Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztály. Napközi. Nálatok...

Első osztály. Napközi. Nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés

Megcsinálják a leckét délután a napköziben, vagy otthon kell?


Beíratásnál azt mondták, hogy otthonra lecke nem marad, maximum gyakorlás, verstanulás.

Mindennap úgy jön haza, hogy van lecke. Nem is kevés.

Napi 4 vagy 5 órájuk van, délután meg tánc, rajz, sport… nincs olyan, hogy tanulnának bent…

Pénteken fél2-kor legkésőbb haza kell jönni.

Most hétvégére is annyi házit kaptak, hogy nem igaz…


Máshol is így megy ez?


2022. okt. 8. 21:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk órák vannak délután. Ugyanúgy matematika meg a többi. Házit mondjuk nem kapnak még, de az a napközi sincs, mikor leckét írnának.
2022. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hétköznap nem is hozzák haza a könyveket, csak pénteken. Hétvégére van valamennyi házi, de nem sok.
2022. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk minimális leckét kapnak amit napköziben megcsinálnak, de nem vagyok elragadtatva tőle. A napközis tanár(?) nem áll a helyzet magaslatán. A lányom néha összecsapja, a tanár pedig láttamozza és kész. Amúgy az nagyon sok szerintem, hogy még az 5. óra után is van valami program. És ez kötelező egy első osztályosnak?
2022. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
Én nem ajánlom a napkozit. Én is csak elsőben voltam az, fél évig de utána szerencsére kiirattak a szüleim. Tulajdonképpen csak felugyeletbol áll az egész. Kiadjak, hogy meg kell csinálni a házit, de nem ellenőrzik a tanárral, csak ráirnak egy L betűt, hogy "láttam". Emellett 4-ig ott kell lenni, és semmi energiája nem lesz már a gyereknek tanulni, mire hazaer. Én majdnem meg is buktam de szerencsére időben intezkedtek a szüleim és kivettek. Utána sokkal jobb jegyeket szereztem.
2022. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Naponta 4-5 órájuk van, de úgy, hogy 15:15-ig egyenletesen elosztva. Közben sokat vannak levegőn, van differenciált óra, fejlesztő pedagógus is foglalkozik velük. "Klasszik" napközi nincs. Nem idegen tanár van velük napközi alatt, hanem vagy az ofő, vagy a másik tanító, így odafigyelnek rájuk. Nincs hivatalos házi, csak 1-1 lapot hoz haza, ha nem tudta befejezni. A héten 1 nap volt ilyen. Hétvégére se adnak, önszorgalomból gyakorlunk.
2022. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
3kor ülnek le házit csinálni, ha marad marad. Itthon viszont fél óra gyakorlást még elvárnak
2022. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, fogj össze néhány szülőtárssal és menjetek be a tanítóhoz.
2022. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%
Nem tanult itthon soha (nyilván az online oktatást leszámítva)
2022. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is maradt otthonra házi, ui. különféle délutáni foglalkozásokra is járt (amit ő akart és nagyon élvezte), viszont emiatt általában nem a "normál" napköziben volt, ahol a házit csinálták. Ha nem volt más foglalkozás, akkor ott volt a napköziben, akkor nagyjából meg is csinálták a házit, csak persze a szóbeli gyakorlásokat itthon csináltuk.

Nálatok a délutáni órák tantervi órák, vagy külön (szakkör jellegű) foglalkozások? Tehát kötelezőek vagy önként választotta? Ha önkéntes dolgok, akkor el kell beszélgetni a gyerekkel, nem érzi-e túl soknak, nem kéne-e valamelyiket leadni ezekből.

2022. okt. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4ig kell bent lenni, azalatt megcsinálnak minden házit, ami amúgy nem olyan sok. Utána kint vagy bent játszanak. Mi már itthon nem szoktunk tanulni
2022. okt. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!