Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan oldjátok meg a vitás,...

Hogyan oldjátok meg a vitás, helyzetet a kamaszokkal?

Figyelt kérdés
Nem csak egy kis kamaszos puffogás, tényleg durva kitörései vannak, és teljesen tehetetlenek vagyunk. Próbáltuk higgadtan megbeszélni, próbáltuk büntetni, kütyümegvonás, stb. Semmi. A büntit vígan kivárja, a beszélgetéskor belátó, de következő szituban, ugyanolyan irreális. 13 éves, nagyon tiszteletlen velünk, rettentően elveti a sulykot, nagyon durva beszólásai vannak. Egyébként, jó gyerek, jó a kapcsolatunk, de az indulatait nem tudja kordában tartani. Tudom, hogy életkori sajátosság is, de ez úgy érzem kicsit túl megy egy határon... :(

2022. jún. 10. 10:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok.Az enyémek komolyan, versenyszerűen sportolónak is,mégis előfordul ajtócsapkodós vita.Mi is jó kapcsolatban vagyunk, és az enyémeknek még hiszti korszaka sem volt.A viták után,ha lehiggadnak maguktól jönnek bocsánatot is kérni,mert ők is érzik,hogy nem volt ők a viselkedésük,de abban a pillanatban ez jött.Ilyenkor megbeszéljük,hogy rosszul esett,ha esetleg neki is igaza volt, akkor mi felnőttek is bocsánatot kérünk ha indulatosabbak voltunk.Túl kell élnünk ezt a hormongőzös időszakot.Kitartást magunknak!
2022. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem kérdező, de 22 évesen azt kell mondjam, hasonló voltam 10 és 12 éves korom között. Most már jobb (meg nyilván már kamaszként is jobb volt), képes vagyok kezelni az indulataimat és nem üvölteni mindenkivel.

Nálam a fő probléma az volt, hogy nem fejezhettem ki ha valami nem tetszett, mármint nem volt szabad azt mondani, hogy pl nem ízlik a leves, ne oda menjünk kirándulni, ne azt a filmet nézzük... Így ezek gyűltek, és néha a legkisebb dolog robbantotta be a hisztit. Az iskola is sok volt nekem kicsit, nagyok voltak az elvárások mert 8 évfolyamos gimnázium volt. Így egyszerűen a túl sok stressz okozta a kitöréseket.


Ami akutan segített, az az volt, ha kiüvölthettem magam, ezzel 10-15 perc alatt megnyugodtam. Ami a gyökereket illeti, nyilván érdemes megszüntetni a kiváltó okot (ha van) vagy valahogy levezetni a feszültséget, pl sport, rajzolás, amit élvez a gyerek.

2022. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
*nem volt oké a viselkedésük.11voltam.
2022. jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 12.! Nagyon hasznos a másik oldal szemszögét hallani, még ha el is telt azóta nálad is pár év. :) Nálunk eléggé figyelembe van véve a véleménye, igénye, talán túlságosan is, és ez is okozhatta a gondot. A levezetésre én is gondoltam, kért is boxzsákot, csak biztos nincs igazam, de nem szeretném, hogy csak agresszióval tudja levezetni a feszültséget... A bicikli, foci stb. pedig ehhez a levezetéshez kevésnek bizonyult.
2022. jún. 10. 11:46
 15/17 A kérdező kommentje:
Sportolt korábban, most mondjuk nem, csak foci, bicikli a szabadidejében.
2022. jún. 10. 12:08
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Én élveztem, hogy megteremtem a közeget a nyugodt alvásához, nem kínként gondoltam rá és ennyire betonharcosnak se kell lenni, hogy csak kocsival kozlekedsz meg teremben vagy otthon edzel. A gyerekednek ne ezt add át, ő a külvilágra lesz kivancsi.

Ilyen piciként biztos nem adtam volna senkinek, mert anyai ösztöne, gyereke neked van.

Attol, hogy eltologatja még nem biztos, hogy észre veszi ha bukik, beszall egy bogár (a szunyoghalo ellenére is vagy akarmi. Leáll csevegni vagy be van dugva a füle, se lát se hall, a gyerek a te felelosseged, áldozz minimalisan az onzesedből.

2022. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
47%
Mindenképpen kérj tanácsot szakembertől, menj el, mond el a problémákat és kérj segítséget, mert tuti okosabbat fog mondani mint a GYK népe. Nekem hasonló szituban volt a bátyám, ráhagyták, most antiszociális közel 30 évesen, szóval nem minden gyerek növi ám ezt ki, és mire idősebb, már b@szhatod. Még most kérj segítséget, mielőtt baj lenne szerintem
2022. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!