Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit reagálnál az osztályfőnök...

Mit reagálnál az osztályfőnök ilyen irányú megkeresésére (kivel barátkozik a gyerek)?

Figyelt kérdés

Harmadikos kisfiú. Az osztályfőnök március végén vette át az osztályt, akkor jött a suliba. Kb 2 hete felhívott, hogy beszélni szeretne velem. Én azt hittem, hogy a gyerek tanulmányairól van szó, de kiderült, hogy csak azért szólt, mert szerinte nem megfelelő gyerekkel barátkozik a fiunk, aki csak visszahúzza és beszélgessek el vele, hogy keressen inkább jobb barátokat magának.

Én hirtelen zavaromban alig jutottam szóhoz, majd az udvariasság határain belül maradva elküldtem az oföt melegebb éghajlatra, ugyanis az említett kislánynak csak annyi "bűne" van, hogy down szindrómás.

Ti ilyen esetben hogyan reagáltatok volna? Jeleznem kéne ezt az igazgató felé?


2023. jún. 10. 13:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Örülnék, hogy erre is figyel.
2023. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanebben a szituációban voltunk mi is. Engem is ezzel bacogatott az ofő. Először szóhoz sem jutottam. Milyen jogon akarja bárki is megmondani a gyerekemnek hogy kivel játsszon. Amíg nem bánt senkit addig ő dönti el kit választ pajtásnak,kivel játszik. Ne hagyjátok magatokat.
2023. jún. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Én jelezném, de még akár a kislány szüleinek is.
2023. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Az eltérő fejlődés miatt, a down szindrómás gyereknek valószínűleg magatartási problémái vannak, amiről ő természetesen nem tehet. A te gyereked pedig partner a rosszaságban/ csínytevésekben, átveszi, leutánozza a down-os gyerek viselkedését és ez tőle. Ez lehet a háttérben. Erre gondolhatott az osztályfőnök. Nem a down-os gyereket akarja kirekeszteni, hanem a normál fejlődésű gyerektől várná el, hogy viselkedjen képességeihez mérten. Szóval helyesen tette, hogy jelezte neked a problémát.
2023. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Én azért utánanéznék, mire gondol pontosan. Ugyanis, ha látja őket egész nap, lehet, hogy TÉNYLEG visszahúzza valamiben a másik gyerek, és csak jót akar.

Ugyan ilyen nem volt, hogy direkt ezért felkeresett volna a tanár, de amikor valamiért beszélgettünk, volt már olyan, hogy elmondta, hogy szerinte Béluka nem annyira tesz jót a fiamnak, és bátorítanom kéne, hogy Jenőkével bandázzon többet.

2023. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nincs a kislány viselkedésével semmi baj. Imádni való kiscsaj. A legkisebb fiunk csoporttársnője volt az oviban, onnan ismerjük és a szüleivel is nagyon jó a kapcsolatunk. Ezt a tanarnő nem tudta, de pl a kislány osztályfőnöke igen. A fiunk csak örül neki, hogy az ő sulijába jár és már az év elejétől kezdve felkarolta, meg viszi magával játszani, választható foglalkozásokra stb.

Az osztályfőnök azt nehezményezi, hogy egy ilyen barát miatt majd ki fogják nézni a többiek, meg hogy egy ilyen barátságban a fiunk csak adni fog de kapni semmit. Én ezzel nem értek egyet, ezért is háborodtam fel annyira. Ennyi bajjal akkor a tanárnő szerint a testvérével se álljon majd szóba, mert ő meg autista?

2023. jún. 10. 13:46
 7/21 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a nyilvános kivégzésnél ne add alább.

A közhangulat adott hozzá, körül leszel rajongva.


4-5-nek totál igaza van.

2023. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
A Down-szindrómások általában elég békések. Az ofőnek inkább örülnie kéne, hogy van aki ezzel a kisgyerekkel is barátkozik, és meg kéne próbálnia őt jobban beillesztenie a közösségbe, és nem még az egyetlen barátját is elmarni mellőle. Igazán szégyellheti magát az ilyen pedagógus!
2023. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Jelenleg még sajnos nem nyitott rá a társadalom, hogy elfogadja a másságot. Az osztálytársak ugyan megtűrik a down-os gyereket, de kerülik a társaságát. Ha sokat lóg vele a fiad, akkor őt is kerülni fogjàk. Nagyon dicséretes, hogy barátkozik a down-os kislánnyal, de valljuk be, hogy ez nem csak annyi, hogy picit másképp néz ki a gyerek, hanem valamilyen fokú értelmi fogyatékosság is társul hozzá. Így akármilyen aranyos, akkor sem felfelé húzza a fiadat, hanem lefelé. De nem ez a nagyobb baj, hanem az, ha kirekesztik a gyerekedet és emiatt és depressziós lesz...

Az éremnek mindig 2 oldala van.

2023. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem világos, hogy hogyan járhatnak harmadikban egy osztályba egy Down-os és egy ép gyerek?


Kamugyanús

2023. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!