Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként mit tennél? Tényleg...

Szülőként mit tennél? Tényleg akkora gond lenne az iskolaőrség és a szegregáció vagy ez az eset is azt mutatja, hogy kéne?


2023. márc. 19. 10:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Viccelsz? Egyből elvinném a gyerekem vagy kikérném magántanulónak, ha nem tudom megoldani a szállítását. Szépen ki kell szedni a gyereket, ha a suli nem tesz semmit.


Elég sok tapasztalatom van magatartásproblémák kezelése oktatás-bürökrácia terén. A sulinak kell írnia szakértői kérvényt, ahova a szülő köteles elvinni a gyereket, és megállapítják, hogy olyan súlyos magatartásproblémája van, érzelmi zavarai és pszichés zavarai(otthoni környezeti hatások miatt kialakult traumák stbmiatt), hogy integrálva nem oktatható, kis létszámú osztályban a helye az ép intellektusa ellenére, ahol személyre szabott megsegítést kaphat. Puff, ki is rakják a gyereket. Ha az enyémmel meg merték ezt tenni, másokkal is meg lehetne tenni.


A bántalmazó srác sem tehet róla, rá kell küldeni a gyámügy/gyermekvédelmet, hogy a szülők összekapják magukat. A korrupcióval, erőszakkal meg ilyesmikkel viszont kistelepüléseket tényleg nem lehet mit kezdeni, hogy elmennek a szakértő házához és megverik a nőt, aki ezt le merte írni.. Elhiszem, hogy félnek, akkor is, ha nem történik semmi, én sem írnám le, gyerekem van, akit nem akarom, hogy elkapjanak, még a lehetőséget sem adnám meg ilyenre..


Szóval egy szr korrupt ország ez, elhanyagolva, erőszakkal tele, nem a bántalmazó 14 éves a hibás, hanem a szülei, a tanárok és a rendszer, amelyik lehetőséget biztosít erőszakra és korrupcióra, megfélemlítésre, amelyik hagyta, hogy úgy nőjjön fel az a bántalmazó gyerek, ahogy felnőtt..


Nincs pénz, nincsen elég képzett és motivált munkaerő, ez egy szr hely. Szegregálva 50x szrabb lenne, az ország egymillió romája még lentebb süllyedne még szélsőségesebb viselkedésmintákat kialakítva, a saját traumatizált gyerekkoruk miatt.


Szóval szülőként kimenekíteném a gyerekem akár magántanulónak, akár másik suliba, illetve próbálnám elérni, hogy fejlesztéseket kapjon egymiben a bántalmazó gyerek. Nem roma szegregátumban, mert nem szabad őket már kettesével sem integrálni, hanem egyesével csak, és annyi megsegítéssel, amennyi egy sérült gyereknek jár!

2023. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Igen, de közben meg sok szülő ellene van az iskolaőrnek, mondván minek oda gumibotos ember, elenne van a kötelező mentális szűrésnek, mert minek, a szegregáció szó hallatán előjönnek a libsik, hogy náczizmus,...


Én magamból kiindulva nem értem, hogy nem volt ott legalább 1 kemény szülő, aki pár emberével elvitte volna "kocsikázni" a kis tetveket?

2023. márc. 19. 10:51
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Pont a magadfajták miatt vannak ellene. A szegregáció nem azt jelenti, hogy romák egybe, és nem "tetveknek" van, hanem megsegítésre szoruló sérült gyerekeknek. Ezek a "tetvek" 14 éves gyerekek, akiknek heti 5x kellene pszichológust biztosítani, normális otthoni körülményeket és megfelelő szociális megsegítést, kb mint amit autisták kapnak érzelemkifejezésre és helyes társadalmi viselkedésmintákra. És nem szabad kettőt sem egy közegbe rakni, mert nehezebben állnak át, visszaesnek. Én azt javasoltam, hogy értelmi sérültek közé kerüljenek(vagy autistákhoz), osztályonként egy, és rengeteg szakember foglalkozzon velük, illetve szálljanak rá a szüleikre, mert 10x annyi traumájuk van, mint amennyit a fehér fiúnak okoztak. Te megveretnéd őket és összezárnád őket egybe, mint az állatokat, mint valami selejtet. Nem ugyanaz a véleményünk akkor sem, ha szerepel benne a szegregáció és az eltávolodás.


Én is ellene vagyok az iskolaőrnek, és teljesen fel vagyok háborodva, mert itt sok suliban nem kell, és már az is túlkapásnak számít, ha valaki rohangál a folyosón és beírást kap, ott meg összevernek valakit és ugyanolyan súlyosan kezelik az ügyet. Jó az, hogy van iskolaőr, csak ne legyen kötelező. Gyerekem új sulijában pl nyugdíjas rendőrnéni van, semmit sem kell csinálnia, csak trécsel, néha rászól a gyerekekre, hogy mindenkinek egy alma jár, meg ilyesmi.


Kötelező mentális szűrésen te pl lazán fennakadnál, gyerekverésre bíztatsz másokat és szegregálnál..


Leírtam hivatalos úton hogy lehet a viselkedésproblémásokat eltávolítani, ezt az összes suli tudja, csak nem merik megtenni akárkivel. Én azért kíváncsi lennék hányszor verték és alázták meg, esetleg szexuálisan vagy máshogy zaklatták azt a 14 éves "tetvet".. Ja és azt is leírtam, hogy akinek nincs pénze a gyereket másik városba járatni(szerezzen basszus ismerőst, akinek oda jár a gyereke suliba, a helyi facecsoportokban, hívja fel a sulit, amit kinézett, hogy vállalja-e valaki a gyereke szállítását abból a közegből minimális pénzért meg ilyesmi, ne legyünk már életképtelenek!) bármikor kiveheti magántanulónak. Aztán majd ha lesz 20 magántanuló a 23 fős osztályban, a suli végre elküldi a szakszolgálathoz a gyereket olyan ped. véleménnyel, amivel nem fogják őket integrálni és jó sok fejlesztést kaphatnak, vagy lehetnek ők magántanulók, és a 20 gyerek visszajöhet!


Namindegy, uszító cikk, ha elitebb környéken, tanultabb emberek közt lennének, már 5x gyorsabban megoldották volna a dolgot erőszak nélkül.

2023. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Azért ne vonjunk már párhuzamot az agresszív kisebbség és az autisták között...


Az agresszióval mit kezdene a szakszolgálat? Javasolhatnak pszichológust, ahová úgysem fog eljárni a gyerek. De nem fogjál kézen fogni és buksisimizni.

2023. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

3.-nak.


- Autisták közé a tetvet??? Szerintem te nem vagy tisztában a dolgokkal.

- 4.-nél a pont. A gyerek nem fog járni dilidokihoz. Hiába előírod.

- Magántanuló? Az manapság már nem olyan egyszerű. Munkatársam sportoló lánya miatt végig xopta a rendszert.

- Munkámból megtanultam. Az emberek csak a bunkóságból, és az agresszivitásból értenek. Tudod hányszor volt, hogy már könyörögtem az embernek, hogy mit tegyen/ne tegyen, és még engem anyázott, mert segítenék? De érdekes, amint előkerült a pofon, a gumibot, vagy pláne a vipera...esetleg oda is csaptam, egyből tudott kussolni, figyelni, és tenni amit már vagy 5 perce kértem folyamatosan.

2023. márc. 19. 12:39
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Én a teljes szegregáció mellett vagyok. Tanítottam olyan iskolában,ahol ez megvalósult,2013-ban,kezdő tanárként.

Még a szünet is úgy volt,hogy ne találkozzon a cigány gyerek a magyarral.


És tudjátok mit? Volt értelme!

Az első napomon vitt el egy cigány kamaszt a rendőrség bilincsben fegyveres rablásért. Nyolcadikost.


Ezek között nevelkedjen a normális gyerek? Igen?


Akkor akinek ez a véleménye,az írassa oda a gyerekét közéjük.


Én olyan iskolát kerestem a lányomnak,ahová rendes gyerekek járnak.


Én azt veszem észre, hogy azok vannak a legjobban a szegregáció ellen,akik eddig csak képről láttak putriból jött cigánygyereket.

Soha közük nem volt hozzájuk fizikálisan!

Nálunk volt olyan gyerek,akit az igazgatóhelyettes nő körömkefével súrolt meg egy héten egyszer.

Egyetlen egy váltás ruhája volt a fiúnak,konkrétan MINDEN NAP abban jött.


És mielőtt az okosok leírnák,hogy venni kell neki, adományozni kell neki...Nem. Nem kell.

Elégetik,eladják,a hetente általam vásárolt ceruzákat előttem törték ketté! A füzeteket eltépték,és kijelentették,hogy nincs mibe írni.

Ötödikes gyerekek se írni,se olvasni nem tudtak,abc-t nem ismerték. Loptak,csaltak.


Jelentkezzen az,aki közéjük íratná a kisfiát,kislányát!


Lehet itt pc módon társalogni. Csak nincs értelme.

2023. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
35%

Tudod mi a baj a hozzád hasonló mentalitású emberekkel?

Hogy nem látod meg a különbséget a roma és a cigány között.

Ahogy a szép szál fehér magyar között is van jócskán alja mocskos szarházi, úgy köztük is, ez tény. De nem kell mindegyiket egy kalap alá venni.


Rengeteg tisztességes, dolgos kitörni vágyó roma van.


Én pontosan ez miatt nem tartom jó dolognak a szegregációt bőrszín szerint.


Teljesen más mikor ténylegesen problémás a gyermek, de ez ne bőrszín függvénye legyen.


Mielőtt jönne az ekézés! Igen, volt szerencsém ilyen osztálytársban, ahogyan rengeteg csáos gyerekekhez is, és elhiheted, hogy azok között is csak elenyésző volt a tényleges problémás gyerek, pedig az ilyen gyerekek sokszor a poklok poklát járják meg.

2023. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
"Hogy nem látod meg a különbséget a roma és a cigány között." A roma a saját nyelvükön van, és csak egy részük használja ezt a szót önmagukra. A cigány meg egy magyar szó a népcsoport megnevezésére, magyarul ezt használjuk. Semmi köze ahhoz, hogy ki hogy viselkedik. Tehát a cigány szó sem jelent önmagában semmi negatívat, a roma sem pozitívat.
2023. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
@8, csak ezt kevesen tudják.
2023. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
13%

8#


Ezekkel mind tisztában vagyok, csak tudod mifelénk a roma a tisztességest jelenti, a cigány - annak ellenére, hogy egymás között is így hívják magukat - degradáló lealacsonyítás, a rosszabbik félét hívjuk így..

2023. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!