Kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
18 éves a lányom és mindig is egy kedves jó lelkű lány volt. Sok barátja van, jó tanuló ilyenek. A minap viszont felhivtak az iskolából hogy menjek be mert a lányom összeverekedett egy osztálytársával, megtépték egymás haját. Mivel ez a viselkedés egyáltalán nem rá vall először rögtön arra gondoltam, hogy a másik lány kezdte de aztán elmesélték többen is, hogy azzal indult az egész, hogy a lányom lekevert egy pofont a másik lánynak. Próbáltam beszélni vele erről, mert ő tényleg soha szóval sem bántott senkit, nemhogy tettel, de nem mondja meg. Leráz, azt mondja hagyjuk. Alapból is zárkózottabb mostanában, pedig régen nem volt az, és nem tudom mi váltotta ezt ki belőle. Elmondani természetesen nem mondja el. Mit tegyek? Vigyem pszichológushoz? Vagy hagyjam rá? Attól félek ha ráhagyom, megismétlődik a verekedés.
2019. nov. 20. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Apjának nincs nagyobb tekintélye, hátha neki elmondaná?
2019. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyedül nevelem, az édesapjával nem tartjuk a kapcsolatot.
2019. nov. 20. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Pasiügy, féltékenység?
2019. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az erzesem hogy nyomos oka volt rá. Finomabban probald kiszedni belőle ne úgy hogy rögtön hibaztatod. Lehet vmi magy szemetseget muvelt a masik lany. Foleg ha az alaptermeszete a lanyodnak olyan amit leirtal.
2019. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan jó oka volt rá. Amikor bementél az iskolába mit mondtak, mi volt?
2019. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az egyik tanár választotta szét őket, de ő nem tudta a balhé okát. Az igazgató az ott tartózkodó diákokat kérdezte, de az okot ők sem tudták, már csak arra értek oda, hogy verekednek.
2019. nov. 20. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Akkor szerintem ne foglalkozz vele, lehet valami pasi ügy, ha nem verekedös, akkor nem hinném, hogy most kezdené el.
2019. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Én tényleg nem értem, hogy miért kell egy ilyen ügyben is “finoman” kiszedni belőle meg körbenyalni azt a “gyereket”

Meg kell mondani, hogy ennek lesz következménye az iskolában és legyen szíves most azonnal elmondani, mi volt a balhét kiváltó ok, mert neked ki kell állnod mellette és csak akkor tudsz, ha igazat mond.. meg különben is, nem hiszem el, hogy nem tudja kinyögni, hogy XY csúnyàt mondott a családjára vagy lenyúlta a pasiját vagy akármi. Ha verekedni tudott mindenki előtt, akkor csak nem olyan nehez a saját anyjának elmondani mi végett.

Nem hiszem, hogy a finomkodás ideje lenne most... le kell ültetni és beszéljen.

2019. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz csatlakoznék,igenis beszéljük meg-nem azért mert én vagyok a szigorú szülő,hanem,mert tudjam mi van a gyerekkel.

Mondjuk,ha tudom,hogy a gyerekem alaptermészete nem ilyen,és egyedi esetről lenne szó,akkor nem szívnám fel úgy a vizet. Volt amikor az én legnagyobbom is pofonverte az osztálytárát,és nekem is szóltak miatta. Aztán kiderült,hogy hosszú ideje szivatja/piszkálja,és a másik fél combon is rúgta. Szóval nem kell leharapni a fejét,szerintem,volt oka a történésnek.


csendesen jegyzem meg,még egy kicsit örülnék is,mert ezek szerint képes megvédeni magát,ha úgy adódik.

Nyyilván elnézést kell kérni az iskolától,de azért én csak kiállnék mellette,akkor is ha nem neki volt igaza. ...nem úgy értem,hogy igazat adnék neki (erre jó a beszélgetés,tisztázni,mi történt),de felvállalnám a szitut!

2019. nov. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beszélj a masik lánnyal, hátha ő elmondja hogy min vertek össze.
2019. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!