Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a 14 éves lányomnak ilyen tervei vannak nyárra?

Figyelt kérdés

Sziasztok

14 éves lányom már javában tervezgeti a nyári szünetet a barátaival, ide oda mennének. Felmerült egy több napos balatoni nyaralás (szülők nélkül...), fesztiválozás, bulikba is szeretnének menni. Én ezeket (szerintem okkal) nagyon ellenzem, nem való még az éjszakába szerintem, de szerinte csak túl szigorúan nevelem. Akárhogy magyarázom neki nem érti meg. Ismerem nagyon jól, megbízok benne, de nem szeretném hogy bántsa valaki vagy megsérüljön, ezért se szeretném elengedni ezekre a helyekre. Kinek mi a véleménye erről? Szülők, véleményét várom leginkább, illetve olyan lányokét, akik most 14 év körül vannak. Mik a terveitek a nyárra? Elengednek titeket bulizni, fesztiválokra, sötétben találkozni? Szülők, ti hogy beszéltétek le a lányotokat ezekről? Szerintem még várnia kéne.



2022. ápr. 24. 16:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
6%

Tök mindegy, engedd el.

Normális 14 évesnek ilyesmi eszébe sem jut. A lányod nem normális. Dehogy ismered, valószínűleg már több f. fogott mint kilincset, gyakorlatilag keresztet vethetsz rá. Az ő élete már a romlásba vezet, nincs visszaút. Sajnálom, hogy tőlem kellett megtudnod.

2022. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
14%
Páran megkúrják, esetleg tripperes lesz, vagy terhes. Más baj nem lehet.
2022. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%
Fesztiválra nem engedném. Nem nekik való az még. 16 évesen, már lehet hajlanék rá. Életem első fesztiváljára 18 évesen mehettem. 17 évesen úgy, hogy éjszaka megvolt, hogy ki kísér haza legkésőbb 2re.
2022. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
97%
Mi a véleményem a lányod terveiről? Az, hogy szép dolog az álmodozás. Jó, ha időben el kezd tervezni, lesz rá a megvalósításig még 4 éve, hogy kidolgozzon minden részletet.
2022. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem engedném az biztos. Lányom 15 éves dolgozni szeretne menni és táborba. Nem egy bulizós,eljárkós típus. Elvan egyedül
2022. ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
94%
És ezt miből szeretné finanszírozni?
2022. ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném. Értem hogy bízol a lányodban, de azért a többi gyerekben aki ott lesz ne bízz meg :D Hány olyan történetet lehet hallani hogy felnőtt fiatalok mennek el bulizni társaságban, és valami félresiklik csak mert nem figyeltek oda egymásra? Szerinted egy csapat 14-18 éves képes lenne arra hogy felelősségteljesen igyon és bulizzon, meg még figyeljenek is egymásra közben? Felnőtteknek se mindig sikerül, nekik meg őszintén kétlem hogy sikerülhetne.

Az meg a másik hogy feltételezem hogy nem a Balatonnál laktok, tehát lenne ott egy kis távolság közted meg a lányod közt. Mi van ha történik vele valami, felhív az éjszaka közepén hogy gyere értem? Vagy akármi egyéb.

A történetben engem inkább maga a felügyelet nélküli fesztiválozás, és az hogy nem a közelben lesz zavar. A lányodban megbízhatsz, meg is értem, de a többi fesztiválozóban ne fektess ennyi bizalmat. Lehetnek ott olyan felnőttek is akik esetleg kihasználják a lányodat, vagy egyéb.

Ha tegyük fel az egyik közeli barátja rendezne egy házibulit, ahol a szülők és/vagy idősebb és megbízható rokon ott van akkor hajrá, menjen nyugodtan. A közelben van, fel tud hívni ha történik valami, te pedig gyorsan tudsz reagálni rá és hamar haza is viheted. Illetve megbízható emberekkel lenne, akiket képletesen értve te is ismerhetsz. Ez így teljesen rendben is lenne. De több napra elküldeni felügyelet nélkül egy fesztiválra ahol teljesen idegenek vannak nagyon meredek.

2022. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem, de még a fiamat sem
2022. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
100%
Leírom érthetően: Ha fesztiválozni megy, meg fogják d..ni. Ha jól néz, ki akkor meg főleg. Ha balatoni bulikba megy nyáron, ott is eléggé esélyes. Pláne egy 14 éves lányak nem is kell sokat innia ahhoz, hogy kapható legyen szinte bármire. Vagy ki tudja mit raknak a piájába. Nagyon sok fesztiválon, buliban voltam régebben, aki szintén volt, az tudja miről beszélek. Szóval ne legyenek illúzióid, kérdező. Az én lányom ugyan fiatalabb, de ha 14 lenne, én nem engedném el. Fesztiválra semmiképp! Vagy mennék vele, de nem innék, és jaj annak aki kufircolni akar vele.
2022. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném.
2022. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!