Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csináljak, ha semmit nem...

Mit csináljak, ha semmit nem eszik meg az elsős lányom a suliban?

Figyelt kérdés

Mostmár lemondtam a tízórait meg uzsonnát, inkább én teszek be neki valamit.De az ebédet se eszi meg.Sőt, mostmár az sem jó, amit én csomagolok.Pedig már azt is megadtam neki azt a lehetőséget is, hogy azt visz, azt veszek neki amit csak akar.Ez sem jó.

Mostmár itthon is válogat, épp az imént "vesztünk" össze.

Az oviban nagyon jó evő volt, ugyanaz a konyha van.

Megőrülök a tehetetlenségtől.

Egyébként 124 cm, 23,5 kg.

Kezdek bedilizni! :(


2017. jan. 20. 18:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Valamiért az az érzésem, hogy az első gyermeked első dackora.. most akkor hogy is van? A farok csóválja a kutyát?


Ha megengeded, hogy azt egyen, amit akar, akkor azt fog enni, amit akar, amit hajlandó megenni a Hercegnő. Ha ezt sokáig hagyod, evészavara lehet.


Ahogy én gondolom:


Legyen választási lehetősége, de ne Ő mondja meg, hogy mik közül választ.


Pl: Mit szeretnél ma vinni: szalámis-sajtos zsemlét vagy sajtkrémes paprikás kiflit.


Választhat, tehát úgy érzi Ő a főnök.


Készítsetek varázs szendvicset. A varázslat, hogy Ő csinálja meg + csináljon neked is. Örömmel fogja enni.


Az evés ne legyen nagy téma, ne beszélj a füle hallatára arról, hogy ezt sem eszi, azt sem eszi.., ettől ne legyen sztár.


+ 1 tanács: azt írod okos lány, nos, akkor beszélgess el vele a hiánybetegségekről. Keressen rá neten, aztán arra, hogy melyik zöldségben milyen vitamin van.


Ja és ne aggódj! A cm és a kilók a gyerekeknél ugrálnak.

2017. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erőltesd az evést. Rakj be neki amit gondolsz és ha hazahozza érintetlenül ne is mondj semmit. Egyszerű könnyedséggel edd meg, vagy tedd el, jó lesz majd később, vagy ha már nagyon rossz állapotban van az egész napos állástól akkor ki a kutyának stb.

A lényeg, hogy ne is reagálj. Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy hazahozza, kiveszed, elteszed. Másnap megint.

Hidd el egy hétig nézni fog, hogy egyántalán miért nem szólsz neki, miért nem tartasz hegyi beszédet stb.

Ha kitartasz, egyszer csak meg fogja enni, vagy eszik belőle. Vagy szól, hogy mit kér és azt meg fogja enni.

Mivel nem látja hogy vevő vagy a válogatós királylány szerepre abba fogja hagyni. Próbáld ki és legyél kitartó. Látszatra könnyed, nem szívtelen, de nem is problémázó ilyen apró problémán mint nem ette meg. Ő ezt lássa.

A ruhás dolog nagyon ismerős nekem is. Hogy én hányszor könyörögtem, hogy a szép új ruhát stb. Aztán meguntam azt is. Elraktam. Hordta a régit. Aztán eltelt x idő és elő elővettem egy két darabot. Valamiért már nem volt téma, el is felejtette és most meg azt hordja állandóan.

Tehát úgy gondolom, itt is könnyednek kell lenni és nem foglalkozni a hisztivel. Ha nem akarja a szép újat felvenni hát ne vegye. Járjon a régibe. Hidd el ha nem firtatod nem lesz már érdekes!

Az evésre visszatérve, ne félj nem fog éhen halni. Ha éhes lesz ott lesz a kaja. akkor meg fogja enni, vagy eszik belőle.

Azért természetesen figyeld mire hogy reagál stb. Persze azért nézd meg azt a betegséget amit az egyik hozzászóló írt. Soha nem lehet tudni. Bár reméljük nem az.

De én is inkább a dackorszakra gondolok első körben. Valamint hogy el van kényeztetve kicsit.

Én is sokszor voltam úgy hogy csak őt néztem stb stb, de rájöttem, hogy nem szabad. Persze még most is néha-néha beleesek régi hibáimba is, de már gyorsan rájövök és kitalálom, hogyan oldjam meg gyorsan. Én is csak anya vagyok, nem tévedhetetlen. De igyekszem a hibáimat elkerülni amennyire lehet.

Szóval próbáld ki ezeket ha gondolod.

Persze az is lehet hogy az nagyobb hatással lesz rá ha elbeszélgetsz vele, vagy nézetsz vele olyan filmeket amikből tanulhat. De szerintem inkább ő azt élvezi, hogy a te figyelmedet eléri így jó sok ideig.

Bár azt kipróbálhatod, hogy mindenféle kommentár nélkül, nézzünk filmet címszóval olyan filmet néztek, amibe hasonló téma szerepel. Nem kell teljesen ilyen témájú, valami hasonló. Lényeg hogy kérdés merüljön fel benne amit megkérdez. Akkor el lehet indítani a témát affelé. De csak óvatosan, mert ha rájön, akkor még jobban ellenáll(hat).

Majd írd meg mire jutottál! Kíváncsi vagyok! És szerintem nem csak én. Másnak is hasznos lehet a későbbiekben!

Kitartást kívánok addig is! Ne add fel!

2017. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm #12!

Már nem szólok neki, nem bosszantom magam.

A kutyának is enni kell. :)

Talán majd 1-2 hét múlva kapcsol a kisasszony, addig meg igyekszem higgadt maradni.

2017. febr. 2. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!