Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Testvérek között ha egyenlően...

Testvérek között ha egyenlően kapnal valamit, elvennél mégis a kisebbtől a nagyobb javára?

Figyelt kérdés

Két teljesen más habitussal rendelkező fiam van. A kisebb nyugodtabb, tartalékoló, megfontolt. A nagyobb más, pörgős, kapkodó. Bármit is kap, azt megeszi azonnal, vagy felbontja stb..

Egyformán kaptak most karácsonykor legokat egyik rokonunktól. Ugyan azt, ugyan annyit mindketten és mellé édességet. A kicsi úgy döntött minden héten egy dobozzal rak össze. (6-6 dobozzal kaptak). A nagyobbik persze azonnal mindent, már szétszedte, mást épített. Ma hatalamas veszekedés volt, mert a nagyobbik felbontotta a kisebb játékát. Ezek mellé jött az, hogy az apjuk is a nagyobbnak adott igazat. Elvette a kicsi édességei felét is. Ezen mi is összevesztünk.

Megakarom venni, újra azt amit elvettek tőle, de a férjem szerint neki kevesebb jár mert fiatalabb. Rosszul esik, hogy most válasszak mi legyen?


2022. jan. 3. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Véletlenül sem, ugyanannyi jár mindkettőjüknek.

A férjed pedig - már bocsáss meg, de - egy bunkó...

2022. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez undorito!


A kicsi is ugyanannyit érdemel mint a nagy, se nem többet, se nem kevesebbet!

Mindenkeppen vedd meg neki azt amit a tesója ellopott tőle, aztan beszélgess el a nagy gyerekkel és a férjeddel is.

2022. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán apuka fejével kéne elsősorban elbeszélgetni. Mekkora egy bunkó már ne is haragudj. Szerintem jól gondolod, vedd meg a kicsinek. Nem tudom hány éves a nagy de ideje lenne megtanulnia, hogy a tetteinek vannak következményei.
2022. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Emlékszem nagymamám a tesómnak 2szer annyi pénzt akart adni, mert ő már egyetemista lett, neki biztosan jobban kell, erre anyám úgy leteremtette szegényt, hogy vagy mindkettőnek ugyanannyit ad, vagy egyiknek sem semennyit. Azóta tisztelem ezért!


A férjednek nincs igaza. Attól mert a kisebb megértőbb, más habitusú, ne járjon a nagynak több 🙂

2022. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Apuka se százas...
2022. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Az apukával megbeszélném, mivel FELNŐTT.

Amennyiben nem sikerül, mert nem felnőtt, elválnék.


A legó sorsa ennek fényében dőlne el.

2022. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekeknek egyenlően kell adni, nem elvenni a másik javára!
2022. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyenlő vagy senkinek semmi!
2022. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Aha, tehát apuka szerint tanulja csak azt a nagy, hogy ha mindenét elherdálja, elveheti a másikét. Biztos fasza ember lesz belőle. A kicsi meg a testvérét és titeket is meg fog utálni egy életre a folyamatos igazságtalanság miatt. Lényegében büntetitek, mert előrelátó és beosztó. Neked van igazad, nagyon gáz, amit a férjed csinál, mindkét gyereket elcseszi.
2022. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kisebb....Az ilyen örökre nyomot hagy benne, ha ezt most nem hozod helyre!!!


Nálunk fordítva volt. Én vagyok a nagyobb, a tartalékoló. Már 39 éves nő vagyok, de még mindig tisztán emlékszem arra, hogy a húgom mindig 2xannyi pénzt kapott egy hétre fősulin, és a hét alatt még a sajátomból is adnom kellett neki.

Mindenből adnom kellett. Persze, a testvérem, imádom, szeretem, de semmi nem volt a sajátom. Semmi. És ez nagyon rossz egy gyereknek, fiatalnak


Hozd helyre most!!

2022. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!