Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mire gyűjti a zsebpénzét/diákm...

Mire gyűjti a zsebpénzét/diákmunkás fizetését egy átlagos 17-18 év körüli kamasz?

Figyelt kérdés

Jogsit már elkezdte, a hobbijaihoz minden megvan. Elektromos eszközt nem akar váltani a következő két évben. Könyvet egy csomót kapott, így most azokkal sem szemez. A jövőjére is tesz félre.


Ezeken kívül mire tud gyűjteni?


2020. szept. 20. 11:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%

😂 Irigylem a problémádat. Add nekem, én tudok mire gyűjteni 😉Komolyan pedig, akiket én ismerek, nagyobb fesztiválokra, nyaralásra gyűjtöttek, de az első most ki is esett. Max.fogadd meg a 7-es tanácsát. Illetve 5-ös nagyon jó ötletet ír.

Én több,mint 2x annyi idős vagyok,mint te, és sajnos messze nem voltam ilyen tudatos,mint. Így utólagos tapasztalat alapján 2 dolgot tudok mondani.1. Lakás! Baromi fontos. Persze, a zsebpénzből nem lesz meg, és nem túl motiváló, hogy tudod, elérhetetlen, de ez ne tartson vissza. Minden forinttal közelebb jutsz ahhoz, hogy később legyen esélyed, akkor is, ha nem keresel majd túl jól. Pont akkor van jelentősége az önerőnek, ha keveset keresel, mert felnőttként sokkal nehezebb még arra is gyűjteni.2.Ha szeretnél tovább tanulni, akkor arra. Nem tudom, a szüleid mennyire tudnak támogatni, de soha ne vegyél fel diákhitelt!

2020. szept. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem gyűjts egy telekre. :) Ahová aztán majd felépítheted álmaid otthonát álmaid nőjével. :) Nagyon sokat jelent ,ha nem hitelekkel kezditek az életeteket. Elég lesz a rezsi és az önfenntartás. Persze közben azért néha költs egy pár ruhára ,kikapcsolódásra is,hogy érezd a közvetlen értelmét . :)
2021. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!