Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan foglalkozzak a gyerekek...

Hogyan foglalkozzak a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Több gyerekkel fogok együtt "dolgozni" 8-10 éves kor körüliek lesznek és nem mindegyikük tud magyarul. Egy segádtaníti állást pályáztam meg, de nem tudom, hogy hogyan fogllakozzak velük, mert semmi konkrétumot nem mondanak róluk, majd akkor derül ki, ha ott leszek. Annyit tudok, hogy kb 10 en lesznek és ebből a fele nem ért magyarul, angolul is csak keveset. Valami ötlet, amivel egy érdekes, élvezhető foglalkozást tudok nekik csinálni nyelvi hiányosságok ellenére is? Köszönöm

2013. jún. 9. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit tanulnak?

Melyik országban?

Miért nem tudnak magyarul vagy angolul?

Milyen más nyelven tudnak?

Miért vannak ott?

2013. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mit tanulnak - Arról nem adtak információt.

Melyik országban - Egyesült Királyság

Miért nem tudnak magyarul vagy angolul - Bevándorló családok gyermekei, pakisztániak, afrikaiak, kínaiak stb

Milyen más nyelven tudnak - Mindenki a sajátján + nagyon pici angol

Miért vannak ott - Gondolom így már világos miért. :)


Nekem lenne a feladatom, hogy tanársegédként külön foglalkozzam velük és segítsek nekik jobban megtanulni a nyelvet. Nagyon sok magyar gyerekük van, ezért kerestek olyan embert, aki magyar anyanyelvű, de nem csak magyarokkal kell foglalkoznom.

2013. jún. 9. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én valami kézműves dolgot csinálnék velük, mert az el tudod mutogatni, érdekes, a gyerekek általában szeretik, és közben egyszerű szavakkal kommentálhatod, amit csináltok.


Esetleg nézzetek néha mesét együtt. Valami világhírűt, aminek tudják a sztoriját. Menjen alatta angolul a felirat, és néha állítsd meg a filmet, ismételjetek el 1-1 mondatot, el is játszhatjátok.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, de szerintem majd ha ott leszel, akkor fogod igazán látni, hogy mi az a lehetőség, ami adja magát, mi válhat be a legjobban.

2013. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nagyon erösen csak is angolul beszélni. Még ha magyar gyerekek is lesznek a csoportban annál rosszabb nincsen mintha te magyarul beszélnél hozzájuk. Ahogy írod ök nyelvet mennek oda tanulni, ezért kizárolag angol. (remélem közel anyanyelven beszéled)


Szerintem ott meg kell mondaniuk mi is a tanmenet, mit kell csinálnod.

Amit tehetsz, ezek már nagy gyereke, hogy mindig kitalálsz egy témát, mint pl farm és ahhoz kötsz kézmüves foglalkozásokat. De szerintem ott kell infot kapnod mi is lesz pontosan a feladatod.

2013. jún. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Játék. játék, játék. Az ország legjobb (méltatlanul lassan terjedő) pedagógiai programja a táblajátékokra épít.

Ez a korosztály kizárólag akkor érzi jól magát, ha játszhat és csak akkor tanul, ha jól érzi magát :)

Üdv

2013. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!