Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolákban hány...

Általános iskolákban hány százaléktól 2es 3 as 4es 5 ös a jegy? És ha nem lehet nevelési eszköz a jegy, házihiányra írhatnak egyeseket?(ötösöket nem írnak rá)

Figyelt kérdés

Nem találok táblázatot a százalékokról általános iskolásoknak.


És a lentebbi tájékoztató szerint:

"Érdemjegy és osztályzat nem lehet fegyelmezési eszköz"


[link]


A házihiányra(vagy esetleg bármire pl magatartás)miért szórják az egyeseket? Hogyan működik a rendszer?



2022. okt. 18. 19:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

0-33% 1, nem felelt meg

34-50% 2, gyengén megfelelt

51-75% 3, közepesen megfelelt

76-89% 4, jól megfelelt

90-100% 5, kiválóan megfelelt


Legalábbis nálunk

2022. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
59%

Minden iskolának van szmsz-e (szervezési és működési szabályzat) helyi tanterve és pedagógiai programja, utóbbiban található az osztályozásról is információ. Ezek a dokumentum nyilvános szokott lenni, az iskola honlapjára sok helyen fel is teszik. Ha nem, kérd a pedagógustól vagy az intézményvezetőtől. Iskolánként változik.


Nálunk tz és egyebek:

-49 1

50-60 2

61-79 3

80-89 4

90- 5


Alapkészségeknél szigorúbb osztályzást alkalmazunk.



Azért nem mellesleg hozzátenném, régen se szülő, se diák nem kérte ezt számon a pedagóguson, ahogy az orvost se kérjük számon, hogy miért úgy végzi a dolgát, ahogy..

2022. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

92 pontos volt a dolgozat.

Gyermekemnek 60 pontja lett, az 65%.(3-as)

És azt mondta a tanitó neki hogy majdnem kettes.(miközben közelebb van a 4-eshez)

A százalékok szerint akkor 47 ponttól 3-as egy dolgozat.

És 70 től 4-eshez és minusz 13 a 3-ashoz.


Miért keseríthette el a gyereket hogy ez majdnem kettes? Olyan szomorú volt.


Azaz 10 pont kellett volna a négyeshez és


Wz moat rosszul esett a tanítótól

2022. okt. 18. 19:26
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem téged jobban izgat ez a dolog, mint a gyereket.
2022. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a kolléga többet várt a gyermekedtől, mert tudja, hogy többre, jobbra képes. Mondjuk én nem így szoktam fogalmazni, de nem is köntörfalazok: "Ez most nem lett túl szép. Megy ez neked jobban is!"


Egy kis szomorúság még nem a világ, ki fogja heverni, ha ez egyszeri alkalom.

2022. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 90%tól 5ös, 80%tól 4es, 70%tól 3as, 60%tól 2es. Úgyhogy amit a fiad írt az bőven 2es lenne.
2022. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%

Fölösleges ezen túráztatni magad. A gyereked tudása a dolgozat alapján közepes. Ha úgy érzed ennél több nem várható el tőle a képességei és a szorgalma alapján, akkor dicsérd meg, ha meg kevés, akkor beszélgess vele, hogy többet tanuljon. (A tanár valószínűleg objektívan látja, azért "ijesztette meg" azzal, hogy majdnem kettes, mert tudja, hogy többre lenne képes.)

Te meg elfogult vagy, ezt abból gondolom, amit a háziról írtál. Ezek szerint előfordul, hogy nem ír házit, és azt sérelmezed, hogy emiatt "megbüntetik", miközben ezek szerint szerinted az rendben van. Hivatalosan valóban nem lehet fegyelmezési eszköz, de sok helyen nem tartják be. Még meg is érteném a felháborodásod, ha az egyest magatartásra kapná, de az el nem készült házi nem magatartás kérdése. A nemlétező házi alapján a tudása abból az anyagból egyesre értékelhető, mivel nem írt semmit. Akkor sem kap jobbat, ha üresen ad be egy dolgozatot.

2022. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%

"Azért nem mellesleg hozzátenném, régen se szülő, se diák nem kérte ezt számon a pedagóguson, ahogy az orvost se kérjük számon, hogy miért úgy végzi a dolgát, ahogy.."

Az nem feltétlenül baj, hogy a szülő próbálja megvédeni a gyerekét a tanári túlkapásoktól, nem? Csak nem kéne túlzásokba esni. Az a baj, hogy némelyik szülő nem tudja hol a határ. Én viszont nem bántam volna ha néha anyám bemegy az iskolába, és az asztalra csap, némelyik tanár igencsak megkeserítette az életemet. És nem voltam sem lusta, sem pofátlan.

2022. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
31%
Ja, és még annyit, hogy én sem igazán értek egyet vele, hogy a házihiányra egyes jár, ha meg szépen megcsinálja, akkor semmi, az alap. Minden gyerekpszichológus elmondta, hogy a pozitív motiváció sokkal jobban működik a gyerekeknél, mint a negatív.
2022. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%

#9! Miért, te talán a munkahelyeden jutalmat kapsz, ha bemész dolgozni, vagy elvégzed a munkádat?

Igen, az iskolás gyereknek a házi elkészítése az alap. Neki az a "munkájához" tartozik. A szorgalmit lehet jutalmazni, mert az extra.

(Gyerekkoromban sokszor nem írtam házit és meg is kaptam a kisegyeseket. Hatalmas igazságérzetem van, kamaszként még nagyobb volt, de soha nem jutott eszembe ezen hisztizni. Egyetlen egyszer akadtam ki, amikor véletlenül rossz napra pakoltam be és mivel aznap irodalom és nyelvtan órám is volt, mindkettőből kaptam 1-1 NAGY egyest+ még egy figyelmeztetőt is. Ezt valóban túlzónak éreztem, mivel az is volt+a tárgyi tudáshoz ennek tényleg nincs köze.)

2022. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!