Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hova íratnád be a gyereket...

Hova íratnád be a gyereket általános iskolába?

Figyelt kérdés

Van a körzetes iskola Pest megye, de vidék, ahol lakunk, főváros mellett. Az iskola közel a házunkhoz, későbbiekben egyedül is járhatna iskolába, viszont én (anyuka) bent dolgozom a városban (V.kerület, Budapest), van itt két utcára jó általános iskola.

Melyik lenne jobb/könnyebb nekünk?

Vonattal járok be, az út kb. 1 óra, 8-4ig dolgozom. Tehát tudnám hozni vinni őt, ha valami van, egyből oda tudok menni.

Vagy menjen a lakóhely szerintibe, de az messze van, viszont nem kell napi két órát utazni.


ápr. 10. 13:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
A közelebbi jobb ötlet. Egy kicsi gyereknek elég megterhelő napi 2 óra vonatozás. És ha felsőben már nem lesz napközis, és mondjuk 2-kor végez, akkor a közeliből már akár 10 évesen is hazamehet egyedül.
ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelműen a körzet szerinti, közeli iskola
ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Igen, ez is egy szempont, viszont valahogy jobban örülnék neki ha itt a közelben lenne. Most oviba a lakóhely szerintibe jár, de jó lenne ha közelebb lenne hozzám.

Persze a gyerek érdeke fontosabb.

ápr. 10. 13:32
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy mindegyik suli ugyanazt tudja, tehát nem spéci szakra akarod vinni, akkor én a lakóhely szerintibe íratnám. Ha valami van, teszem fel beteg lesz, akkor hazafelé ugyanúgy le kell tudni az 1 óra utazást, míg a közelibe addig ugyan várna rád a suliban de miután befutsz, hamar otthon is lesztek. A munkahelyedhez közelinél egy-egy szabadnapod fele is elmenne az utazgatással, mert helyből 4 óra csak amig be és hazahozod a gyereket.
ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Felsőben már nincs napközi? Tehát órák után nem maradhat még bent 4-ig?
ápr. 10. 13:33
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A körzetesbe illetve a lakóhely szerinti iskolába ki vinné hozná, amíg egyedül nem tud?


Én nyílván oda, ahová a legegyszerűbben el tud később is menni egyedül.

Oké, hogy veled tudna vonatkozni, de ez napi szinten egy kisgyereknek sok.

ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Most oviba a lakóhely szerintibe jár, de jó lenne ha közelebb lenne hozzám."


Miert lenne jobb ha közelebb lenne?

ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Férjem ott dolgozik amúgy nem messze, tehát ha bármi van, oviba is ő szokott érte menni.

Igen, ez a szabadnap is felmerült bennem, ha valamiért nem vagyok éppen munkában, akkor is be kell hoznom őt.

ápr. 10. 13:34
 9/30 A kérdező kommentje:

Miért lenne jobb ha közelebb lenne? Nem is tudom, a tudat hogy itt van, ha esetleg nagyobb lesz, akkor ki tud hozzám jönni napközben, tudok adni neki mondjuk egy szendvicset, ilyesmire gondolok. Meg több időt is lehetünk együtt.


A lakóhely szerintibe is én vinném persze, ugyanúgy mint most az oviba.

ápr. 10. 13:36
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

#5

Felsőben tanulószobának hívják, bent lehet maradni 4-ig, de valószínűleg a gyerek jobban örülne, ha órák után hazamenne, és nem kéne 4-ig bentmaradni. És a tanulószobán a leckeírás sem túl hatékony egyes iskolákban, akkor pedig még estére maradna a feladat, miután hazaviszed 4-kor.

ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!