Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 6.osztályos gyerekednek...

6.osztályos gyerekednek mennyi Verstanulás van feladva? A Walesi bárdokat végig meg kellett tanulnia. Most a Toldit veszik,azt is folyamat adják fel nekik. Hány versszakot szoktak ebből feladni?

Figyelt kérdés

Már nagyon szenved a gyerek, sok hétvége ráment már a verstanulásra - szülőként is nagyon unom már.

Saját iskolás éveimből ez a sok verstanulás nem rémlik.

Ez most általános?

Ebben a tanévben 6 jegye van már a versekből - két hónapban 2x is felelt. Ez azt jelenti, hogy két hetente kellett verset tanulni hétvégén. Soknak tűnik.



jan. 13. 17:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
44 éves vagyok, és ezeket nekünk is meg kellett tanulni. Nem folyamat, hanem folyamatosan.
jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, hát ez kész agyrém... még majd fejlőd8k a gyerek hosszútávú memóriája! Hát hogy képzelik az iskolában ezt?!
jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Sajnos a memóriája kellőképpen fejleszve van idegen nyelvű tantárgyakkal is.

Annyira le vannak terhelve, hogy én már az ép eszünket féltem, de köszi az építő jellegű hozzászólást.

Azért kérdezem amúgy, mert szivatásnak érzem. Van egy-két ismerősünk és se a Walesi bárdokat nem kellett végig megtanulniuk- se a Toldiból ennyi versszakot nem adtak fel. Nincs erre valami előírás, hogy országosan mennyit kell ezekből a versekből számonkérni?

jan. 13. 17:28
 4/36 anonim ***** válasza:
73%

A walesi bárdok című verset még nekem is végig kellett,pedig már 40 éves vagyok.

Nagyon jó memória-fejlesztő.


Tegye csak le a telefont,vagy ami a kezében van,és tanulja.


Fel lehet venni diktafonra,telefonra,ha az segít. Ha nehezen tanul verset.


Még egy tipp: nagyon sokszor olvassa el a verset elejétől a végéig, mielőtt a tanulásba belekezd. Így már lesz fogalma a vers tartalmáról. Könnyíti a tanulást.

jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%
32 éves vagyok, nekünk is meg kellett tanulni. Nem olyan nehéz mint tűnik a tesóm negyedikesként versmondó versenyre tanulta meg.
jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Nem szeret verset tanulni és tudom, hogy hasznosak is lennének ezek a dolgok, de sajnos nem is engedi, hogy segítsünk. Egyedül szenved a versekkel. És tényleg szenved sajnos, pedig amúgy nagyon jó tanuló.
jan. 13. 17:35
 7/36 anonim ***** válasza:
78%

Azért ilyenekre, mint a Walesi bárdok vagy a Toldi, ne panaszkodjunk. Évtizedek múlva is fog rájuk emlékezni, idézni is fog tudni belőlük. És nem baj, mert ezek az általános műveltség részei.

Nekünk is meg kellett tanulni a teljes Walesi bárdokat és valamennyit a Toldiból is. És tényleg fejleszti a memóriát a verstanulás.

Ha idegen nyelveket magoltatással tanítanak, az más.

jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 elena95 válasza:
86%
Hát akkor ideje lesz valami bevállt magolási módszert kitalálni, mert rengeteg verset kell még tanulni. Főleg gimiben, később is hasznos lehet neki. Akár dallamos formában előadni, szépen hangsúlyozva és lehet tetszeni is fog neki. Kitartást!
jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
18%
jó nagy hülyeség de mást nem tudnak oktatni mert szaktanár az nincsen rá
jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
14%
#3 Tanulná a farkam! Sosem tanultam meg ezeket.
jan. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!