Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Autista/SNI-s kezdő tini...

Autista/SNI-s kezdő tini gyerek hogyan kezeli a menstruációt?

Figyelt kérdés

Remélem, nem ördögtől való, vagy nagyon bolond kérdés.

Szülők, akiknek autista, SNI-s, ADHD-s, egyéb értelmi problémás lány gyerekük van 12-16 éves, hogyan oldja meg a menstruációs dolgokat?

Hogyan készítettétek fel?

Jelent valami problémát neki a mensivel kapcsolatos dolgok a hétköznapokban?

Tehát összességében: van valami egyéb problémaá vagy eltérés a menstruáció "megoldása" kapcsán egy problémás lány esetén, mint egy értelmileg teljesen egézsésgesnél?


Köszönöm!



2022. okt. 25. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nekem van egy kis szenzoros túlérzékenységem. Nagyon zavart a betét, a tampon kevésbé. Akkor még nem hallottam a menstruációs bugyiról, mosható betétről, talán az jobb. De az eldobható esetén is van jobb és rosszabb márka. A vér, trutyi stb. nem zavar.
2022. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Bocs, hogy idekontárkodok, de nem tudok már emellett elmenni. Lehetséges, hogy inkább egy másik kérdést kellene kiírnom. Azért megkérdem. Ez az első válaszolónak és esetleg más hasonlónak szól. MIÉRT kell mindent címkézni, bekategorizálni? Szenzoros túlérzékenység? Most komolyan?! Azért, mert zavar a betét? Lassan az ember már csak beteg lehet, mert valami rigolyája van esetleg, vagy valami zavarja. Hihetetlen.


(Nem az autizmusról, stb. beszélek. Az más, tudom.)

2022. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
2-es, az SPD nem vicc és nagyon is meg tudja nehezíteni az élet minden területét.
2022. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Volt szomszédom lánya értelmi fogyatékos volt. Középsúlyos. Amúgy is agresszív volt,de menstruáció közben nem lehetett vele bírni. Ütött-vert mindenkit,intézetbe került.
2022. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

MIÉRT kell mindent címkézni, bekategorizálni? Szenzoros túlérzékenység? Most komolyan?!


Azért, mert ha valakinek ilyen problémája van, akkor tud szaksegítséget kérni, és megtanulhatja kezelni.

Sokkal jobb egy ilyen "címke", mint a "hisztis, finnyás, kényes" és társai. A szenzoros túlérzékenység elég sokrétű lehet.

2022. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4

Lehet tudni, mi lett végül a sorsa?

2022. okt. 25. 21:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már nem él. 40+ évesen meghalt.
2022. okt. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Te is bekategorizáltad, rigolyás.


Egyébként igen, képzeld el, hogy ezeket az embereket nyomja a zokni, érzékenyek a címkére a ruhában, hirtelen "nagyon érzik" valamelyik részüket és ez zavarja őket, vagy sima tavaszi napfényben hunyorognak, mert nekik "túl erős", vagy idegesek lesznek pl buszon a hangzavarra, ami nincs is, vagy őket zavarja és idegesek lesznek, ha a szomszéd fúr.


Nekem nincs ilyen bajom, semmi sem zavar, csak "sértő dolgok" húznak fel, vagy ha többször kell ugyanazt elismételnem eredménytelenül, de ismerek ilyen embereket, és nem csak az ő életüket, de a körülöttük élőkét és zavarja az ilyesmi. Annyiban jobb, hogy tudod, hogy ők is mások, nem tehetnek róla, nem csak "hisztiznek" ilyenek miatt, hanem ők tényleg jelentősségteljesnek élik meg ezeket a semmiségeket.

2022. okt. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
#4-7 az szomorú....
2022. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
#2, nem én találtam ki, hogy így hívják. Szerintem azért praktikus, hogy van neve, mert így könnyebb hasonszőrűekre találni, akiktől jó tippeket lehet kapni. Magamtól sosem jutott volna eszembe, hogy létezik például orrvarrás nélküli zokni. Nem érzem tőle beskatulyázva magam.
2022. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!