nem cipelik, meg az is, hogy ezek után a tanár a lányokat bízza meg ezzel.


Ami a tankönyveket illeti. Ahogy felsorolták, vannak előnyei, de ahogyan a kérdező felsorolta, vannak hátrányai is a több évre szóló tankönyveknek. Én azt mondom: ha kicsit is van esze a szülőnek, akkor 8. végéig úgyis elrakja a felsős tankönyveket, tehát el nem vesznek. Szerintem csak arról van szó, hogy kísérletezgetnek, hátha ennek a megoldásnak több az előnye. Lehet, hogy 10-20 év múlva visszatérnek az évenkénti tankönyvekhez, mert akkor majd azt érzik jobbnak. Még az merült föl bennem: muszáj magát a könyvet elvinni? Feladatok vannak benne? Nem elég a füzetet vinni? Ha igen, akkor beszélje meg a lányod a padtársával, hogy csak egyikük vigye el az adott tantárgyból a könyvet, így mindegyiküknek kevesebbet kell cipelnie.

2022. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

#11 A lányom is busszal jár, ami ráadásul tömött, szóval... Aztán 4-6 perc séta, de szegénykém majd' megszakad.


#12 Igen, az ofő nem az iskola kedvence, hogy finoman fogalmazzak, szerinte ez így rendben van... A könyvük tartós, tehát nem is szabad beleírni, így csak olvasnak belőle. Ez a megoldás már bennem is felmerült, hogy a legjobb barátnőjével (padtársak) csak egyikük vigye mindig (persze mindig más), de a tanároknak ez sem tetszett, mert akinél nincs ott, annak hiányt/1-est adnak. Pedig én is azt hittem, hogy feltaláltam a spanyolviaszt, de nem tetszett nekik. Pedig észszerű lenne, de hogy mit mondjak, nem az észszerűségre mennek. És értelemszerűen nem tenne jót pár egyes a kitűnő bizijének (ő törekszik rá, nem én kényszerítem).

2022. szept. 2. 22:38
 14/27 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg szülőin megemlíthetnéd a tanárnak ezt a problémát, hátha veled, egy felnőttel normálisabb. Szerintem is tök logikus padonként egy könyv. Mondjuk értelmes tanár megoldaná úgy az órát, hogy ne kelljen a könyv csak otthoni tanuláshoz.
2022. szept. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
41%
Ez a normális,
2022. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem, hogy miért panaszkodsz.

Lehet a te gyerekednek nem kell a könyv de masiknak igen aki felvételire készül.

Gimiben több könyv is van amit 4 éven át kell majd hordania!

Kicsit szedje össze magát a lányod, ha ennyit sem bír el.

2022. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%

Az iskolában nincs lehetőség szekrényt bérelni, ahova bepakolhatja azokat a könyveket, amikre nincs szüksége napi szinten vagy akár egyáltalán? Csomó minden fent van az interneten egy az egyben, de unokaöcsém pl a gimiben azt csinálja, hogy egyszerűen lefotózza a szükséges oldalakat, amik épp kellenek a házihoz, gyakorláshoz stb-hez.

A lányod mindenekelőtt tanuljon meg kiállni magáért. Nem kell udvariatlannak lennie, de jelezze, hogy “tanárnő/tanár úr, én kicsi vagyok, 38 kiló, nem bírom cipelni a 20 kilós padot, a fiúknak ez sokkal könnyebben menne”. A tanár is nulla, én olyan lecseszést, beírást, szétszivatást adnék a rohadt kölköknek, hogy megforduljanak a tengelyük körül, mi az, hogy nem pakolnak a pedagógus utasítására? És még ők járnak jól, két kislány meg meggebedik. Szánalom.

Na de a lányod se legyen ilyen szerencsétlen, ha már szólni nem akar, akkor addig vegye le a táskáját, amíg pakolászik, úgy máris könnyebb.

Másrészről ergonomikus kialakítású, széles vállpántokkal rendelkező HÁTItáskát hordjon. Nem übertrendi váll- meg oldaltáska, neadjisten kézitáska stb, hanem rendes iskolatatyó, amivel tényleg eloszlatható a súly a hátán.

2022. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%

#14 hiába jelzi szülőin, a tankönyveket a magyar állam adja ki, az iskolák meg választhatnak a fent említett tárgyak esetén egészen pontosan kétféléből, de mindkettő ilyen 7-8-as. Más könyvet rendelni hivatalosan és ingyenesen nem lehet.

Az oka valószínűleg az, hogy a 7 osztályosok már az új 2020-as NAT szerint tanulnak. Ebben úgy van felosztva az óraszám, hogy ezekből a tantárgyakból 7-8-ban összesen három óra/tantárgy van, de azt a suli dönti el, hogy melyik tantárgyból melyik évben mennyi, viszont az óraszám keretbe bele kell férnie. Ezért általában párba állítják őket és pl. a fizika 7-ben két órás a kémia meg egy, nyolcadikban pedig fordítva. Biosz-föcit szintén így cserélik. Viszont mivel a suli dönt nem lehet előre tudni mennyi anyag fér bele az adott évben, ezért csinálták ilyenre a könyvet. Ebben benne a két évi anyag, osztod ahogy akarod.

2022. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
@18, nem is azt kell a szülőin mondani, hogy szar a könyv, mert ezzel ugye nem lehet mit kezdeni. Hanem hogy szar a rendszer, hogy minden gyereknek minden órára be kell vinnie a könyvet.
2022. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

#14 Nem kell, tehát nem használják, de ott kell lennie, mert csak. Semmi logika.


#16 Elbírja, de fáj a háta. Most mit csináljak vele, mondjam neki, hogy "nem baj lányom, szakadj meg nyugodtan, majd megerősödsz"?! Normális szülő nem mond ilyet a gyerekének.


#17 Van szekrénye, viszont kellenek a könyvek itthoni tanulásra. Pont ez a lényeg, hogy itthon tényleg hasznos, suliba meg csak azért viszi, mert különben egyest kap, nem használják. Illetve nyilván szólt, viszont a tanár azt mondta neki, hogy nem halsz bele. Teljesen ki volt bukva ő is. Azt a részt szerintem félreértetted, nem táskával a hátán pakolt, ez két külön probléma. Táskából ergonomikus Topgal iskolatáskája van. Körberöhögik azt, aki válltáskával meg kézitáskával teszi magát (van pár ilyen osztálytársa), amit meg tudok érteni. Eszébe nem jutna olyat választani.


#18 Köszönöm a választ. Egyébként 1-1 kémia és fizika van, és bioszból meg földrajzból van 2-2.

2022. szept. 3. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!