Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanszerlista, 2. osztály?...

Tanszerlista, 2. osztály? Mennyiben tér el az első osztálytól? Ti megkaptátok már?

Figyelt kérdés

Tavaly évnyitón kaptuk meg, hogy mit kell beszerezni… mert elsőben így szokás itt.

Évzárón azt mondták, hogy a nyári szünet alatt elkészül és emailben megkapja mindenki, eddig semmi.

Kicsit idegesítő, tavaly minden is le volt már fosztva, száz helyre kellett menni és volt, amit nem is kaptam már.


Alap dolgokat nyilván vettem, mint színes ceruza, rajzlap stb, néhány füzetet, vajon van bármi “extra” kérés?


2023. aug. 2. 09:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk első előtt az 0. szülőin megkaptuk, utána minden évben június-augusztus között, de ha nem volt fent, ráírtunk az ofőre, hogy milyen füzet kell.

Gondolom, nálatok még nem kell toll, így maradnak a grafitok, színesek, stb. A vonalas füzetből másodikos kell. Ennek a száma 16-32.

A többinél nincs eltérés. Én nem agyaltam túl, a füzeteket kicsit elszámoltam, így több lett. A vonalas kivételével jó következő évre, illetve akár otthoni gyakorlónak is. Mindenből megvettem, amit előző évben kértek. Természetesen a tesicucc, cipő csak akkor, ha kinőtte, vagy technika doboz tönkrement. Mondjuk, nálunk nem is kellettek extra dolgok, mint korongok, színesrúd készlet, pálcikák stb ( bár én készültem, és 1-2 évvel előbb megvettem feleslegesen :D )

Ötödikben változott, nem kaptunk semmit, mindenki egyesével írogatott az ofőnek..

2023. aug. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
9-es, a vonalas füzetet cseréld le, mert alsóban mindegyiknek más a számozása.Technika csomag? Lehet, hogy nem kellett, vagy nem fog kelleni, de ha mégis, akkor felszerelés hiány jár érte. Ezen a pár forinton nem érdemes spórolni. Gőgös Gúnár, Ablak- Zsiráf? Jó kérdés, még a sulin belül is változhat. Sőt, volt, ahol még 2-3 másik könyvet is kért a tanítónő, amiket az osztály fele be sem tudott szerezni, mert régi.. Ja, az A-Zs is kérdés, milyen szín és melyik kiadás kell, ha kell egyáltalán. Ami még eszembe jutott, ha lesz kötelező olvasmány, ahhoz lehet, hogy kérnek mesefüzetet, de nálunk simán egy külön vonalas füzetbe írták.
2023. aug. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, felsőbb évestől nem tudsz érdeklődni? Ha az ofő nem, ő talán tud segíteni. Elhiszem, hogy idegesítő, hisz nem mindegy, hol, mit, mennyiért vesz meg az ember.
2023. aug. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Senki nem tud semmit, fb-n van osztálycsoport, ahol az oszt.fő is tag, de még nem állították össze.


Biztos tanárfüggő is…

Tavaly is megvetették a piros-kék korongokat, színes műanyag pálcákat meg ilyen színes alakzatos akármit (nem jut eszembe a neve) és elő sem vették. Ugyanígy a műanyag órát meg hőmérőt se használtak, volt papír mérőszalag, játékpénz… de minek!? Talán a dobókockáknak volt értelme, azt sokat használták.

Rajzdobozba is kértek csomó mindent, ami érintetlen, de az olajpasztell az kell… meg origami lapok… festeni meg egyszer sem festettek az egy év alatt.

2023. aug. 3. 07:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!