Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sztrájk? Voltak ma gyerekeitek...

Sztrájk? Voltak ma gyerekeitek iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy gyermeketek (akár alsó-felsős) iskolájában, a tanárok sztrájkoltak ma?

A lányom iskolájában igen, bár nem mindenki. Az első két órán jobb híján semmit nem csináltak, mert éppen az adott tanár sztrájkolt. Viszont, a maradék többi órát végig tanultál/dolgozták, mert az a tanár éppen nem sztrájkolt.

Hétfőn kaptak egy olyan papírt, hogy iskolába ugyanúgy kell menni, rendes felszereléssel, mert lesznek olyan órák, amiket megtartanak. Ment is a lányom, mert az volt ráírva, hogy menjenek, bár, ha rajtam múlik akkor itthon marad. Viszont, amelyik pedagógus sztrájkolt és van neki osztálya-és ugye osztályfőnök- az megengedte az osztályának, hogy ne menjen be iskolába, mert majd ő leigazolja nekik.

Ennek mi értelme, hogy egy adott iskolában csak a pedagógusok fele sztrájkol? Miért nem lehet akkor az, hogy vagy mindenki, vagy senki? Szerintem ez sem volt igazságos, hogy volt olyan osztály, akiknek, NEM KELLETT bemenniük, a többi osztály pedig bent volt, azért mert az ő osztályfőnökük nem sztrájkol.

És mi köze van a gyerekeknek ahhoz, hogy a pedagógus sztrájkol? Miért engedte meg nekik az osztályfőnökük, hogy otthon maradjanak? Hisz pont arról szól ez az egész, hogy nem fognak foglalkozni a gyerekekkel addig, amíg nem lesz változás?!

Mi a véleményed erről az egész sztrájkolásról?:)


2016. ápr. 20. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
30%

Lehet,hogy te 17 évesen képben vagy, de hidd el sajnos a korosztályod egy része brahiból csinálja a műsort! Örülök neki, ha valaki ennyire tájékozott és nem csak a felszínes dolgok érdeklik! :)

Lehet lepontozni, de szerintem a legtöbb 15 éves sem fog fel ebből sokat, bevonni nem kéne!

Üdv egy 10 éve érettségizett közgazdász! :)

2016. ápr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem kötözködés képpen, csupán pusztán érdeklődésből:


-a tanárok hogyan élhetnének a törvény által biztosított sztrájk jogukkal úgy, hogy a gyerekeket nem vonják bele? Hiszen velük dolgoznak nap, mint nap.

-eleve a sztrájkjog is érdekes, hiszen pl. az USA-ban nem sztrájkolhatnak az egészségügyben,stb. Kérdés: mi lenne, ha itthon tanárok például nem sztrájkolhatnának? Mi lenne az érdekérvényesítés eszköze?

-alapvetően egyetértek azzal, hogy a diákok többségének fogalma sincs a mögöttes dolgokról, az ő részvételük valóban felesleges...

-mindemellett undorítónak tartom, hogy a média próbálja a tanárok ellen fordítani a közhangulatot. Ennek eszköze például a sztrájk valódi céljainak összemosása. Továbbá visszataszító az, hogy szülők, igazgatók, polgármesterek fenyegetik kirúgással a törvényesen sztrájkoló tanárokat.

2016. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem mindegy most egyébként?


elpazaroltál volna erre a napra egy szülőit? I mean, ha már úgyis sztrájk van, és nem nagyon tanítanak akkor minek itthon maradni? Én pont ezért mentem ma be, mert nem csináltunk semmit és a szülői is megmaradt.


Egyébként nálunk az első 2 órában nem volt érdemi munka. A rendzsergazdának segítettünk be, egy programot raktunk fel a gépre, közben zenét hallgattunk, ettünk, beszélgettünk. 3. órában angol meg volt tartva, de úgy hogy minden hibátlan feladatáért egy piros pont jár, és 3 piros pont egy ötös. 4. órában nem volt tanár, mert görögországba ment, helyettesítés szintén nem volt mert ugye sztrájk. 5. órában a tanár sztárjkolt, matekot felhoztuk, de a ma megtartottuk a 100. órát így nem tanultunk, hanem játszottunk. 6. óra tesi lett volna és szintén sztrájk.

2016. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fiaim sulijában nem volt sztrájk ,rendesen megtartoták az orákat mint mindig .lányom ovodájában sőt más ovodákban viszont nevelésnélküli napot tartotak .
2016. ápr. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Fiaméknál volt sztrájk, nem kellett suliba menni, az iskola igazolta azt a napot (én már nem tudtam volna, mert nincs már szülő által igazolható napja).

Egyébként többen említették, hogy milyen már az, hogy nem sztrájkol az összes tanár, és van, amelyik órát tart. Nos, egyrészt nem sztrájkolhat az összes tanár egy iskolában, mert az elégséges szolgáltatást biztosítani kell, némelyiknek muszáj dolgoznia. Másrészt, aki sztrájkol, az arra a napra nem kap fizetést, akkor sem, ha amúgy bent van az iskolában. Ez nem mindenkinek fér bele anyagilag. Ez van sajnos.


Véleményem, mert azt is kérdezted: Nekem nem volt gond, hogy nem ment a gyerek suliba, mert itthon vagyok az öccsével. Egyébként viszont érintett vagyok a dologban, mert én pont segítő munkatárs vagyok, felsőfokú végzettséggel, nevetségesen alacsony fizetéssel, azaz ugyanannyiért dolgozom, mint az udvaros, 8 osztállyal. Pedig a felsőfokú végzettségemmel vagyok besorolva. De arra is ugyanannyi jár.

2016. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!