Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért van egyben a 7. és a 8....

Miért van egyben a 7. és a 8. osztályos tankönyv?

Figyelt kérdés

7.-es a lányom. Tegnap megkapták a könyveket, és azt tapasztaltam, hogy kémiából, fizikából, földrajzból és biológiából egyben van a 7.-es és a 8.-os tananyag. Mindegyikből van könyv és munkafüzet is. Nade kérdem én: miért? Lemértem csak a könyveket, az 5 kiló, a füzetek nélkül, de az is van vagy 2, aztán az egy kilós táska, meg a kaja, kulacs, és egyebek. Tehát körül-belül 10 kilót cipelt a hátán a 38 kilós lánykám... De valaki magyarázza már el, hogy minek cipelje a 230 oldalas fizika könyvet, aminek a fele még nem is kell, illetve a marhanagy kémia könyvet, ami szintén nem könnyű. Az osztály nagyrészének tönkre is fog menni addigra, és akárhogy vigyáz rá a lányom, azért 2 év alatt az övé is valamennyire. Oké, értem, nem fog belehalni, de ma például alig bírt felkelni, mert mindemellé a 20 kilós padot is ő cipelte, és a válla azt mondja leszakad, a háta és a dereka is fájt, a lába meg kék-zöld lett a padtól. Egyébként egyedül jár, tehát ő cipeli ezt a rengeteg cuccot.


Szóval a kérdésem lényege: ki volt az az okos, aki kitalálta, hogy egyben legyen a kettő? Szerintetek is hülyeség? Igazából bármilyen véleménynek örülök ezzel kapcsolatosan.


Értelmes válaszokat várok.



2022. szept. 2. 20:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
#20, igen úgy is lehet osztani, sulifüggő, hogy mit csinálnak. Ezért ilyen a könyv. Egyébként csak annyit nem értek, hogy miért nem tudták mindegyiket két kötetesre csinálni mint a kémiát. Akkor legalább vékonyabb lenne amit éppen vinni kell.
2022. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam.
2022. szept. 3. 20:55
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

20:

"suliba meg csak azért viszi, mert különben egyest kap, nem használják. Illetve nyilván szólt, viszont a tanár azt mondta neki, hogy nem halsz bele"


Ez már az a pont, amikor fölmerülne bennem, hogy a többi szülővel (netán a Szülői Munkaközösséggel) együtt kéne jeleznie mindezt az igazgatónak.

Egy dolog a suttyó stílus ("nem halsz bele"), másrészt viszont az, hogy egyest kapna, mikor a padon ott van a kért tankönyv, amibe úgysem írhatnak bele, maximum nézhetik vagy olvashatnak belőle, az nonszensz. Ez tényleg semmi egyébről nem szól, csak a diákok öncélú szívatásáról.


OFF megjegyzés: Elszörnyedtem, hogy heti egy óra fizika és kémia van hetedikben (vagy 2 és 1). Mintha kifejezetten az lenne a cél, hogy a természettudományokban teljesen járatlan legyen a társadalom. Márpedig az egyértelmű, hogy az ilyen embereket lehet mindenféle konteókkal könnyen megvezetni, vagy csodaszerekre rábeszélnie kuruzslóknak. Ez lenne a cél?

2022. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Az igazgató is megér egy imát... Ő is ezt a stílust képviseli...
2022. szept. 4. 00:04
 25/27 anonim ***** válasza:
32%
#23 OFF kérdésedre válaszolva nem ez a cél. Ez csak egy következmény. A tanárok társadalmi megbecsültsége 0, a fizetése szintén.(jelenleg a szakmunkás minimálbérnél alig több) Aki jó természettudományból az bármelyik cégnél megkapja a tanári fizetés 3-4-szeresét. Kezdetnek. Mellé nem kell hallgatnia, az okoskodást 8 általánossal rendelkező egyénektől, hogy a szalag mellett mennyivel nehezebb melózni és ott nincs három hónap nyári szünet. E helyett megbecsülik a munkáját és elismerik az elért eredményeit. Mivel ezeken a területeken a legkönnyebb más munkát találni (pl. mint vegyész) itt már évek óta tart ez a folyamat és akkora a hiány, hogy azt próbálták orvosolni az óraszámok röhejes szintre csökkentésével. Hasonló okokból heti 1! az informatika óraszáma is. Ha így haladnak a dolgok, akkor az állami iskolákban lassan tényleg csak gyerekmegőrzés lesz, aki normális oktatást akar az meg majd megfizeti magánban.
2022. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

"Az igazgató is megér egy imát..."

???

Párizs megér egy misét! Nem imát...

2022. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

"mindemellé a 20 kilós padot is ő cipelte"

Honnan hova? :-O

2022. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!