Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tehet a szülő, ha a...

Mit tehet a szülő, ha a gyerek nem hajlandó iskolába menni?

Figyelt kérdés
Negyedikes gyermekemet bántják az iskolatársai. Ez idén kezdődött. Kiközösítették, ha valamire rossz választ adott órán, jött a gúnyolódás, nevetés. Egyre többször betegedett meg. Hasfájás, hányás...Beszéltünk tavaly az osztályfőnökkel. Változást ígért, majd megbetegedett, így a változás elmaradt. Jelenleg a gyerek este nem tud elaludni már vasárnap este sem. Reggel képtelen elindulni, látszik hogy szorong. Valós betegség miatt (rossz volt a vérképe)idén még nem volt suliban. Mivel ez a körzeti sulija a többi nem akarja átvenni. Így meg csak a hiányzások száma növekszik. Ma nem "beteg" de nem ment be. Fogalmam nincs, hogy mit tehetnék. Dolgozom, így azért kiddé nrcces ez a helyzet.
2017. jan. 9. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Iskola váltás kell, akár messzebb is, mint ideális lenne nektek. És ezzel párhuzamosan a gyerek önbizalmának fejlesztése. Egy angol gyerekpszichológiai műsorban mondták egyszer, hogy ha azt szeretnéd, hogy jobban elfogadják a gyereked, népszerűbb legyen, akkor nem kedvesebbnek, okosabbnak stb kell lennie, hanem csinosabbnak. Szerintem segíthetsz rajta picit, ha kicsinosítod, nem anyavágta frizura, nem jó lesz az még melegítő a tornaórán stb. Nem vagyok biztos benne, hogy ez itthon is működik, de ennyit igazán megtehetsz, hogy a következő helyen már ne bántsák.

Ha semmiképp nem tudtok sulit váltani, akkor pedig add be sportra, olyanra, ahol sikerélményt szerez és egy picit menő is. Tehát, ha béna a fociban, akkor síelni járjon. (A mi fiunk pont így van vele és hiába cikizi az osztály legjobb focistája, ő büszkén tudja mutogatni a síérmét. Akkor is cikizi, de azt már nem veszi komolyan senki se.)

2017. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Valamiért azt feltételeztem, hogy fiú, ha lány akkor hosszú haj, csodásan befonva minden reggel, rózsaszín ruhák és balett/lovaglás ilyesmi. Legyen valamije, ami menőbb, mint a többieknek.
2017. jan. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Írsz a jegyzonek egy tertivevenyes levelet, amihez csatolom az igazgatohoz eddig elkuldott panaszaidat -remélhetőleg ez a lépés már régen megvolt - és kéred az iskolavaltast. Ha nem megy így sem, ami kizart, akkor fogod magad és bejelented magatokat egy másik korzetbe, majd amikor felvettek a gyereket visszajelentkeztek
2017. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz volt olvasni is. Beszelj ismet osztalyfonokkel, igazgatoval, jegyzovel!
2017. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam egyik kis haverja ezért lett magántanuló, őt is bántották az osztálytársak. Nem fogadták be, mikor ideköltöztek. Most a nagymama van vele otthon napközben, és csak vizsgákra (vagy valami hasonlóra) jár be a suliba. Így neki sem annyira jó, mert most nagyon magányos, és a szülőknek is plusz teher, mert a tananyaggal haladnia kell a többiek tempójában.


Mikor az én gyerekem bántották, és felszólaltam a szülőin, és név szerint említettem meg a gyerekeket, akik rendszeresen bántották. Egy-két szülő elképedt, hogy az ő gyerek biztos hogy nem, de a többség teljesen normálisan viselkedett, és elbeszélgettek otthon a saját gyerekeikkel.

A legtöbb ilyen kis gonosztevőről nem tudják a szülei, hogy így viselkedik az iskolában, de ha tudomásukra jut, akkor igenis tesznek ellene, már ami ugye tőlük telik.


De az iskolaváltás sem lenne rossz, ha meg lehet valósítani úgy, ahogy már fentebb javasolták.

2017. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első körben próbáld meg szülőin a többi szülővel megbeszélni. Ha nem javul a helyzet, én is a jegyzőhöz fordulást javasolnám, mert nagyon el tudja rontani egy gyerek életét ez. Én is voltam hasonló helyzetben, de már kamaszként, a 11. osztályt kezdtem új helyen, hát ne tudd meg. Bennem a riválist látták, a csajok szálltak rám de nagyon. Mondjuk nekem sikerült beilleszkedni, de ehhez kell egy olyan személyiség is, ami ezek szerint a fiadnak sajnos nincs, így viszont elhiszem, hogy még testi tünetei is lesznek az iskolától való félelemnek. Nincs olyan suli, ahova esetleg barátja jár? Megpróbálkoznék az átíratással, bármilyen eszközzel, de jó lenne olyan helyre vinni, ahol van ismerős, mert könnyen kerülhet ugyan abba a helyzetbe.
2017. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el gyerekpszichológushoz és kényszerítsd ki az iskolaváltást (akár szakvéleménnyel). Jogod van hozzá!

Te vagy a szülő, más nem fogja megoldani helyetted.

2017. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne kényszerítsd arra, hogy ebbe az iskolába járjon. Többet ér a lelki egészsége, mint az, amit azalatt a pár nap alatt megtanulna.


Az ilyen gyerekeket, akik gúnyolódnak, én nagyon pofán verném (pedig nem vagyok szélsőségesen konzervatív nevelés párti, de a mások gúnyolása, kiközösítés nagyon ki tudja verni nálam a biztosítékok), de inkább ne tedd ezt, mert csak neked lesz belőle bajod.


Keress más sulit, ha tényleg senki más nem veszi be, akkor ennél a magántanulóság is jobb.

2017. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült az iskolaváltás. A gyerekem jobban van. Újra jókedvű, mesél a suliban történtekről. Van kivel játszania szünetben. A második félévben egyszer volt lázas beteg, de a hasát már nem fájlalja. Ami még meg is bőgetett, hogy kb. két héttel iskolaváltás után megköszönte, hogy másik iskolába írattuk. A kistesót már biztosan nem íratom a körzeti iskolába. inkább buszozunk.
2017. márc. 29. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!