Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a jó megoldás?

Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés
A lányom 16 éves. A súlyával vannak gondok egy ideje, nagyon vékony, nem eszik. Most más problémában kérném a segítségeteket. Instán láttam róla a barátainál képet, hogy kint csavarog sötétben és cigiznek. Kollégiumban van a lányom hétköznap. Egyre rosszabb mióta ezzel a társasággal barátkozik. Elkezdett teljesen fiús kinézetet felvenni (öltözék, haj, nem borotválja a lábát meg semmit), csavarog mindig, nem eszik semmit, cigizik. Kifordult magából. Divat b*zi lett, nem tudom másképp megfogalmazni. Előtte az ellentétje volt, csajos dolgok érdekelték. Rá se ismerünk, nagyon meg akar felelni a többieknek. A suli nem ér ennyit, de érzelmileg labilis és egy másik sulitól kikészülne. Arra gondoltam, hogy beszűntetném a kollégiumból egy időre a kimenőt. A havi zsebpénz helyett befizetem menzára (ő nem akar enni, csavargás előrébb van). Nem fogom tiltani a cigit, de pénzt se adok rá. Lassan kórházba kerül, ha így folytatja az evést és nem akarom, hogy kaja helyett ez legyen. Orvoshoz fogom vinni. Most lesz sulis vizsgálat, biztos megint lesz gond a súlyával. Belgyógyászatra kértem neki már beutalót, ezt láttam jó megoldásnak. Ti mit tennétek?
2022. okt. 19. 12:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! A lányom egésznap ezt a témát mondja itthon. Gondolhatod nem ok nélkül írtam. Pl. nézett melleltávolító műtétet. Ezeket azóta csinálja, amióta ezzel a társasággal lóg, ahol a többi lány is ilyen. Egyszer a fiúkat szeretik, majd mégis lány jobb lenne. Akkor nemtelennek vallják magukat. A lányomnak sértő, ha lányt mondok rá. A lányom is itt tart, maga se tudja már melyik nem is érdekli. Eddig határozottan fiúk érdekelték és mindenben nagyon csajos volt.
2022. okt. 20. 22:04
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Látjuk, épp csak erre a kommentre bírsz reagálni, hogy magadat mentegesd. Azért a többi tanácsot is megfontolod? Vagy marad az, hogy a lányodat szidod, és a baráti körétől eltiltásban, az ő kritizálásában, meg a leendő totális kontrollban látod a megoldást, holott borítékolt a kudarc?

Meg kell értened, a vádaskodással, cseszegetéssel, tiltással csak tovább fogod rontani a helyzetet. Épp a félrecsúszott kommunikáció és a meg nem értettség miatt csinálja ezt a lányod.

Sosem lesztek képesek őszintén kommunikálni egymással, amíg te is így állsz hozzá.

Családterápia kellene nektek, de minél hamarabb!

2022. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!