Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a 14 éves lányomnak ilyen tervei vannak nyárra?

Figyelt kérdés

Sziasztok

14 éves lányom már javában tervezgeti a nyári szünetet a barátaival, ide oda mennének. Felmerült egy több napos balatoni nyaralás (szülők nélkül...), fesztiválozás, bulikba is szeretnének menni. Én ezeket (szerintem okkal) nagyon ellenzem, nem való még az éjszakába szerintem, de szerinte csak túl szigorúan nevelem. Akárhogy magyarázom neki nem érti meg. Ismerem nagyon jól, megbízok benne, de nem szeretném hogy bántsa valaki vagy megsérüljön, ezért se szeretném elengedni ezekre a helyekre. Kinek mi a véleménye erről? Szülők, véleményét várom leginkább, illetve olyan lányokét, akik most 14 év körül vannak. Mik a terveitek a nyárra? Elengednek titeket bulizni, fesztiválokra, sötétben találkozni? Szülők, ti hogy beszéltétek le a lányotokat ezekről? Szerintem még várnia kéne.



2022. ápr. 24. 16:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
94%

Én 19 éves vagyok, nem szülő, de szerintem is bőven fiatal még ahhoz valaki 14 évesen, hogy szülői felügyelet nélkül, egyedül menjen a barátaival több napra nyaralgatni meg fesztiválozni. Engem sem engedett volna el anyám, pedig nem volt szigorú. Szerintem ezek minimum 16-17 éves korig mindenképpen koraiak, én sem engedném. Legkorábban 11. osztályban tudnám elképzelni, hogy elengedjem a gyerekemet egy barátnőjével, barátaival egyedül nyaralni.

Ha szülő van velük, akkor rendben van, de így nem. A fesztivál meg pláne nem. A 18 évest én sem nevezném felügyeletnek, mert habár nagykorú, még ő is kamasz/fiatal.

2022. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen ne is várd, hogy megértse, hogy nem. De épeszű szülő erre azt mondja, hogy nem.
2022. ápr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne gyerekem biztos,hogy nem engedném el. Bulizni esetleg éjfélig megbízható barátokkal úgy, hogy érte mennék.
2022. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
75%

#23:

Bulizni éjfélig? Azt meg minek? Akkor indul a buli, addig töltés van, valamelyik ivóban.😊

2022. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
81%
Előtte egyszer engedd el kocsmázni, aztán amikor széthányta a várost és részeg férfiak zaklatták elmegy a kedve.
2022. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
19%
19 éves vagyok és nagyon jól átérzem milyen az ha nem mehet valahová a gyerek. Nincs olyan, hogy túl biztonságos. Az számít egyedül hogy milyen társasággal menne, mert ha baj van akkor ott lesznek egymásnak és meg fogják tudni oldani. Viszont ha bízol a lányodban, és ismered is a társaságot és azt hogy milyen fesztivál vagy buli, szerintem megéri elengedni mert később ezekből az élményekből szerzi majd a jó kapcsolatokat és az emlékeket és szerintem nagyon jót tud tenni, ha a barátaival lóghat szülői felügyelet nélkül. Tény hogy a 14 még fiatal, de ha értelmes gyerekről beszélünk akkor idegeneket elkerüli, piát bontatlanul nem hagy sehol és nem fogad el, és nem mászkál el egyedül a társaságtól akkor ebből jó is kisülhet. Másrészt megértem az aggodalmat, mert szülőként lehet hogy én sem akarnám elengedni. Viszont ennek van egy olyan oldala is, hogy ezáltal még tud az önállósága is fejlődni, szóval szerintem ha mondjuk kikötik a határokat, és a feltételeket, mondjuk minden este felhív vagy indulás előtt haza telefonál akkor ellehet engedni.
2022. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen óvatosan, de mehet, egy 14 éves még nem tudja annyira sem felmérni. Nem.
2022. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 15 voltam, volt az eéső házibulim. Ha megfelelő a baráti társasága nem kell félteni. nyolcadikban olyan barátaim voltak, hogy nem tudtak volna megvédeni, anyumék nem is engedtek. Amikor 15 lettem, és középiskolás , lettek fiúbarátaim. rendszerint hazakisértek, sportolók amúgy. amióta ők az életeim részei, bárhova mehetek.

14 évesen ittam először, 13évesen cigiztem... engedd el szerintem de ne mindenhova. a többnapos nyaralásra legalábbb csak benézni nézzen be felnőtt, ahoz még 16 évesen is kicsi az ember. Fiatalok, vágynak rá. De marhára veszélyes. A fesztivált felejtse el, a legkönnyebb drogforrás.

2022. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!