Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha az új párom nem vesz részt...

Ha az új párom nem vesz részt a gyereknevelésben, akkor valójában csak kihasznál?

Figyelt kérdés

Megesnek olyan alkalmak amikor egyszerűen nem bírok a gyerekkel.(apja külföldön, korán elváltunk, egyedül nevelem, tekintélyem nem sok van)

Pl.ha el akarom venni tőle a netet (eleinte szépen mondom s)mert öltözni kell, a gyerek hisztizni kezd, nekem támad(8 é mi lesz kamaszkorban?)és szinte dulakodás van, ami nem normális.


Amúgy ügyes, okos, ilyen alkalmak csak megesnek.


Párom (nincs gyereke)ilyen alkalmakkor csak kíhúzza magát pl kimegy cigizni(amugy nem cigizik), vagy lemegy a kocsihoz.

(Valószínű mert ő ezt nézni sem bírja, vagy nem akar velünk égni a házban amikor elindulunk- én ezeket gondolom)


Ezért én ugy érzem, hogy elsüllyedhetek előtte, nem normálisaknak nézünk ki, égek mint a Reichstag a párom előtt, gyerekről családról ne is álmodjak vele, mert megbuktam előtte anyaként, sőt, még a gyerekeket is megutálja, ilyen és ehhez hasonló kínzó érzéseket generál bennem. Ha mondom neki ezeket, egy az egyben letagadja.

Olyanokat mond, hogy ő ez alapján nem ítél(el), semmi ilyen nincs benne.


Amiért nem segít a gyereknevelésben, hanem teljesen magamra hagy, mikor látja, mennyit küzdök(néha jatszik a gyerekkel és ennyi)sőt kínosan érzi magát és elvonul, hogy ne is lássa, ami miatt én meg pláne kínosan érzem magam, jól érzem hogy az életemben valójában nem akar részt vállalni hanem lehet csak szexelni van velem, míg nincs jobb?


Tehát az életem nehezebb részeiből(legyen az bármi pl tönkremegy a csap, stb, azaz nem csak a gyerekből)nem vállal részt abszolut.


Minden ilyen felvetésem esetén tagad mindent. Nem ítél el, nem néz le, nem néz sz.ranyának, es szerinte én képzelek csak minden negatívat az egészbe, mert ő szeret nem akar elhagyni stb.



2022. febr. 21. 08:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 A kérdező kommentje:
A gyerekre NEM rászólás IS nevelés! Arra, hogy helyes a rossz magatartasa!
2022. febr. 22. 13:56
 52/74 A kérdező kommentje:

Azon kivul arra is tanitja ezzel hogy parkapcsolatban ferfi es nő között noncs ősszefogás összetartás, nem egy értékrendet képviselnek, egyik A-t mond(nem szabad), másik a passzivitásával B-t(szabad), a ferfi nem védi meg a nőt ha azt "tamadják", sőt a saját családtagunkkal feleselhetünk, a ferfi hagyja hogy a nővel tiszteletlenkedjenek= a férfi is tiszteletlen a nővel= EZ egy párkapcsolat.


Meg soroljam még, hogy mi zajlik ilyenkor egy gyerek személyiségfejlodésében.

2022. febr. 22. 14:03
 53/74 A kérdező kommentje:
? lett volna nem pont a vége
2022. febr. 22. 14:04
 54/74 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy nem egy értékrendet képviseltek. Nem ugyanazt értitek családon, párkapcsolaton. De hogy mi van a párod fejében vagy azt hogy szedd ki belőle, azt honnan tudnák neked idegenek megmondani? Kérdezd meg tőle, ez a legpraktikusabb. "Bélám, te folyamatosan egyedül hagysz a gyerekkel való konfliktusokban, ezért bizonytalan vagyok, miért nem támogatsz és félek, nem akarsz a családunk része lenni, pedig én erre vágyom. Ha mégsem így van, akkor kérlek, legközelebb segíts. Te is nyugodtan rászólhatsz Sanyikára, hisz te vagy a férfi példaképe." Remélem, így segítség :)
2022. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 A kérdező kommentje:

64

Nálam az akadályoz ebben hogy beszédben mindig a szépet kapom.

Ő szeret nem hagy el, ha nem akarna részt venni velünk se lenne stb, aztán én elkezdeném beavatni hogy ne a gyereket pártolja a passzivitással, meg stb. Beillesztem a családba, odafigyelek hogy kialakuljo gyerek és a párom közt egyfajta "felállás", kialakuljon a "családban" egyfajta összhang harmónia, aztán lelép mondjuk.


Gyerek mellett marhára nincs kedvem még egy férfit IS nevelni, ha nem "muszáj", azaz csak ha futó akárkinek vesz esetleg mog nincs jobb.

2022. febr. 22. 14:58
 56/74 anonim ***** válasza:
100%
Huhh kérdező nagyon durva a felfogásod, veled vitatkozni kár. +1 szavazat arra hogy te vagy a nemnormális.
2022. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 A kérdező kommentje:

Ea ami red flag:


A gyerekemre ha felesel a nagymamája de még a szomszéd vagy egy bolti elado is rászol hogy igy anyukánkkal nem beszélünk.

Az, hogy a páromból ez nem jön automatikusan, az teljesen olyan nekem mimtha engem és a gyereket abszolut lesz.rná, azaz azt is egyuttal hogy MI hogyan küzdünk egymással mintha ő bele sem tartozna ebbe a MI be.

2022. febr. 22. 15:04
 58/74 A kérdező kommentje:

56 valszeg téged ugy át lehetne verni a palánkon ahogy nem szégyellik.

Én azért gyerekkel egyedul bőven óvatosabb vagyok.

2022. febr. 22. 15:06
 59/74 A kérdező kommentje:

"mintha ő bele sem tartozna ebbe a MI be."


El.is hangoznak tőle ilyen mondatok hogy ezek (legyen az bármi pl.praktikusabb e furdés előtt a lecke vagy után)a ti dolgotok, nem szol bele.


Mert ő vmi külön bolygón élne, vagy?

2022. febr. 22. 15:09
 60/74 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj hogy óvatos vagy, egy szóval sem mondtam ezt. De olyan feszültség, merevség ÁRAD a soraidból hogy az valami hihetetlen. Elvárod, hogy mi tudjuk a választ a kérdésedre, és oldjuk meg a problémát, holott a párodnak nem is említetted az egészet. Illetve a másik dolog, amit nem értek: elvárod a párodtól, hogy nevelje a gyereked, itt meg azt írod hogy még nem biztos, hogy komoly. Ezek szerint minden jöttment nevelje a gyerekedet? Na azzal okozol csak igazi kárt...
2022. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!