Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha valami miatt huzamosabb...

Ha valami miatt huzamosabb ideig hiányzik egy tanár, azt hogy kellene kezelnie az iskolának?

Figyelt kérdés

Már két hónapja nincs egy tanár a gyerekem iskolájában és nem mondanak semmit.


Nem is helyettesítik, egyszerűen nincs megtartva az óra.


Ez így rendben van, hogy az égvilágon semmit nem mond az iskola?

Nem a ligintimebb titkai érdekelnek, de hogy lesz/nem lesz azért olyan dolog, amit szerintem tudnunk kellene.


Nálatok hogy kezelik a hasonló helyzeteket?


2023. ápr. 6. 13:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

10 éve amikor én voltam gimis 2x is előfordult ilyen. Egyszer a kemia tanárom műtötték, egyszer pedig az irodalom tanárnő lett veszélyeztett terhes.


Nálunk az osztályokat beosztották másik kémia és irodalom szakos tanárok között és új órarendet kaptunk. Nyilván így ezeknek a tanároknak megnőtt az óraszámuk, akkoriban még valószínűleg kaptak ezért plusz pénzt. Mondjuk magyar tanár sok volt, mindenki max heti 4 új órát kapott, de kémia tanár egy volt, neki kellett az összes osztályt oktatni abban az időszakban, az kemény lehetett...

2023. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzáteszem hogyha csak 2-3 hetet hiányzott valaki nekünk is elmaradtak az órák, de nem szomorkodtunk miatta :D
2023. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Helyettesíteni kellene.
2023. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Lehet épp rendben is, ha valami gagyi óra, tudom is én rajz vagy ének,nsemmit nem vesztenek vele
2023. ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 babyboom567 ***** válasza:
86%

Nem bántás, de azért követed, hogy mi van a tanárok helyzetével?

Hidd el, hogy az hogy 1 tanárotok hiányzik, még egy jó helyzet.Én mondjuk azon csodálkozom, hogy egyáltalán még bárki bemegy tanítani.

2023. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos lassan ez lesz a helyzet,erre előre fel kell készülni. Viszont annyit tényleg mondhatnának,hogy akkor lesz-e vagy sem,legalább tájékoztatni. Bár az is igaz,amit az egyik válaszoló írt,hogy azért nem mindegy,hogy pl.: matematika tantárgy,vagy egy ének,rajz.
2023. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kéne helyettesíteni, csak nincs kivel és fingjuk sincs, hogy fogják megoldani. Esélyesen óraadó tanár felkérésével, de az is lehet, hogy felvesznek egy adott szakos egyetemistát (jó esetben tanárira jár) vagy legrosszabb opció, ha gyorstalpalón átképzik valamelyik teljesen más képzettségű meglévő pedagógust. Sógornőm tanító, az iskolájában a biológiát évekig egy fociedző tartotta, akit először testnevelésre fogtak be (ez még szerintem elmegy), de aztán biosztanár se volt hirtelen…A volt sulimban meg középfokú nyelvvizsgával már küldték a magyar, töri, infó, akármilyen szakosokat angolt, németet “tanítani”.
2023. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Magyar tanár.


Tudom mi a helyzet, de attól még meg lehet mondani, hogy mire készüljünk. Nem azon vagyok kiakadva hogy nincs vagy nem helyettesítik, hanem hogy zéró információt osztanak meg erről. Mintha minden rendben lenne, vagy nem tudom.

2023. ápr. 6. 14:58
 9/29 babyboom567 ***** válasza:
100%

De azért nem tudják megosztani az infót,mert nincs infó.Ők sem tudják,gőzük sincs,mert nincs ember,nincs tanár,nem is jelentkezik senki.

Mondjuk a magyar elég fontos, eléggé sz...opás,de otthon kell feldolgoznotok az anyagot.Vannak nagyon jó online leckék/oktatások,üljetek neki.

2023. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Akkor lehet ennyit mondani, hogy nem tudják hogy lesz. Nem is próbálkoznak vagy már régóta próbálkoznak vagy akármi. És akkor pl tudom, hogy neki kell látnom magam felkészíteni a gyereket/másik iskolába vinni/magántanárt keresni, valamit lépni.

Mindig azon sírnak, hogy a diákok hogy nem tisztelik a tanárokat, ez akkor ugyanaz.

2023. ápr. 6. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!