Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan váltanál iskolát...

Hogyan váltanál iskolát hetedikben?

Figyelt kérdés

Opciók:


1 nem váltani, ezt a két évet ki kell bírni, akár magántanárokkal

2 másik állami suliba menni - ez esetben hogyan választanád ki a megfelelőt

3 alapítványi iskolába menni - érdemes e


Cél:

olyan iskola, ahol megfelelően fel tud készülni a gimnáziumi felvételire

és ahol jól érzi magát, szívesen tanul, jó a közeg, inspirálják


Miért akarok váltani?

Mert a mostani helyen sok a veszekedés az osztályban, fegyelmezetlenek a gyerekek, a tanárok ettől kivannak és ez az egésznapos légkörre valamint a tananyag megfelelő átadására is kihat


Egy barátja van az osztályban, a többiek inkább semlegesek, ellensége viszont nincs.


Következő tanévben lesz hetedikes.


2023. máj. 17. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Onnan indulnék, hogy akar e q gyerek váltani. Ha nem, nincs miről beszélni.
2023. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a "legegyszerűbb" módjáról már lemaradtatok. Kereshettetek volna pl. 6 osztályos gimit.

Amúgy #1-nek igazat adok. Ha a gyerek alapvetően nem érzi rosszul magát és nem szívesen váltana, akkor semmiképp sem erőltetném.

2023. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%

A gyerekek totál hülyék, befolyásolhatóak, nem érzik, mi a rossz nekik.


Szerintem, ha annyira rossz lenne a közeg, nem most merülne fel benned.. csak nem a kamaszodással lett rosszabb? Megírhat egy különbözeti vizsgát és így is bejuthat gimibe, 8 vagy hatosztályosba;)


Alapítványit semmiképp nem ajánlanék jól tanuló gyereknek(csak ha tanulási problémái vannak)


Én örülnék, ha felsőben nem téma a fű, alkohol, meg az az elektromos cigi, és a szex-fogdosás sem, az már egy jó közeg. Ha nem vernek mást, nem zaklatják egymást neten, az is!


Próbáljatok letenni különbözeti vizsgát gimibe, de ahogy nézem a kérdést, tanulással is gond van.. 7es anyag nem vészes, korrepetáld a gyereket te, nem szabadott volna hagyni lecsúszni. Vannak külön felvételi felkészítő tanfolyamok, írasd be olyanra! Nem tudok mit mondani, rosszul tanuló gyerek nem sok sulinak kell.

2023. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak akkor váltanék, ha a gyerek mindenképpen akarja. Alapítványiba semmiképpen. Dolgoztam olyanban is, egyáltalán nem éri meg, főleg nem 2 évre. Abból a pénzből inkább fogadnék magántanárt, aki felkészíti a felvételire, mert azt nem az iskola fogja megoldani. Most magam mellett beszélek, mert én magántanár vagyok és rendszeresen készítek fel rá gyerekeket, de pont ezért látom, hogy mennyi előnyük van azokhoz a gyerekekhez képest, akik az iskolától várták a csodát. Most még teljesen időben vagytok, nagyon jó eredményeket lehet elérni tanárral, ha időben elkezdi. Amikor viszont 8.osztály novemberében kapcsolnak, késő bánat.
2023. máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Rising Phoenix ***** válasza:
17%
Évismétléssel mehet 6osztályos gimibe is és akkor behozza a morál miatti lemaradást.
2023. máj. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi.


Hatosztályosba nem jelentkeztünk, mert ahogy néztem a felvételi lapokat, szerintem nincs olyan szinten, hogy felvennék.


3, igen ez a dolog már régóta emészt, nem most merült fel, csak nincs jobb ötletem, ez tart csak vissza. Nem látok egy olyan megoldást, ami garantáltan nem rosszabb, sőt tutira jobb.

Ez ami most van tulajdonképpen neki megfelel, nem akar mindenáron elmenni innen, de nem zárkózik el ettől sem. Csak nem akarom, hogy még rosszabb legyen.

Nem a kamaszodás miatt van.

2023. máj. 18. 07:06
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Kb biztosan rosszabb lenne, hiszen egy évek óta összeszokott csapatba kerülne be kívülállóként
2023. máj. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Mindenhol vannak az soztályban konfliktusok, hülyék...

de kérdezz körül ismerősöknél (volt ovis társak szülei pl), hogy milyen a suli, milyen az osztályközösség.

Ha a gyerek sem érzi jól magát (? így van? Van barátja, nincs senkivel rosszban), mindenképpen megéri váltani még akár utolsó fél évre is, nemhogy kettőre. Szóval ha váltani akartok, akkor beszélsz az új iskola igazgatójával, gyakran megengednek egy betekintő napot, ahol bemehet a gyerek órára, megnézni, milyen, hogy tanulnak, stb, és ráértek utána dönteni.

2023. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen körülmények között biztos, hogy nem váltanék már erre a két évre.

Mivel azt írod, hogy a gyerek nem érzi rosszul magát itt, jó neki.

Mi a garancia, hogy az új osztály jobb lesz? Hetedikben már tagozatos osztályba biztos nem veszik át a gyereket, "sima" osztály pedig nem lesz jobb ennél, mindenhol vannak magatartás problémás gyerekek, sőt, egy összeszokott osztályba beilleszkedni kamaszok közé nehéz.

2023. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mert a mostani helyen sok a veszekedés az osztályban"


Ez nem iskolafüggő. Van olyan suli, ahol egyszerre vannak osztályok ahol jó az osztályközösség meg olyan, ahol nagyon nem.


A mi sulinkban az évfolyamunkban az egyik osztály olyan volt mint egy család a mienkben meg mindig cirkusz volt, gyakran valaki kitalált egy drámát valaki köré és belekényszerítette. Az osztálytalálkozót meg se tudtuk szervezni, mert mindenki telibexarta.

2023. máj. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!