Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire elfogadható, ha...

Mennyire elfogadható, ha tanár rángatja büntetésként a gyerekek fülét?

Figyelt kérdés
Nálunk szülők között is eltér erről a vélemény. Érdekel, itt név nélkül ki mit szól hozzá
2023. jan. 20. 18:02
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
46%

9

"Ez nem igaz,és régen azért tudtuk,hogy hol a helyünk Eszünkbe nem jutott volna fenyegetni,pláne megütni felnőttet,akár tanár akár más."


Hát igen, de a gyereket azért vertétek agyba-főbe... De tényleg, nagyon undorító, akarom mondani nemes tett volt megverni valakit, aki teljesen ki van nektek szolgáltatva, s a testi ereje miatt még védekezni se tud...

A feleségverők se a mostani huszonévesek körül kerülnek ki többségben...

2023. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
64%
Semennyire és nem régen sem volt elfogadott.
2023. jan. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
30%
Ne keverd már a gyerekverést,pláne a feleségverést egy fülhúzással.Én soha az életben nem kaptam még egy pofont se,körmöst,meg fülhúzást egyszer-kétszer.Utána nem viselkedtem úgy,ahogy nem kellene.Ez a baj,hogy a két végletben gondolkodunk.Attól,hogyha pofátlan a kölök és meghúzzák a fülét,nem lesz agyonverve.Anélkül is tudja,hogy túl messze ment.De most még csúnyán nézni se szabad rá,rákiabálni meg végképp nem,mert karóba húznak a szülők.Nem azt mondtam,hogy verje meg,vagy üsse vesszövel a tanár,de ha jár a szája,szól érte,és le se sz@rja a gyerek, akkor egy fülhúzás simán belefér.
2023. jan. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
61%

13


Akkor is így állnál a témához, ha a munkahelyeden a főnököd is osztogathatná körmösöket vagy a fúlhúzást, ha nem lett meg a napi darabszámod, vagy csúsztál valamivel, esetleg ha kimentél cigizni 5 percre munkaidőben?

2023. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
64%

Most elképzeltem, ahogy egypár itt válaszoló ad a banki irodistának egy körmöst, mert nem végzi elég gyorsan a munkáját, mert közben még szülcsölgeti a reggeli kávéját. :D

Biztos megtanulná az "ebadta kölyke", hogy hogy kell viselkedni. Véletlenül se hívná ki a rendőröket. :D

2023. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
23%
Ja,és a mostani 20-onévesek,otthon ülnek a mama szoknyája alatt, nincs is feleségük,így nehezen lennének feleségverők.Viszont isznak,drogoznak,nem akarnak dolgozni,és senkivel nem tudnak együttélni.20-onévesekre példa a mostani valóságshow.Buták mint a föld,de gátlástalanok.Ilyen gyerekeket nevelünk most.Elhiszem,hogy oda a legalját válogatják be,de nem állnak nagyon távol egymástól sajnos.
2023. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
58%
Most megint máshova viszitek a témát is.A banki alkalmazott,meg a főnököm felnőtt,ahogy én is.Bennünket elvileg már felneveltek,a tetteinknek következménye van,amit nekünk kell vállalni.A gyerek meg most bontogatja a szárnyait,keretek közé kéne szorítani.Amúgy engem nem körmössel,hanem fegyelmivel,vagy kirúgással büntetnek,ha nem jól,vagy egyáltalán nem végzem a munkámat.Én se őrjönghetek az irodába,és nem küldhetem el az ügyfelet a k.anyjába, akkor sem,ha ő a nemnormális.Lehetne ezt is a gyerekekkel is,csak akkor hova vinnéd a gyereket miután kirúgták az iskolából,mert nem dolgozott órán,és zavarta a tanítást?A gyerek nem felnőtt,neki nekünk kellene megtanítani,hogy lehet viselkedni,és hogy nem.Úgy nem fog menni,hogy ha hülye,és ezért megbüntetik, akkor még a fenekét is kinyalom,és a másik felnőtt ellen beszélek.Valószínűleg minimum egyszer szóltak már neki mielőtt meghúzták a fülét.Ha abból nem értett, akkor ez van.Neked szól a főnök,hogy nem jó amit csinálsz, akkor vagy úgy csinálod ahogy mondja,vagy akkor ki vagy rúgva,azt kereshet az mást.
2023. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
70%

16


Akkor a mostani 40-60 évesekre a Mónika show a példa? :D


Az idősebbek meg pont többet isznak.

[link]


A kannabisz kipróbálók (szóval nem a rendszeres használók, csak kipróbálók) aránya 10-15% körül van (18-34 évesek körében). Az extasy kb 7%, az anfetamin kb 4%.

"Nagyon sok" mai fiatal drogozik, meg kell hagyni.

2023. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem elfogadható. Ha valóban elkövetett a gyerek valamit, más módon kellene szankcionálni.


Nekem megrángatta a napközis tanár a fülemet, sőt a hajamat is.

Az ok: némán bambultam magam elé.

Egy alkoholista, idegbeteg némber volt.

A katolikus pap hittanon azért pofozott meg, mert "rendetlenkedtem", azaz beszélgettem a padtársammal.

Bennem ez gyerekként szorongást váltott ki.

2023. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
73%

Nem, és aki ilyet tesz, az már túllépi a határt és inkább megszégyenítő célja van, mint bántalmazó. Szigorpárti vagyok, de az a nagyon maximum, ha a verekedő vagy kiboruló, esetleg gonoszkodó gyereket karjánál fogva a falhoz állítják/padra ültetik. Ilyenkor szoktak belevinni egy kis "figyelmeztető szorítást" a pedagógusok, és tök jól teszik, mert ezzel nem lehet lebukni, nem okoz sérülést, nem megalázó, de éreztetve van a gyerek felé, hogy testi fölényben vagy vele szemben és "húzza meg magát", mert pórul is járhat, ha tovább pattog. Egyszerűen néha éreztetni kell az ilyesmit, mert tényleg van, hogy tanárokat dobálnak(galacsinnal), kifiguráznak, egymással verekszenek, ocsmányul beszélnek, fenyegetőznek. Persze csak a problémások, ahogy régen, most sem általános ez, de több ilyen van, mert kevésbé szélsőségesek a büntetések, pl eltűnt a körmös.


Persze ez jó, eltűnt az erőszak, de eltűnt az ettől való "félsz" is, amit szépen visszaad a gyerek karjának jelzés értékű megszorítása. A fülrángatásban van egy megszégyenítős dolog is, a kar megszorításában nincs. Szóval csak ne szégyenítsen meg senkit a tanár, de jelezze, hogy akár testi erővel is képes megvédeni magát, vagy a másik bántalmazott gyereket, és örüljön a gyerek, hogy csak büntetésbe van ültetve/állítva, mikor járhatna sokkal rosszabbul is. De csak erőszakos, megalázó esetekben szabad használni! Leckehiányra meg ilyesmire nem, de ha azt mondja a gyerek, hogy senki nem b.ssza a tanárnőt, vagy megdobálja amíg a táblára ír, esetleg verekednek és felszólításra nem fejezik be, el kell kapni a "grabancukat". Ilyenkor bekapcsol az ősi ösztön, hogy védjék az életüket az erősebbtől, és visszavesznek(alsóban, felsőben fogalmam sincs, mit kéne.. )


Szóval a fülrángatást a tanár cserélje karszorításra, mikor büntetésbe vezeti a gyereket.

2023. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!