Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, akiknek továbbtanulás...

Szülők, akiknek továbbtanulás előtt áll a gyermeke. A Ti gyereketek hajlandó töltögetni a korábbi évek felvételi vizsgasorait?

Figyelt kérdés
Aggódom, hogy most özön ideje lenne, de affinitás semmi, amit meg is értek, mert mégiscsak nyári szünet van.

2023. júl. 10. 08:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Még csak hetedikbe megy, de kizárt, hogy jövő nyáron ezzel kínozzam. Hagyd békén a szerencsétlent, majd töltögeti év közben.
2023. júl. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Lányom most van túl rajta. Tavaly megbeszéltük hogy nyári szünetben nekiáll felkészülni,

minden héten megcsinál 1 matek, 1 magyar feladatsort. Persze addig jutottunk, hogy ki lett nyomtatva és félre téve. Az érdemi munkának szeptemberben állt neki magántanárral, mikor visszament suliba. Viszont akkor minden héten 1-1 órát jött hozzá a tanár ( unokatesóm), és maga is készült. Érdemes valóban készülni rá, mert lányom kitűnő tanuló létére nagyon sokat készült és így is nehéz volt neki. Végül bejutott egy nagyon erős gimibe, de rengeteget küzdött érte.

Így utólag azt mondom, a nyár legyen a pihenésé, mert szeptembertől kemény hónapok jönnek.

2023. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk különtanárhoz jár felkészítésre.
2023. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Nyáron nem, de szeptembertől magántanár segítségével készült a felvételire, ahol töltögettek előző évi feladatokat - mondjuk a felvételihez közeledve inkább és időre. Meg is lett az eredménye, felvették oda ahová szerette volna.
2023. júl. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%

A lányom nyolcoszt gimibe járt, egyetlen percet nem készült rá. A fiam sima gimibe, ő sem.

Olvasnak, sokat. Beszélgetünk, logikai játékokat játszanak, rejtvényt fejtenek. Tudják kezelni a versenyhelyzetet, stresszt, át tud lépni azon, ami nem megy, és nem azt nyomattuk, hogy összeomlik a világ, ha nem tud megoldani valamit. Nekünk bevált.

2023. júl. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
Az enyém hatosztályosba ment, szeptemberben kezdtük a készülést, jól sikerült neki, de rengeteget dolgoztunk ezen. Tényleg nagyon sokat. A következő gyerekkel már nyáron elkezdek készülni, ha ő is ilyen korú lesz.
2023. júl. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron nem, én iskolaidőben készültem csak. Nyolcadikban egyáltalán nem készültem, az érettségire azért már igen. Egy esetben készültem volna nyáron, ha ősszel teszek előrehozott érettségit.
2023. júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Szó sem lehet róla, hogy nyári szünetben ilyennel foglalkozzon. Maximum aug. 20. után.
2023. júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

nálunk anyámat elég sokat bszogatták, hogy de nekünk miért nem muszáj régi feladatsorokat töltögetni, de megmondom neked miért: néhány évente átszabják, a régi feladattípusok egy része ma már totál nem is létezik, a teszt maga meg mint minden más teszt magyarországon, hibásan van összerakva, mert annyira titkolgatni próbálják a feladatlapot, hogy nincs szakmai lektorálás mögötte. szerencse kérdése az egész, vagy kifogsz egy feladatlapot, ami megáll a hatodikos matek szintjénél, vagy egy olyat, amiben tizedikes anyagot is kérdeznek, mert a feladatíró cseszett megnézni a követelményrendszert.

ötösnél a pont, nevelj normális, egészséges gyereket, és akkor valahogyan megoldja majd ezt is.

2023. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
70%

Én nyáron néhány feladatsor kitöltése után pótoltam a hiányoságaimat, sokkal könnyebb volt nyáron mindezt kivitelezni. Mindezek mellett folyamatosan írtam meg a korábbi feladatokat időre és mindig fel is jegyeztem az elért eredményeket az idő függvényében. Rengeteg videót is megtekintettem a felvételi témában (Retkes Péter videóit nagyon ajánlom). December végén még a Mozaikos matek könyvet is alkalmaztam a gyakorláshoz. A legnagyobb löketet a nyíltnap adta, mert éreztem, hogy nekem ott a helyem és még jobban motivált a gyakorlásra. Én teljesen egyedül készültem, bár az általános iskolámban volt felkészítő, az nem sokat ért (legalább is a matek). Úgy érzem ez az energia befektetés igazán megérte hisz elég magas pontszámot értem el, másrészt fel is vettek oda, ahova szerettem volna menni (ami elég erős gimnáziumnak számít) .

Sok sikert kívánok!

2023. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!