Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tegyek, hogy a reggeli...

Mit tegyek, hogy a reggeli iskolába készülés jobban menjen?

Figyelt kérdés
Elsős kislányommal minden reggel probléma a készülődés. Fél hétkor kel, este nyolckor már ágyban van, jól is alszik, szerintem nem az a baj, hogy fáradt. Szereti az iskolát, -amennyire azt lehet-, jó a tanárnő, jó az osztály, és mindig jókedvű ha érte megyek délután. De reggel elindulni kész katasztrófa. Mindig hajlamos volt a dacra, de azért nincs vele komoly gond, nagyon sokat foglalkozunk vele, tudja mennyire szeretjük. Felkelni még csak-csak, de reggelizni, fogat mosni, felöltözni nehéz rávenni. Kérem szépen, aztán határozottan, aztán csináltunk motivációs táblázatot, de semmi nem működik tartósan.Nagyon türelmes próbálok lenni, de nincsenek kötélből az idegeim. Tippek, javaslatok? nem érdekli, hogy el fog-e késni, ha játszani van kedve öltözés helyett, azért is azt csinálja. Persze a végén már veszekszem vele, mert nincs jobb ötletem, mégse vihetem be a suliba úgy hogy a hónom alá csapom...

2016. dec. 15. 08:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem lenne kedve, ha pl a reggelizést,fogmosást stb közösen csinálnátok? Nem a kezébe adva a kaját persze,csak leülni vele együtt reggelizni stb...
2016. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Na ez fura lesz, amit írok, de szerintem egyszer hagyd elkésni.Vázold neki a szituációt, milyen rossz lesz neki, amikor a többiek úgy néznek majd rá, mint aki nem tudta teljesíteni a kötelező feladatot (beérni velük együtt időben), és hogy tanárnéni, hogy fog ránézni ha elkésik. És ha 2-3 alkalomnál többször késik, akkor az igazgató elé fogják vinni, ahol szintén szégyenkezhet. Elsőben még nem a barátok véleménye a fontos, hanem a tanítónőjé. De úgy kb. harmadik osztálytól az lesz fontos, hogy az osztálytársak mit gondolnak róla. Szóval inkább azzal érvelj, hogy a tanítónő csalódott lesz, és biztos nem ezt várja tőle. Ha ennek ellenére nem megy magától vagy egy-két szólításra fogat mosni, stb., hagyd őt elkésni.

Vegyél ki egy szabit, ha ezzel te is késel, vagy jelezd, hogy másnap lehet később mész be dolgozni egy órával. De ha a lányod megtapasztalja saját bőrén, hogy milyen rossz érzés a késés és az azzal járó szégyen, akkor magától tudni fogja, hogy többet nem akarja ezt átélni. Muszáj. Én megcsinálnám vele.

2016. dec. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Keljetek korabban hogy tobb ido legyen, mondjuk 6kor es segits neki a dolgokban, oltozkodesben pl.


Legyen szigoru, percre lebontott menetrend, hogy mikor mivel kell kesznek lenni. Ha ugy latod hogy nem halad, akkor szolj neki hogy a fogmosasra van meg 5 perced, stb.

2016. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


ja és nekem is van 3 gyermekem, nem csak úgy vaktában írosgatok. Sokszor a saját bőrükön tapasztalt dolgokból tanulnak igazán.

2016. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


még az jutott eszembe,hogy a késés jelentőségét kellőképpen felfújva kell tálalni a gyereknek. A tanítónőt is bevonnám a játékba, és megkérném, hogy vágjon nagyon csalódott arcot,mikor késve érkezik be a kislányod.

2016. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen felesleges megalazni, sot kifejezetten karos.
2016. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Mitől lenne káros? Az embereket lépten-nyomon megalázzák, nem baj, ha gyerekként találkozik ezzel a jelenséggel...persze még közel sem olyan erős ez, mint kamasz vagy felnőtt korban....de jobb, ha tisztában van ezzel már a kisebb gyerek is, hogy ha nem teljesíti a kötelezettségét, akkor bizony valami negatív fog történni...ha csak mesélnek neki erről, magasról lekakkantja...mint ahogy sok felnőtt sem fogad meg sok mindent, hanem saját bőrén tapasztalja meg...(pl. munkahely-kirúgás)
2016. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

" Az embereket lépten-nyomon megalázzák"


A fenet alazzak meg lepten-nyomon.


"nem baj, ha gyerekként találkozik ezzel a jelenséggel"


De, kifejezetten baj, maradando lelki seruleseket tudsz vele okozni.

2016. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is párszor eljátszotta, hogy inkább mással foglalkozott még pizsamában. Én akkor azt mondtam neki, hogy oké, ha nem lesz felöltözve, akkor pizsiben megy iskolába, mert akkor is elindulunk időben, ha nincsen kész. Nála ez hatott. Meg tudja, hogy ha gyorsan felöltözik és megreggelizik, akkor marad egy kis ideje arra, amit szeretne.

Próbáld meg a pizsamás dolgot, bár nem biztos, hogy nálatok is beválik. (És ha tényleg nem öltözik fel, akkor tényleg induljatok el, még akkor is, ha csak fél percre mentek ajtón kívülre, hogy lássa, hogy nem csak fenyegetőzöl, hanem tényleg elindultok vele.)

2016. dec. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Fúú nekem meg attól vannak ki az idegeim, hogy újabban minden szircartól sérült lesz a gyerek. Folyton bizonygatni kell a kis carosoknak, hogy jajj mennyire szeretve vannak. Akkor is csak beszélni a gyerekkel, meg lelki szent beszédet tartani, ha rágyújtja a családra a házat.


A gyerek semminek nem látja így a következményét, csak azt, hogy bármit csinál, az jó, mert negatív reakciót sose kap. Na ettől lesz aztán lelki beteg, mert tudod később sok helyen nem fogják azért is szeretgetni, ha fingik.


De csak nyugodtan...én inkább megfogom és a hónom alá csapom, vagy elkésik, slussz passz. Mert nálunk az nem járja, hogy órákig fogok egy dologért könyörögni. Azért nálunk még én vagyok a főnök, nem a gyerek.Lehet caranyázni, de nem érdekel senki véleménye.


Nem is értem, hogy a pszichológia megjelenése előtt hogyan nem pusztult ki az emberiség. Azért az emberi lélek van annyira rugalmas, hogy kisebb kellemetlenségektől nem megy a falnak, sőt, szerintem meg kifejezetten igényli. Hiszen soha sem lelkileg steril környezetben nőtt fel egy gyerek sem.

2016. dec. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!