Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Erre jogos az elégtelen?

Erre jogos az elégtelen?

Figyelt kérdés
Nyelvtanórán a fiam beírta a dolgozatban az egyik kérdéshez válasznak, hogy tengeri sertés (a helyes válasz tengerimalac volt). A tanár áthúzta az egész dolgozatot és egyest adott. Szerintetek jogos?

2022. okt. 2. 11:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem, ez inkább magatartás egyes akart lenni.
2022. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
94%

Minden más kérdésre rendesen válaszolt? Vagy ez lenne a pont a ketteshez?

Első esetben kérj fogadóórát és beszéljétek meg.

Ez utóbbi esetben komoly gondok vannak, egy kivizsgálásra el kellene menni, az általános iskolás magyar egy átlagos képességű gyereknek tanulás nélkül is hármas legalább.

2022. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
98%
Ha csak emiatt egyes, akkor nyilván nem jogos, bár a fiad is tudhatta volna, hogy nem tengeri sertés a megoldás, hanem tengerimalac.
2022. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Csak emiatt adott neki egyest, mert a tanár év elején azt mondta, hogyha valaki elhülyéskedi a dolgozatot, akkor egyest ad.
2022. okt. 2. 12:12
 5/47 anonim ***** válasza:
97%

Hát fene tudja. Én is csináltam ilyet kamaszként, a zöld szemesostoros részeit kellett volna beírni, én meg írtam, hogy fej, tor, potroh. Ezt én akkor elég viccesnek találtam, a pedagógus nem tudom mennyire, de szimplán nem adott pontot arra a feladatra.

Szerintem amúgy lehet jogos, így mai fejjel egy dolgozat tényleg nem az a terep, ahol viccelődni kellene. Persze ha jófej a tanár, akkor nem ad ezért az egészre egyest. De vannak vaskalapos, szigorúbb tanárok, akiknél meg nem jó ilyet bejátszani. Vagy ha amúgy is szemtelen, rossz magatartású gyerekről van szó, akkor is lehet hogy már csakazértis beírják az egyest.

Mindenesetre én nem firtatnám ezt a dolgot, a gyerek megtanulta, hogy nem mindenki vevő a humorra ilyen helyzetekben. (Nyilván ha pl a gyerek év végi jegye múlna rajta, akkor azért mondanám neki, hogy kérjen bocsánatot és próbaljon javítási lehetőséget szerezni. De így szept végén nem hiszem hogy ez a helyzet.)

2022. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
77%
A fiad nem vette komolyan a dolgozatot és ezzel a tanárt sem. Konkrétan hülyének nézte a tanárt. Jogosan kapó elégtelent.
2022. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
74%
×kapott
2022. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
92%
#4 Így meg aztán pláne nem értem mit várt a gyerek, ha előre szóltak nekik. Kipróbálta, tényleg egyest kapott. Ez van.
2022. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
90%

Én is azt mondom, hogy jogos, de a fiad tehetne egy próbát, hogy bocsánatot kér, és javítási lehetőséget kér.

Aztán ha sikerül, ha nem, a fiad legalább megtanulta, nem mindig szabad vicceskedni.

2022. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
87%
Megérdemli
2022. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!