Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen egy érett 13-14 éves lány?

Milyen egy érett 13-14 éves lány?

Figyelt kérdés

Én most vagyok 16, van egy húgom, aki 13 (tavasszal 14). Nekem már 11-12 éves korom óta mondják a rokonaim, szüleim barátai, hogy milyen érett vagyok. Ellenben a húgomra csak suttogva tesznek megjegyzéseket, olyanokat, hogy “milyen éretlen” és “de gyerekes”, még most is.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen szerintetek egy érett 13-14 éves? Szerintetek mi érettek vagyunk/voltunk?


Itt van néhány információ rólunk:

Én szeretek olvasni, nagy kedvenceim a Harry Potter és Az Éhezők Viadala, de szeretem a Gyűrűk Urát is. Előbbit 9, utóbbiakat 11, illetve 12 évesen olvastam először. A húgom is szokott olvasni, bár nem olyan sokat, inkább Leiner Laura könyveket és hasonló tini regényeket, kb. 12 éves kora körül kezdte el, előtte szinte nem is olvasott. Lehet butaság, de én ezt az olvasás-szeretetet (és azt, hogy én komolyabb könyveket olvastam fiatalabb koromban is) gondolom az egyik oknak, hogy érettebbnek gondolnak engem.

A másik, hogy én a politikai és ehhez hasonló vitákba simán beleszóltam mindig is (és elvileg furán értelmeseket mondtam), húgom annyit tud maximum, hogy ki a miniszterelnök. A felnőttek beszélgetésével kapcsolatban is mindig meg volt a véleményem, amit ki is fejeztem. Húgom látványosan unatkozni kezd egy ilyen témánál.

Öltözködési stílusban nagyjából egyezünk, mindketten farmert és csinosabb blúzokat hordunk hétköznapokra, ünnepekre egy csinosabb ruhát.

Mindketten sportolunk versenyszerűen, de ő ott is képes elsírni magát egy nem olyan jó eredmény miatt (rokonság, barátok előtt is), én ebből 8-9 évesen kinőttem.


Ezek alapján mi a véleményetek rólunk? Tényleg érett lennék, vagy csak mondják? (Ha nem elég az információ, nyugodtan kérdezzetek, szívesen válaszolok!) Milyen szerintetek egy érett 13-14 éves lány? És egy átlagos?



2020. dec. 3. 18:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az Éhezők Viadala tényleg tiniregény, csak a környezetem mond mást, de mindegy. A Gyűrűk Urát viszont sok felnőtt ismerősöm “unalmas”-nak titulálta, én nagyon élveztem. :) A Harry Potter pedig egyértelműen gyerekkönyv, egy 6-7 éves is elbírna vele, de nagy kedvencem, nem hagyhattam le a listáról. És nem, nem olvastam a Háború és Békét, most franciául olvasok olyan könyveket, amiket már magyarul olvastam nyelvtanulási céllal. (De csak ilyen lazábbakat, pl. Az Útvesztő.)
2020. dec. 4. 14:29
 12/13 anonim ***** válasza:
89%

Baromira nem attól leszel érett, hogy milyen könyveket olvasol, vagy milyen filmeket nézel, hogyan öltözködsz...stb és társai.

Én 30 évesen most vettem 4 doboz Disney mesés 1000 db-os puzzlet és avval elvagyok, meg számítógépes játékokkal játszok. Ez csak egy hobbi, ugyanaz, amit te csinálsz, hogy olvasol, vagy beszélgetsz bármiről.

Attól leszel érett, ha tudatosan vagy tudatalattiban meghozol egy döntést és vállalod érte a felelősséget és nem másra hárítod a dolgokat, hanem a döntéssel együtt élsz. Továbbá a leendő problémákat megtudod oldani és nem esel kétségbe, hanem önmagadtól megoldod. Az érettség mindig a szituációtól függ, hogy az adott helyzetben hogyan reagálsz. Amíg nem kerülsz ilyenbe, addig nem tudhatod mennyire vagy érett egy bizonyos helyzetben.

2020. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, csak így tovább. Politizalj nyugodtan, olvass híreket, legyél sokoldalú. A kritizálók jórészt itt közönséges prolik aki 16 évesen letagadta a jossztopognigeco-nal.
2020. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!