Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rosszul neveltem a gyerekemet?...

Rosszul neveltem a gyerekemet? Rossz az értékrendje?

Figyelt kérdés

Pár napja elpusztult a család kutyája, akit egyébként nagyon szerettünk, és mindene meg is volt, foglalkoztunk vele. A 15 éves fiam is nagyon szerette, hiszen egészen kicsi korától fogva ismerte a kutyát. Viszont fél évvel ezelőtt sajnos az apósom is elhunyt (tehát a fiam nagyapja), aki szintén velünk lakott már az utolsó éveiben. A fiam vele is nagyon szoros kapcsolatban állt, imádták egymást.

Viszont a mai nap folyamán a fiam meghallotta, ahogy a férjem telefonon beszélget, és sajnos elhagyta a száját egy nem éppen kedves mondat: "Hozzátok nyugodtan, mióta a kutya megdöglött, több a hely a kertben".

Amikor a fiam ezt meghallotta, szinte üvöltözni kezdett az apjával, és azt mondta neki, hogy "Hogy mondhatsz olyat megdöglött? Talán inkább meghalt vagy elpusztult. Vagy akkor a te apád is megdöglött?"

Nem hittem a fülemnek. A férjemmel csak álltunk ott, ő meg beviharzott a szobájába.

Tisztában vagyok vele, hogy nyilván szomorú a kutya elvesztése miatt, és a férjem sem a legszebb szót használta a telefonban. Na de az, hogy ő a saját nagyapjára is azt mondja, hogy "megdöglött", nagyon szíven ütött. Természetesen szeretném, hogy szeresse az állatokat, ne ártson nekik, de azért ne kezelje már őket úgy, mintha emberek lennének. Nagyon félek, hogy ő tényleg nem érti, hogy miért probléma azt mondani egy emberre, ráadásul egy családtagra, hogy "megdöglött". Hogyan beszéljem ezt meg vele?



2021. febr. 5. 22:03
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
89%

#16#17 mikor ilyen EQ nuku emberi lények írását olvasom bennem is felmerül, hogy az az állat többet ér mint sok sok ember, pl te.

Vicces hogy egy kutyát-macskát bírálsz milyen keveset ér, de nem ő bizonygatja másnak hogy te mint ember igenis megdöglesz, és milyen kár hogy valaki szeret mint családtagot. Egy szó mint száz benned van gyűlölet egy ártatlan lény iránt nem benne. Akkor most kivel is van baj, ki ér keveset? A szememben bizony te,mert gusztustalan kőszívű valami vagy. És ja eltorzult a világ a fajtád miatt. De persze te csak legyél magaddal rohadtul megelégedve hogy ennyi "jóság" árad a szívedből. Bezzeg az a "dög aki csak megdöglik mert a lábad nyomába se ér...." mi? Ja nem.

2021. febr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
77%
Röviden: Tisztelet a fiadnak. A férjed meg egy paraszt
2021. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, azóta mire jutottál?
2021. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
10%
21es ez igen. Inkàbb nem reagàlok az elborult agyadra. Aki egyenjogúnak tartja magàt egy àllattal, ott baj van a fejben. De hàt ez van.
2021. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
20%
#24: igazad van, téged én sem tartalak egyenjogúnak egy állattal.
2021. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 Derjaderja ***** válasza:
94%
Azontúl, hogy én kutyabzi vagyok, és a párom és a gyerekeim után a kutyámat szeretem legjobban, azon gondolkoztam, hogy ha a kedvenc imádott bakancsa szakad szét, akkor se mondanam, hogy "most hogy tönkrement az a fos, legalább van hely a szekrényben".
2021. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
86%

Milyen tekintetben egyenjogú? Az étkezőasztalhoz nyilván nem ül le velünk, de neki is kijár annyi tisztelet, hogy nem úgy hivatkozunk rá, hogy megdöglik meg társai. Ahogy normális neki való ételt, tisztességes bánásmódot, szeretetet is érdemel.

Az hogy szerinted ez elborultság meg leginkább a te agyadról mutat be dolgokat, meg a fene nagy intelligenciádról. De kár beléd a szó, érzelminyomoronc vagy.

2021. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
83%
25ös most sírok.
2021. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
6%
Neked amúgy mi bajod?😂 A család (ha van olyanod) rájött hogy Buksika is különb élőlény mint te, vagy mire fel ez a nagy vergődés az állatok ellen? Tele van frusztráltsággal minden kommented, gondolom innen fúj a szél, ha már elirigyled egy kutyától a családi szeretetet. Gondolom te nem kapsz olyat, bár erről egy állat sem tehet.
2021. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező! Nektek csak az lehet a bajotok ezzel a gyerekkel, hogy sokkal okosabb és értelmesebb nálatok.
2021. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!