Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednéd a 16-17 éves...

Elengednéd a 16-17 éves gyerekedet év közben is dolgozni?

Figyelt kérdés
Iskola mellett dolgozna úgy, hogy nem menne a tanulás rovására. Engednéd szülőként?

2022. jan. 9. 11:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
58%

Osztálytársaim közt volt, aki Tescoba járt dolgozni, pénteken 14-22ig, szombaton ugyanúgy.


Nálunk ez tök gyakori volt, 28 vagyok, tehát nem 100 éve volt.

Most olyan fura a diákmunka?


Előző vagyok

2022. jan. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
67%

Én is dolgoztam gimi mellett néha, diákszövetkezeten keresztül töltöttem árut a Tescoban. Az volt a jó benne, hogy nem állandó állás volt, tehát nem volt megszabva, hogy egy héten hány órát kell ledolgozni, hanem előre lehetett jelentkezni, hogy hány napra, hány órában szeretnék menni. Ha hetekig nem mentem, akkor se volt semmi.

Valami ilyesmi munkát szerintem simán lehet vállalni suli mellett, mert ha van mondjuk a héten egy nehezebb doga, akkor az adott hétvégén max kihagyod a melót. Állandó állást nem tudom, mennyire támogatnám. Tényleg attól függ, hogy hány óráról lenne szó, és mennyire fáradna le tőle a gyerekem.

2022. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
69%
ha ez nem menne a tanulás rovására akkor minden további nélkül engedném. ha meg a keresetét értelmes célokra gyűjtené akkor meg kifejezetten örülnék is neki.
2022. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
18%

Mondjuk, nem tudom, hova vesznek fel még dolgozni 18 éven aluli diákokat. Szerintem sehova.


Én 12 éve kezdtem dolgozni diákmunkásként a Tescoban, 18 voltam és fiatalabbakat már akkor sem vettek fel, csak ilyen egyetemistákat, akik többet tudtak menni egy héten.

2022. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%
Felénk vesznek fel. Szolnok és Pest megye.
2022. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
67%

9-es, pl hétvégi munka!!!

Igen, engedném.

Unokaöcsém is ilyen beállítottságú.

Hétköznap suli, jó tanuló. Szombaton eljár dolgozni, mikor mit. Festő mellé segédmunkásnak, szőlőbe, bodzába stb. mindig van valami alkalmi munka.

Nincsenek rászorulva, hogy dolgozzon, sőt! De ő akar!

Kocsira gyűjt, meg a későbbi felnőtt életre, illetve ebből finanszírozza a szórakozásokat is, mert minden szombaton munka után eljár bulizni is vagy csak összeülnek a haverokkal.

2022. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha ez valami olyan meló, ami nem vesz el többet az idejéből, mint egy délutáni edzés és nem romlanak miatta a jegyei, akkor igen. Na meg persze ha legális :D, nem megy az egészsége, alvása rovására se és még tanul is belőle... stb. Pl. biciklis futárnak nem szívesen engedném, hogy szétnyírja az ízületeit télen csak mert valami kütyüre gyűjt. De ha valami műhelyben vagy irodában elleshet ezt-azt, ami egyébként is érdekli, azt abszolút támogatnám.
2022. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
78%
Mozi, meki, egy h&m pl, simán lehet olyan helyet találni, hogy 16-20ig lehet menni meg szombat vasárnap.ha akar, menjen.
2022. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
56%

Én 16 evesen kezdtem el dolgozni hétköznap és hétvégén.

Borzasztóan megbántam, de sajnos az adott élethelyzet ezt követelte. A barátaim elkoptak mivel sosem értem rá. A tanulás nem ment olyan jól és sok mindenből kimaradtam.

Nem, nem engedném. Néha hétvégén és szünetekben oké, de fog eleget dolgozni…

2022. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
65%
Igen, engednèm. Olyan dolgokat tanul ott, amit iskolàban nem lenne lehetősege. Segìti az önàllòsodast, növeli az önbizalmat, megtanul felnőttesebben kommunikàlni, szèlesebb rèteggel ismerkedhet.
2022. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!