Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem bírok a fiammal ti mit...

Nem bírok a fiammal ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Tizenhét éves fiam nagyon megváltozott az utóbbi fél évben. Öt hónapja dohányzik valamint tegnap egy tetoválásal állított haza. Igazándiból a kedvessége ugyan úgy megmaradt de semmit sem tart be. A nyáron minden hétvégén discoba volt és a barátai szüleitől tudom hogy minden buliba más lányal volt. Valamint ha mondjuk neki hogy 3ra érjen haza discobol az se érdekli olyankor is van hogy reggel jön meg vagy valamelyik lánynál vagy haverjanal alszik. Ti mit tennétek?

2020. szept. 20. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Itt már nem tudsz tenni kb semmit, ha a szép szóra nem hallgat.

A nevelést nem 17 évesen kell kezdeni.

2020. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Picit elkéstél ezzel.
2020. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha ennyire felnőttnek hiszi magát legyen az csinalja de akkor lesz szíves a felnott lét kötelezettség részével is foglalkozni. Mint pl moshat magára főzhet magára és társai. Én nem uvoltoznek elmondanam h az ő döntése de ha reggel jön haza attól még a saját részét meg kell csinálnia.
2020. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Ezzel elkestel.. Nem fogod tudni megnevelni. Ha bezarod a szobába mit érsz el vele? Semmit.bulizni kell természetesen, éljen amíg szingli de ez már sok.

De én ezek után mef mondanám hogyha ilyen nagyfiú akkor mostantól magára főz, mos. Miből van pénze bulizni?

2020. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Alapbòl semmit. 17 èves, mikor èlje ki magàt, ha nem most?! Kedves veletek, annyi idősen nem kell ,,szót fogadnia". Ha vèdekezik, hagy feküdjön le fűvel-fàval, ha a tanulàst, hazimunkàt nem hanyagolja teljesen, akkor hagy bulizzon, ha nem drogozik, nem totàl rèszeg, akkor hagy cigizzen, igyon valamennyit.
2020. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Olyan nincs, hogy valaki csak a jó részét veszi ki a felnőtt létből. Mosni, főzni egy dolog, ahogy az extrák sem járnak már alanyi jogon egy felnőttnek, mint fizetés (zsebpénz), ruhák, kütyük, kaja, és a számlák is a felnőtt élet részei, mint rezsi részlet, telefonfeltöltés, bérlet.


Döntés elé állítanám. Tini(gyerek) és betartja a feltételeimet, vagy hétvégén diákmunkát vállal és kifizeti a részét, mert már felnőtt.


És most nem viccelek.

2020. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem hadd élje ki magát. Én is 16-18 között voltam pontosan ilyen, aztán amikor érettségi lett meg egyetem, akkor már teljesen le voltam nyugodva, nem is érdekelt már ez az egész. Akik meg nem élhetik ki magukat akkor, azok majd felnőtt korukban fognak bolond tiniként viselkedni. Azt írod a kedvessége megmaradt. Akkor nincs baj, jó gyerek, csak kamasz. Élje ki magát, én azt mondom.
2020. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
Te ezt, én meg azt, hogy 17 évesen is határokat kell tartani, mert ez tartja egyenesen az úton. Aki szeirnt normális éjjel 3kor hazaesni és a legyet röptében megdugni, az nem normális. Se 17, se 27 évesen. Úgy látszik nálad egy tini azt csinál, amit akar, szerintem meg az tesz minket emberré, hogy képesek vagyunk kontrollálni magunkat és nem csak a hormonok, de elvek szerint is élni. Az én fiam nem lesz a tiéd mellett a buliban, ezt már most látom.
2020. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

De jó is volt mikor tizenévesen buliztam 🙂 legalább nem volt újdonság, és egyetemen már nem éreztem fontosnak.


Komolyan itt mindenki ennyire szentéletű volt anno?


Szerintem nincs azzal baj ha most bulizik, most fiatal! Majd 25 évesen mikor mások még mindig ezzel szórakoznak, ő már unni fogja és meg is fog komolyodni.


Az meg alap, hogy beszáll a házimunkába, ennek nem büntetésnek kellene lennie.

2020. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, a kedvessége megmaradt, tehát nem fordult ellened, ez tök jó, így én megpróbálnék vele leülni beszélgetni. Normálisan, nem üvöltve, nem fenyegetőzni stb, csak beszélgetni. A tetováláson szerintem kár kiakadni, inkább mond el neki, hogy a következőket jól gondolja át, ne irasson magára lány nevet, zenekar nevet stb mert az később brutál gáz lesz. Mond el neki, neked miért fontos, hogy ő 3-ra otthon legyen, hogy aggódsz érte, ha maradna legalább szóljon. Próbálj laza korlátokat szabni és kérni, hogy tartsa be. Legvégső esetben elvenném a zsebpénzét. Meg kell tanulnia, hogy valamit valamiért...
2020. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!