Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért jó a teljes osztályt...

Miért jó a teljes osztályt büntetni néhány rosszalkodó gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Pl. feladnak egy verset megtanulni az egész osztálynak, miközben nem mindenki vétkes.


Ezt mindenhol alkalmazzák? Ez eredményes tanuláshoz vezet?


A gyerekem nem csinált semmit, viszont ezzel a háttérrel kínok kínjával tanulta a verset. Folyton az volt előtte, hogy ez most valaki másnak a büntije, amit mégis ő kapott.

Ezzel a maradék kedvét is elveszik a jó gyereknek, hogy maradjon jó és vegye komolyan a tanár szavát és hogy kedve legyen tanulni.

Felétek is van ilyen?


2023. febr. 28. 12:25
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%
Van egy csapatépítő hatása együtt szívni, és jobban motiválja a rosszalkodó gyerekeket, hogy legközelebb ne csinálják, amit csináltak. Sokkal rosszabbul érzik magukat, ha miattuk szív mindenki. Sajnálom, hogy így alakult nektek, gondolom nem gondolta a tanár, hogy ekkora szívás lesz valakinek "csak egy vers".
2023. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is volt ilyen amúgy még gyerekként, de ott az volt, hogy ki csinálta ezt meg azt. És ott mindenki lapult, tehát tulajdonképpen a mi döntésünk volt a dolog. #1 voltam
2023. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Nekem ettől menekülhetnékem van, nem közösség építő kedvem.


Szülőként nekem is szívás...

2023. febr. 28. 12:52
 4/40 anonim ***** válasza:
77%

Szörnyű, hogy már az iskolában ezt a "hogyan verjünk éket" tanítják.

Egyrészt, a csapatszellem miatt jó dolog, hogy ne legyen mindig egymásra mutogatás a felnőtt életben, segítsük egymást, mindenki csinálja meg illetve kapja meg a büntetést.

Másrészt káros, hiszen annak is van létjogosultsága, hogy ha nem én voltam a hibás, miért én bűnhődjek olyan valaki miatt, aki képtelen felelősséget vállalni a tetteiért.

Harmadrészt, ahogy írta az egyes, tudják, hogy ki volt, de lapítanak, én meg megmondom ki volt, mert nem tetszik a sunyítás, én leszek az spicli, hogy beköptem.

Sehogy se jó, de mégis mindenhogy jó.

2023. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Ebben a konkrét példában mindenki tudja ki mit csinált, a tanár is.
2023. febr. 28. 12:55
 6/40 anonim válasza:
90%
Ez már a 80-as években is divat volt, mikor én voltam általános iskolás. A mai napig nem értem, hogy mi haszna volt, a kollektív büntetésként kapott feladatot megcsináltuk 5-10-en a 36 fős osztályból, azok a gyerekek, akikkel semmi gond nem volt, jó tanuló, jó magaviseletű, lelkiismeretes gyerekek voltunk. A többiek nem foglalkoztak vele, azok sem, akik miatt a büntetést kapta az egész osztály. Semmilyen csapatépítő hatása sem volt, de én egy életre megtanultam, hogy a csapat/csoport olyasmi, amit messziről kerüljek el, a tanárok jelentős része meg egy idióta, aki nem alkalmas a munkájára.
2023. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
67%

Azért egy verstanulás nem a világvége, valószínűleg amúgy is meg kellett volna tanulni, csak jól jött büntetésként. :)


Amúgy egyetértek azzal a résszel, hogy rossz eszköz ez a kollektív büntetés, mert úgy látom hogy a rosszak leszarják, a jókat meg demotíválja.

2023. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
3%
Akkor is tartom, amit írtam. Mert így, ha külön csak az adott gyerek kap mindenki előtt büntetést, az megszégyenítés, azt tanulja meg, hogy nem hibázhat. Miért ne hibázhatna bárki? Külön kellene a gyerekkel megbeszélni mit tett, miért tette. És annak függvényében adni "büntetést".
2023. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
97%

Pályaelhagyó tanárként írom, hogy ez a módszer nem jó. Én például sosem alkalmaztam. Bár az én módszereim se voltak tökéletesek, nem ok nélkül hagytam el a pályát.🤣


Egyébként szerintem csak próbálkozik a tanár, ha nem jön be (ami valószínűleg így lesz), legközelebb majd kitalál mást.

2023. febr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
94%
Nekem van egy tippem, hogy miért csinálhatják. Ha azt mondja, hogy Kis Pista miatt mindenkinek bünti, akkor abban reménykedik, hogy majd mindenki Kis Pistát hibáztatja. Így megromlik a viszonyuk, és Kis Pista talán megváltozik, hogy ne utálják. De ez csak egy tipp. Én mindig is utáltam ezt az elvet. Igazságtalannak tartom én is.
2023. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!