Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sztrájk? Voltak ma gyerekeitek...

Sztrájk? Voltak ma gyerekeitek iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy gyermeketek (akár alsó-felsős) iskolájában, a tanárok sztrájkoltak ma?

A lányom iskolájában igen, bár nem mindenki. Az első két órán jobb híján semmit nem csináltak, mert éppen az adott tanár sztrájkolt. Viszont, a maradék többi órát végig tanultál/dolgozták, mert az a tanár éppen nem sztrájkolt.

Hétfőn kaptak egy olyan papírt, hogy iskolába ugyanúgy kell menni, rendes felszereléssel, mert lesznek olyan órák, amiket megtartanak. Ment is a lányom, mert az volt ráírva, hogy menjenek, bár, ha rajtam múlik akkor itthon marad. Viszont, amelyik pedagógus sztrájkolt és van neki osztálya-és ugye osztályfőnök- az megengedte az osztályának, hogy ne menjen be iskolába, mert majd ő leigazolja nekik.

Ennek mi értelme, hogy egy adott iskolában csak a pedagógusok fele sztrájkol? Miért nem lehet akkor az, hogy vagy mindenki, vagy senki? Szerintem ez sem volt igazságos, hogy volt olyan osztály, akiknek, NEM KELLETT bemenniük, a többi osztály pedig bent volt, azért mert az ő osztályfőnökük nem sztrájkol.

És mi köze van a gyerekeknek ahhoz, hogy a pedagógus sztrájkol? Miért engedte meg nekik az osztályfőnökük, hogy otthon maradjanak? Hisz pont arról szól ez az egész, hogy nem fognak foglalkozni a gyerekekkel addig, amíg nem lesz változás?!

Mi a véleményed erről az egész sztrájkolásról?:)


2016. ápr. 20. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Ebből már politikai vita kerekedett, és belevonták a diákokat is! Szerintem ez a része felháborító!
2016. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

gyerekek nem mentek

iskola igazolta a napot

minden szülő egyénileg dönt h megy e vagy sem a gyereke

2016. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk be lehetett vetni úgymond egy sürgősségi szülői igazolást, mert a 30+-os tanári karból csak 4-en nem sztrájkoltak, és például nekem is csak 1. órám lett volna.

A diákok bevételéhez a politikai dolgokba csak annyit, hogy szerintem az általános iskolásokat kellene kihagyni, esetleg a 8.-osok kivételével. A gimnazisták képben vannak már, mi is sztrájkolunk, pont azért, hogy jobb körülmények között mehessünk továbbtanulni például, sikeresen tegyünk érettségit, szóval nekünk is van közünk hozzá úgy gondolom. 17/l

2016. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Mi is dönthettünk,hogy megy-e a gyerek. Nem ment,ügyeletbe nem akartam,hogy ott legyen. Meg itthon vagyok a picivel,most megtehetjük. De ha dolgoznék,lehet,hogy ment volna.


A politikai része meg nem érdekel. Az oktatàst màr rég elb@s.ztàk. A klik sz@.r. De nem csak a tanàrok fizetése alacsony.

2016. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ehhez a diákoknak most nem sok köze volt, mert Pedagógus sztrájk volt a mai.

De teljesen igazatok van! Ügyesek voltatok! :)

2016. ápr. 20. 14:01
 6/15 A kérdező kommentje:
Valóban igazad a van, ez a mai oktatás egy nagy szar. Az egész, úgy ahogy van.
2016. ápr. 20. 14:04
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, ment. Csak az 1. órája volt megtartva.
2016. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem a tanárok fizetéséről van szó egyébként, el kellene olvasni a követeléseket, nem a kormány agymosását elhinni. A munkát segítők fizetéséről van szó, akik felsőfokú végzettséggel 80000-t visznek haza. Csak a közvéleményt próbálják így hangolni a tanárok ellen, de látom sokakat sikerül is megvezetni.
2016. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ügyelet volt, aki akarta (vagy nem tudta másképp megoldani) bevitte a gyereket. Az enyém itthon maradt.


Nekem az a véleményem, hogy kár, hogy nem tudnak/mernek mind összefogni a pedagógusok, gondolom, pártpolitikai kérdésnek érzik ezt egyesek, vagy félnek, mert az szerintem kétségtelen, hogy nagy gázok vannak (és nem akarom azt godnolni, hogy aki nem sztrájkolt, az nem érzi a gondokat).

Egyébként egy baromi érdekes dolog ez, mert bár több oldalról (szülőként, extankönyvesként, illetve a tanár barátaim révén is) rálátok az ügyekre, és kiállok amellett, hogy reformok kellenek, az én reformjaim közt lennének más kérdések is. Kicsit tudathasadásos, hogy miközben kvázi a gyerekem tanárai „mellett” vagyok a sztrájkban, az általam vágyott oktatási reformok kapcsán őket sürgősen eltávolítanák a gyerekek közeléből (mert kiégettek és kifejezetten rosszindulatúak a gyerekekkel).


Arról, hogy a gyerekeket be szabad-e vonni: nem vagyok egy forradalmár típus, nem járok tüntetésekre folyton, és elég szkeptikus is vagyok atéren, el lehet-e érni bármit ezekkel. De ennek nem örülök, és azt gondolom, ez a múlt öröksége.

Azonban azt gondolom, a gyerekeink építik a jövő társadalmát, és szeretném, ha az abban élők már másképp állnának a világhoz, nem ezzel a poszkommunista tehetetlenségérzettel tekintenének az életükre, hanem tudnák, hogy ha összefognak és kiállnak együtt valamiért, akkor igenis változtathatnak a dolgokon. Ezért szerintem kifejezetten jó alkalom egy olyan kérdéskör, amely a gyerekeket is érinti (pl. oktatás) arra, hogy beszéljünk erről velük.

2016. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9.! Teljesen egyetértek.
2016. ápr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!