Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános 6. osztályban...

Általános 6. osztályban melyik könyvek (voltak/lesznek) a kötelező olvasmányok gyermekednek? Előfordult, hogy két olvasmány volt feladva és végül csak az egyik fért bele a tanév végéig? Szóval, hogy potyára olvasta el a gyerek a második könyvet?

Figyelt kérdés

Nálunk idén ez történt. A második könyvet év közben adták fel, májusra volt ütemezve. Kétszer írásban is fel volt hívva rá a figyelem, aztán mégsem fért bele a második könyv.

Akik elbliccelték az olvasást, örültek, hogy megúszták, de én például nem örültem, mert nem volt egyszerű rávenni a gyereket az egyik hosszú hétvégén az olvasásra.

Nem is hallottam még ilyet.


És most majd, hogy vegyem rá 2 könyvre, már mondta teljesen jogosan, hogy lehet úgyse veszik majd a másodikat.


Jelzem nem arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire hasznos ha olvas a gyerek, én imádok, minden nap lát olvasni, de ettől ő még nem szeret.

Máskülönben túlzásnak is érzem az Egri csillagok mellé, hogy még egy olvasmány bele férne, ha idén a Pál utcai fiúk mellé nem fért bele az időbe.



2023. jún. 16. 07:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

2 könyv egy év alatt nem fér bele? Az komoly.

Még érettségi mellett is belefért ennyi. Hetente, nem évente.

2023. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk csak az Egri csillagok volt. Nem olvasta el. Nem tudom, hogy tanítanak manapság, de semmi gond nem volt belőle, a tanar nem is kérdezte. A tananyagot vették róla, de nem volt kérdés, ki olvasta el.

A lányom ötödikes, Pál utcai fiúk, ugyanez. Szín ötös irodalomból úgy, hogy a könyvből csak az első két oldalt olvasta.

Nem tudom, később hogy lesz, ez most elég fura így.

2023. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, a gyerek elolvasta a második kötelezőt is, de aztán csak a Pál utcai fiúkkal fogalkoztak hetekig, végül a második olvasmánnyal már semmit sem foglalkoztak.

Ha így van általában, akkor nem nyúznám a második könnyvvel majd a 6. osztályban.

Érdekes, mert úgy látom a mi sulinkban 7. és 8. osztályban csak 1-1 kötelező lesz, szóval lehet, hogy elég is 1 tanévre 1 könyv.

Matekból,környezetből, töriből se fejezték be az anyagot.

2023. jún. 16. 08:02
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Az enyém is ötödikes, és nekik is kimaradt a Koppányi aga. Mondjuk el sem olvasta, így nem bánja. 3:)

Azért vigyázz, mert a nagyomnak is csak 1-1- kötelező volt, de ötödikben is, azóta változhatott az alaptanterv...

2023. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2es, de jó Nektek. :-D


Itt úgy kezdték a Pál utcait, hogy egyből dolgozat volt, hogy kiderüljön, hogy ki nem olvasta el.

Sajnos olyat is hallottam, hogy elolvasta a gyerek nyáron és mégis 1-est írt.

2023. jún. 16. 08:16
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy volt feladva minden évben, azt viszont elvárták, hogy elolvassák, és kő keményen számon is kérték.

6. osztályban az Egri csillagok.

2023. jún. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bepaszírozta a tanár a Koppányi aga testamentumát is, de csak átrohantak rajta most év végén. Viszont az olvasónaplót mindkettőről beszedte és leosztályozta, szóval teljesen elbliccelni nem lehetett.


Hatodikban az Egri csillagok és a Robinson Crusoe lesz, és ugyanúgy mint idén, a másodikat csak jövő áprilisra kéri leadni. Gyanítom azzal is csak érintőlegesen fognak foglalkozni.

2023. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
Potyára? Szörnyű, "fölöslegesen" olvasott el egy könyvet :D
2023. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ötödikben volt a Pál utcai fiúk, hatodikban az Egri csillagok.


Az első könyvet még el is olvastam, a másodikat már nem. Így is szín ötöst kaptam mind a kettőre:D


Viszont így utólag, érdemes elolvastatni vele mindent. Nekem is azt kellett volna, mert utána elmentem szóbelizni, és ott már kérdeztek róla, és nem tudtam...


Szóval inkább olvassa el.

2023. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8as, igen potyára. És borzasztó igen, mert nem tudhatod egyes gyerekeket mennyire nehéz rávenni a neki nem tetsző és igazán nem is neki való könyv elolvasására. Egy szép verőfényes májusi hosszú hétvégén 2 nap ment rá erre.

De elolvasta, megcsinálta. Kár, hogy a tanárt ez már nem érdekelte.

Örülök, ha az Egri csillagokat végig szenvedi valahogy, bizony nem szeretnék úgy járni, hogy a második könyvet megint nem dolgozzák majd fel.

És attól is tartok, hogy ezek a kötelezők végképp elveszik a kedvét az olvasástól.

2023. jún. 16. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!