Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a jó megoldás?

Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés
A lányom 16 éves. A súlyával vannak gondok egy ideje, nagyon vékony, nem eszik. Most más problémában kérném a segítségeteket. Instán láttam róla a barátainál képet, hogy kint csavarog sötétben és cigiznek. Kollégiumban van a lányom hétköznap. Egyre rosszabb mióta ezzel a társasággal barátkozik. Elkezdett teljesen fiús kinézetet felvenni (öltözék, haj, nem borotválja a lábát meg semmit), csavarog mindig, nem eszik semmit, cigizik. Kifordult magából. Divat b*zi lett, nem tudom másképp megfogalmazni. Előtte az ellentétje volt, csajos dolgok érdekelték. Rá se ismerünk, nagyon meg akar felelni a többieknek. A suli nem ér ennyit, de érzelmileg labilis és egy másik sulitól kikészülne. Arra gondoltam, hogy beszűntetném a kollégiumból egy időre a kimenőt. A havi zsebpénz helyett befizetem menzára (ő nem akar enni, csavargás előrébb van). Nem fogom tiltani a cigit, de pénzt se adok rá. Lassan kórházba kerül, ha így folytatja az evést és nem akarom, hogy kaja helyett ez legyen. Orvoshoz fogom vinni. Most lesz sulis vizsgálat, biztos megint lesz gond a súlyával. Belgyógyászatra kértem neki már beutalót, ezt láttam jó megoldásnak. Ti mit tennétek?
2022. okt. 19. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál az jó. Én viszont még pszichológushoz is elvinném. Szerintem is evés zavar állhat a háttérben
2022. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Azonnal átvinném olyan iskolába, ahonnan naponta hazajár és elkezdenék foglalkozni vele. Nem tudom miért van koleszban, de mint látszik semmi kontroll nincs felette és ő ezt az életkorából fakadóan ki is használja. Nagyon hamar levetted róla a kezed, meg is lett az eredménye.
2022. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Irasd át közelebbi iskolába és igenis kelljen haza járnia.

Valamennyire mindketten "hibásak" vagytok. Te megbíztál benne "túl hamar" ő meg ezzel visszaélt, nem kicsit.

Ha másik suliba iratod készülj fel arra, hogy te leszel a világ legszarabb embere, de sajnos ezt be kell nyelned. :/ Tett azért, hogy visszarántsd a "pórázt".


Bárcsak mindenkinek ilyen figyelmes anyukája lenne. 🙁

2022. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kimenőt elvenni nem jó ötlet. A menza es a no zsebpénz jó intézkedések. De én is megfontolnám a közelebbi sulit, ha lehetséges.
2022. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Apuka vagyok. Én nevelem. A szakma csak kollégiummal megoldható, de ennyit nem ér. Az egészség fontosabb szerintem, és hogy szeresse önmagát. Ő ezt jónak látja, de én tudom milyen volt és most milyen. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. okt. 19. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért készülj fel, hogy a nagy kontroll súlyosbítani fog az étkezési problémáján.

Az étkezési zavarosok közül az anorexiásokról tudni kell, hogy őket az motiválja az önmaguk éheztetésében, hogy ezáltal érzik azt, hogy legalább ebben ők irányítják az életüket.

Szóval ha hazakerül, és a csavargás, bandázás sem lesz, logikus, hogy mint egyetlen utolsó eszközként ezt fogja alkalmazni lázadásként. A kényszerítés pedig nem fog működni.


Szerintem amellett, hogy minél hamarabb pszichológushoz viszitek, közülük is olyat kéne keresni, aki konkrétan az étkezési zavarokra specializálódott.

2022. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a menzás dolog nem ér semmit. Ha nem ízlik neki az étel vagy nem akar enni akkor mindegy mi van előtte, nem fogja elfogyasztani. Inkább keresettek fel egy pszichológust és váltsatok sulit
2022. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"A súlyával vannak gondok egy ideje, nagyon vékony, nem eszik. Most más problémában kérném a segítségeteket."


Pedig ez összefügg. Az étkezési zavar lelki eredetű.

És mindenképpen olyan terápiára lenne szükség, ahol téged, mint szülőt is (és ha van más veletek élő családtag, őt szintén) bevonnak, de ehhez neked együtt kell működnöd, ami akár számodra kellemetlen felismerésekhez vezethet.

Az ilyet sosem lehet csak egy-egy dolog megváltoztatásával, tiltással orvosolni. Komplexen fel kell tárni, mi vezetett idáig a lányodnál, és semmit sem szabad elbagatellizálni.


[link]

2022. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer már írtuk neked, hogy a kolit azonnal mondd fel, és járjon haza.


Sajnos neked kell figyelned az evésére - és nyugi, ezerszer átvág majd, mert nem akar enni, stb. stb. Nem írok kisregényt, hogy én miket csináltam.


Ha nem használ semmi, pszichológus, és ha szükséges, kórházi beutaló - és közben családterápia.

Azért előbb a kórház, mert a cst. fél-egyév is lehet, mire eredményt hoz, ám annyi idő alatt halálra is éheztetheti magát.

2022. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért ha az apám divatbúziként hivatkozna rám, csak mert más a hajam, ruhám, meg NEM BOROTVÁLOM A LÁBAM, akkor meglepne, ha valaki furcsállná, hogy valami nincs velem rendben....
2022. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!