Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért kell vissza adni a...

Miért kell vissza adni a tankönyveket az általános iskolás gyerekeknek? Ez a szakközépiskolában is így lesz?

Figyelt kérdés

Csak azért nem értem, mert

- még egyik évben sem kaptunk előző évfolyamról beszedett használt könyvet (mit csinálnak a visszavitt könyvekkel?)


- a zömébe írtak is, tehát használhatatlan is lenne


- nem következetesek, mert nem az összes lepecsételtet kérik vissza


- de így legalább jövőre nem lehet fellapozni, ha a gyerek elfelejt valamit. :-(

Matek,magyar, angol könyvek - összefoglalók és az összegyüjtött fogalmak, definíciók talán hasznosak lehetnének pedig még


Verik a nyálukat az ingyen tankönyvekre, nesze semmi fogd meg jól. Inkább fizetnék normális tankönyvekért.



2023. jún. 15. 08:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Megveheted tankönyvboltban.
2023. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez utóbbi mondatoddal (is) messzemenően egyetértek.
2023. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Mert ingyen van.

És nálunk pl. lenne lehetőség arra, hogy az ember kifizesse és ne vigye vissza. Ha pl. elvesztette vagy a használhatatlanságig megrongálódott, akkor nyilván ezt is kell csinálni. Ill. nálunk a munkafüzeteket, amikbe írnak, nem szedik vissza.

Az tényleg érdekes, hogy mindig új könyveket kapnak. Nem tudom, kik kapják a használtakat.

2023. jún. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Senki. Náluk ott áll a könyvtárban. Meg az utóbbi években nem is kellett leadni. Sztem ezt rendelet határozza. Mint oly sok mást, amit olyanok hoznak, akik max. gyerekkorukban jártak utoljára iskolán belül napi szinten.😒
2023. jún. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%
A fiam idén érettségizik. Még soha sem használt előző évi tankönyvet. Akinek kellett érettségire egy régebbi év könyve, az elment a könyvtárba.
2023. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
60%

"Verik a nyálukat az ingyen tankönyvekre, nesze semmi fogd meg jól. Inkább fizetnék normális tankönyvekért."


Az összes könyvet megveheted, senki sem kényszerít az ingyenes használatára. Ami amúgy azért ingyenes, mert képzeld, vannak olyanok, akiknek nehézséget okoz a több tízezres tétel megvasarlasa

2023. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
Új könyvet kell kapniuk, ha az uj kiadásban lényeges módosítások vannak, vagy ha az adott tanító vagy tanár más tankönyvet választ, mint ami az adott évfolyamon használatban volt.
2023. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

6os, nem ezért a tankönyvekért fizetnék szívem szerint, de sajnos két féléből nem fog a gyerek tanulni.

Régen tudod, még a diktatúra előtt - a tanárok választhattak tankönyvet és az emberek meg is tudták fizetni.

Nagy segítség ez amúgy a családoknak, de lehetne uniós bér már nálunk is, ha nem lopnak szét mindent. De ezt sajnos Te biztos nem így látod.

Akkor talán kaphatnának ehető ebédet a gyerekek, minőségi oktatást,nem rohadnának szét az iskolák és lehetne még sorolni. De legalább a tankönyv ingyen van.


De nem értem még mindig, hogy minek szedik vissza, ha úgysem osztják ki újra senkinek.

A tankönyvekben is vannak feladatok. Tavaly kérték, hogy aki tudja radírozza ki a mf-ből a megoldásokat - azt se nagyon értettem, gondolom egy egész könyvet senki sem fog kiradírozgatni..

2023. jún. 15. 10:03
 9/35 anonim ***** válasza:
12%

Drága kérdező, csak szólok, most is a tanárok választják ki a könyveket és az emberek akkor se tudták megfizetett, nem véletlenül lettek ingyenesek 2013ban.

Lehetne uniós bér, valóban, bár nem értem mi az összefüggés, Hollandiában pl uniós bér van és kapaszkodj, ingyenes kölcsön konyvek. Ha már itt tartunk, kozetkeztetes ott epp nincs, tehát a gyereked azt eszik, amit csomagolsz neki - ezt Magyarországon is megteheted ám. Amúgy mi köze van ennek pontosan az ingyenes konyvhoz?

2023. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Csak annyi a köze hozzá, hogy azt írtad sok ember nem tudná megvenni a tankönyveket. Ha normális bérek lennének, akkor pedig meg tudnák venni és nem lenne szükség ingyen tankönyvekre. A nagycsaládosoknak és szoc.rászorulóknak régen is meg volt a módja, hogy beiskolázási támogatást kapjanak.


4 éve már szerintem nem választhat a tanár, ezek a szuper állami tankönyvek vannak. Ha stikában másból tanítanak,lehet, hogy szankcionálják is.


Van ahol meg két-háromféle menüből választhatnak a suliban a gyerekek. A finneknél pedig a teljes oktatás ingyen van. Ha már hasonlítgatunk..

A franciáknál szerdánként nincs tanítás, míg nálunk a gyerekekről hány bőrt lehúznak 10 hónap alatt és végig se veszik a tananyagot, sőt járjon különtanárhoz is majd, mert nem elég, amit heti 5 nap napi 6-7 órában leadnak anyagot. Lehetne a hanyatló nyugatról biztos példát venni sok esetben.

2023. jún. 15. 10:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!