Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha a magatartás- és tanulási...

Ha a magatartás- és tanulási problémásakkal barátkozik már ovitól, borítékolhatom, hogy bűnöző lesz?

Figyelt kérdés

Már ovibanis ez ment.

Volt egy "zavart" gyerek aki mindenkit harapott. Nem győztem az ovónők nyakára is járni hogy tele van veraláfutással a gyerekem oldják mar meg! Nem oldották meg.

De oviban ő volt az egyik barátja.

Átveszik suliba.

Színötös, imád tanulni minden jol indul.

Azután kialakul a kis köre akikhez jobban húz, és megint a peremgyerekekhez. (Akik nehezen tanulnak, magatartászavarosak, kinézetük is olyan érdekes mar ránézésre is)

Gondolom felsőben/gimiben ha igy halad, majd a cigis füves lógósakhoz fog csatlakozni.

Felnőtten meg a "bankrablókhoz"?

A tanitókkal már próbáltunk mindent, a tendencia mégis ugyanaz.



#társaság #ember #kilengés #rossz haveri kör #szabálymegszegések #törvenytelenség
2022. okt. 5. 11:33
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Bölcsiben volt harapós gyerek, aki az egyik legjobb barátja.

Oviban egy szökdösős ész nélkül rohangálóssal bandázott össze

2022. okt. 5. 11:35
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Én fiam is imádta a problémás gyerekeket, ő se volt soha jógyerek. Most nyolcadikos. Az igazgató hívott fel, hogy keressem fel a nevelési tanácsadót.
2022. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
64%
Mi van?? Nem gondolod, hogy te vagy a hibás, ha a gyerekedből majd bűnöző lesz?
2022. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%
Bár az igaz, hogy a környezete is befolyásolhatja a viselkedését/életét, de azért nagy százalékban rajtad múlik a dolog, hogy hogy neveled.
2022. okt. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Nem gondolom egyaltalán 2.!

Baba kira óta mondókázunk, minden kirának megfelelő játékokkal játszottunk, szocializáltam már 8 honaposan jatszóbölcsiben, jártunj babaúszásra is, oviban is rengeteg matricázós füzetet töltöttünk, sőt bölcsi évzárón őt állították ki középre a gyereknűsorba mert az egyetlen volt aki minden mondókát dalt végig mondott és végig csinálta a tapsolásokat forgásokat guggolásokat csonk nélkül.


NEM gondokim azt hogy ÉN nevelnék bűnözőt!

2022. okt. 5. 11:45
 6/36 A kérdező kommentje:
3.
2022. okt. 5. 11:46
 7/36 anonim ***** válasza:
39%
2-es vagyok: felsőfokú végzettséggel, rendezett családi és anyagi helyzet. Gyerekre mindig is figyeltem, én küldöm a krétából mi a lecke, menj edzésre, mit ettél hányra érj haza stb. Soha nem volt elengedve a keze. De mikor kérdeztem, neked miért mindig a putri cgány a minta, akkor közölte, hogy hát nem is ti. Mondjuk az látszik.
2022. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
36%

2-es és 7-es vagyok ismét: szóval még mindig a kamaszfiam. Miután hívott az iskolaigazgató, elmondtam neki, hogy a lépcsőházunkban lévő 22 éves srácot most csukták le testi sértés miatt. Igen tudja, 5 évre. Mondtam, ezzel a habitussal és hozzáállással te is ide tartasz. Anyukája mesélte, a 3 gyereke közül ezzel az egyel nem lehetett soha bírni. Normális család, anya-apa, anyuka ráadásul otthon volt, apuka keresett a családra. És ez a srác se istent, se embert. És már börtönben.

Igazából nem tudom, miért alakulnak ilyen irányba.

Várom az időponttal a nevtanból a pszicho nénit.

2022. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Nálunk is a családban felsőfok mindenkinél, rendezett körülmények stb.

Olvasgattam önbizalomról pl ha alacsony, az okozhat ilyet. Ha egy gyerek nem hisz magában hogy az eminensek közé tartozna akkor csapódik a peremgyerekekhez.


De ha meg ezt nézem:

Eleve olyan nevelést használok már pici kora óta is, ami jutalmazásos és nem büntetéses, azaz inkább helyezem a sikerekre a fókuszt, dícsérek is!

Példák is:

Babaként elborult a torony amit épít, görbül a száj, hogy mindjárt sír, már ott is kezeltem hogy dehisz a kockák borulnak esnek nem ragasztósak és pikk pakk építünk újat. Sebaj ha dől borul lehet földrengés volt csak, csinálunk újat is. (Ne az maradjon benne, hogy nem megy, nem sikerul, béna vagyok, szánalom vagyok anya vigasztal, nem tudok semmit hanem a hajrá menni fog, eldöl felállitjuk ujra)


Első mászókázások:

Felkaoaszkodik lepottyan.

Felkapaszkodik lepottyan.

Elkeseredik.

Elmondom neki hogy kezed így lábad úgy menni fog ez ne add fel!:)

Fogom segítek felmászik.

Aztán mondtam hogy na most egyedül. Te jössz.

Bizonytalan kicsit de lábát kezét teszi egymás után és SIKER!

Felkapom örülünk:) és rájött hogy amit lehetetlennek is hisz, az is megy. Csak gyakorolni kell. Csak ujra megpróbálni. És meg tudja csinálni!


Nem hajszoltam túl soha. De mindig biztosítom a sikereket.

Próbálok hatni önbizalomfejlődésre is.

Oviban kapta a matricákat!jutalmazásrendszer van ott is.


Szóval ha nem önbizalomhiány az oka. Akkor nem tudom már mire gondoljak miért így választ barátokat.

Ha meg önbizalomhiány lenne minden ellenére az oka, az mitől?

És megint kezdjem el "tréningelni",hogy hinned kell magadban?

2022. okt. 5. 11:59
 10/36 A kérdező kommentje:

8.

Amikor én ilyenekről beszélek a gyerekemnek, pl:

A rossz emberek, szabalyszegők törvenysértők börtönbe kerulnek.

Akkor csak kíváncsi lesz.

És milyen a börtöm hogyan élnek ott.

Elmondom hogy pici helyen sok primitív ember veri egymást.

És ragozza akkor ezt: és ha nagyon erős a bűnöző és egyedul megver mindenkit?

(Mint a mesékben, mindenből happy endet hoz ki! Beszélhetek én kreszről szabalyok, balesetről, korhaz halál, akkor meg az jön, mi van halál után akkor. Semminek a súlyát valahogy nem érzi. Mindenhez "alkalmazkodik", mindennek happy end a vége a gondolatai szerint, minden ember jó, a magatartászavaros lógós tanulatlanok is jó emberek, a kis világában minden csodás ahogy van. Miert nem mindegy az, kivel barátkozik)

2022. okt. 5. 12:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!