Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Vak vagy siket gyerekekkel...

Vak vagy siket gyerekekkel foglalkozzak?

Figyelt kérdés
Nem tudom , hogy halló létemre megtudnám e tanulni a jelbeszédet.Melyik miben nehezebb?
2008. dec. 27. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne tudnád megtanulni?!! Több embert ismerek, akik halló létükre ismerik a jelbeszédet, azt mondják, nem volt nehéz megtanulni! Biztos neked is menni fog! Sok sikert!
2008. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet tanulni, mint bármit.

De csak azért, mert "nincs más munka", ne vállald a vak és/vagy süket gyerekekkel-emberekkel való foglalkozást. Akármennyire is hirdetik, hirdetjük, hogy ők ugyanolyan emberek, ők speciális figyelmet, törődést igényelnek, amit szerintem nem lehet kényszerből kierőltetni. Ha érzed magadban az ambíciót, az elfogadást, akkor foglalkozz velük.

2008. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szép dolog, hogy ilyen dolog érdekel és ilyeneken gondolkozol.

szerintem, ha a jelbeszédtől félsz, az tényleg tanulható, mint az idegennyelv, szóval ne tarts attól. :)


bár tanácsot nem tudok adni, mégis megnyugtató, hogy vannak még jó szándékú emberek. :)

2008. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hááát.... talán vak ?? vagy inkább a siket??? hát nagyon jó dolog ténleg hogy ilyenen gondolkodsz, de nem is tudom melyik lenne a jobb??? talán a vak.... :)
2008. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a vak gyerekekre szavaznék..

De ha ezek érdekelnek, javaslom neked a láthatatlan kiállítást, ha még nem láttad. Egy külön élmény (:

2008. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha érdekelnek a siketek, fontos, hogy tudd, hogy kétféleképpen is foglalkozhatsz velük. Vagy gyógypedagógiát tanulsz az egyetemen, vagy/(esetleg mellette) jelnyelvet. (Én mellette tanulom.)Sajnos az egyetemen nem tanítanak jelnyelvet, viszont annál többet a hallássérült emberek sérüléséről,lélektanáról,segítéséről,oktatásáról.


Én tudom Neked javasolni ezt az utat,mert nagyon érdekes és élvezetes. Mindenesetre azt ajánlom, hogy szerezz mindkét (vakok, siketek) területről személyes tapasztalatot!

2009. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!