Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Autista/SNI-s kezdő tini...

Autista/SNI-s kezdő tini gyerek hogyan kezeli a menstruációt?

Figyelt kérdés

Remélem, nem ördögtől való, vagy nagyon bolond kérdés.

Szülők, akiknek autista, SNI-s, ADHD-s, egyéb értelmi problémás lány gyerekük van 12-16 éves, hogyan oldja meg a menstruációs dolgokat?

Hogyan készítettétek fel?

Jelent valami problémát neki a mensivel kapcsolatos dolgok a hétköznapokban?

Tehát összességében: van valami egyéb problémaá vagy eltérés a menstruáció "megoldása" kapcsán egy problémás lány esetén, mint egy értelmileg teljesen egézsésgesnél?


Köszönöm!



2022. okt. 25. 19:21
1 2
 11/13 anonim válasza:
17%

“Szülők, akiknek autista, SNI-s, ADHD-s, egyéb értelmi problémás lány gyerekük van 12-16 éves, hogyan oldja meg a menstruációs dolgokat?”


Mi az hogy “egyéb értelmi problémás” ?! Ez most úgy jön ki, mintha számodra értelmileg alsóbbrendű lenne egy autista, ADHD-s, holott nem egy közülük sokkal értelmesebb és tájékozottabb, mint mondjuk te. Ezt bátran ki merem jelenteni a kiírt kérdésed színvonala és a helyesírásod alapján.


“Tehát összességében: van valami egyéb problémaá vagy eltérés a menstruáció "megoldása" kapcsán egy problémás lány esetén, mint egy értelmileg teljesen egézsésgesnél?”


Itt egy újabb gyöngyszem, ami jól demonstrálja miről beszéltem az előbb.

Már ne is haragudj, de értelmileg nem velük van a baj. Hogy mersz ilyen undorítóan általánosítani ? Nekem doktor, professzor, tudós, tanár, több diplomás autista, ADHD-s ismerőseim is vannak. Nem mind ez a kategória, de egyik sem egészségtelen értelmileg. Sem érzelmileg.


A többire már nincs is kedvem reagálni. Hányingerem van. Rosszul esik az embernek, felzaklatja, ha úgy beszélnek azokról, akiket kedvel. Márpedig nekem több okom van az SNI kategóriát kedvelni. Emberségtől kezdve szinte minden téren többet nyújtottak a 30 év alatt, mint az úgynevezett egészséges, nem fogyatékos ember.


A legrosszabb pedig az, hogy senki mást nem zavarnak az ilyen állítások. Az ilyenek szaporodnak, szaporodtak. Nem is csoda, hogy ott tart az ország, ahol.

2022. okt. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
89%
#11 én az egyéb értelmi problémás alatt, arra gondolok, aki papíron nem autista, hanem szimplán tanulásban akadályozott!
2022. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
94%
11-es, én is ki vagyok élezve ilyenre, de szerintem itt felsorolás volt és az enyhe és középsúlyos értelmi sérülteket meg az átlagos iqsok legalját veszi egybe értelmi probléma alatt, nem hiszem, hogy olyan tájékozatlan lenne a kérdező, hogy adhdsokat meg minden autit egy kalap alá venne, hiszen köztudott, hogy az adhd, autizmus nem feltétlen jár együtt értelmi sérüléssel, sokszor kimagaslóak az értelmi képességeik, az SNI meg akár vakság miatt, vagy cukorbetegség miatt is kerülhet a gyerekre, annak meg aztán pláne semmi köze az értelmükhöz.
2022. okt. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!