Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Meg lehet oldani Magyarorszago...

Meg lehet oldani Magyarorszagon a "homeschooling"-ot?

Figyelt kérdés

Tudom hogy torveny alapjan kotelezo 3 eves kortol oviba, aztan iskolaba jaratni a gyerekeket. Engem az erdekelne, hogy van e erre valami kiskapu, hogy ne kelljen. Olyan megoldasra gondolok mint

Pl USA, Irorszag stb, ahol a gyerekek otthon tanulnak.



#iskola #otthonoktatás #Otthontanitas
febr. 24. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Óvodában nincs olyan, hogy magántanuló. Napi 4 órában kötelező. Iskola esetében magántanulói státuszt lehet kérvényezni, de nehezen adják meg az engedélyt rá.
febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Engem ebben a témában az érdekelne, miért gondolod, hogy a gyermekednek az jó, ha se oviba sem suliba nem jár. Nincsenek barátai-játszótársai-nem szocializálódik. Ovit nem tudom. 15 éve egy ismerősöm magánként tanult a suliban , mert problémák voltak a viselkedésével és a suliban ajánlották fel a magánoktatást- ami ugyanúgy a suliban zajlott, csak különórái voltak és egyedül volt a tanárral.
febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ovira nincs, de suliban lehet magántanuló és vizsgáznia kell. De csak puszira nem engedélyezik kell, hogy legyen baja a gyereknek.
febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Én hallottam olyat, hogy súlyos ételallergia miatt nem járhatott óvodába egy gyerek, amíg meg nem tanulta, hogy ő soha nem vehet semmit a szájába. Addig életveszélyes lett volna neki.


A simán szülői kérésre való magántanulóságot pár éve megszüntették tudtommal.

febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%

4 éves kortól iskolakezdésig nem lehet megoldani. Iskolakezdéstől egyèni tanrendet lehet kèrvènyezni, de ritkàn adjàk meg.

Cserèbe el lehet költözni bàrmelyik normàlis orszàgba, ahol szabadon lehet a gyerek magàntanuló.

febr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom magántanuló már nincs, csak egyéni tanrend, de azt is csak komoly sportolóknak és súlyos betegeknek engedélyezik - ha egyáltalán engedélyezik.
febr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Akkor engedélyezik, ha úgy látják, hogy a gyerek érdekében áll.
febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az előző link enyhén elavult...


Itt a friss:

[link]

febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagyok, #8 na igen de az is ritkán van. A sulimban van egy rákos gyerek, gyűjtést is szerveztünk neki, Pestre járnak kezelésre. Oké, hogy "jól van" és be tud járni, de azért egyszerűbb lenne ha otthonról tanulhatna, viszont nem engedélyezték az egyéni tanrendet. Szóval ez is kicsit fura...
febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!