Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, ti mégis hogyan...

Anyukák, ti mégis hogyan veszitek rá a kamaszlányotokat, hogy őszinte legyen veletek?

Figyelt kérdés

Egészen tavaszig azt hittem, hogy egy rendes és aranyos lányom van. Aztán nyáron akadtak problémák, pl már nem tudta titokban tartani, hogy az egyik évfolyamtársával kavar. Több időt töltött azzal a fiúval, mint velünk, vagy a barátnőivel, ami egy 17 éves lánynál elég egyértelmű. Ez eléggé feldühített, mivel nem csak, hogy nem mondta el, de mikor kérdeztem akkor is tagadta ezt. Azóta vannak szerintem gyakran vitáink. Akkor nyáron én beszéltem a sráccal, tudjátok, mint ilyen anya-első pasi beszélgetés, de a lányom kiakadt rajta teljesen és összevesztünk mivel azóta is folyton állítja, hogy semmi nem volt azzal a sráccal. Ha rákérdezek egy fiúra, hogy mi a helyzet, próbálok lazán viselkedni, akkor is csak sértődötten kapom meg, hogy nincsen semmi, hagyjál anya. Emellett szerintem rendesen elkezdte takargatni előlem a dolgait, már nem nyithatom ki a szekrényét, majd ő mos, köszöni, ne rakjam el a ruháit, nem nyúlhatok a táskájába, ha csak az üvegét veszem ki, hogy vizet tegyek bele, akkor is közli, hogy kértem, hogy ne nyúlj bele, és nem nyúlkálok a táskádba. Nyilván nem turkálok a cuccai között, de az anyja vagyok, semmi rosszat nem akarok.

Múltkor megkérdezte, hogy itt alhatnak-e a barátnői, és nem szerettem volna, mert van egy öccse akit nem akarom, hogy elrontsanak, és akkor is megkaptam, hogy bezzeg az öccse barátai itt alhatnak és hogy én semmit nem engedek meg. Nem tudom mit csináljak, mostában folyton a barátnőinél alszik, szerintem viszont pasija van, de nem tudom hogyan kideríteni. Örülök hogy van barátja, de tudni akarok róla. A nyári incidens óta megromlott a kapcsolata azzal a sráccal, már nincsenek jóban, és szerintem ezért is engem hibáztat, pedig nem igazán érzem, hogy tehetnénk róla. Szóval lányos anyák, ti mit tesztek?



2022. okt. 27. 19:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Van aki többet inkább el se olvassa a válaszokat csak ne az legyen h nincs igaza
2022. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező! Engem érdekel hogy az első anya pasi beszélgetés! Kérlek írd meg, hogy mit kell mondani nekik!
2022. okt. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem eteti meg az occset, mi a fsz. Nincs keze a gyereknek vagy mi? 8 evesen kinyithatja a hutot, megkenhet egy szendvicset vagy megmelegitheti a vacsorajat, kiveve ha eletkeptelen.

A tobbit mar elmondtak elottem, szanalmas vagy.

2022. okt. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

"az elvárható minimumot tette csak meg, hogy megetette"


A 8 évesnek lenne az az elvárható minimum, hogy tudjon egyedül enni. Testvérek közt max annyi az elvárható minimum, hogy ne ártsenak direkt egymásnak. Tudod, a ne törjék be egymás fejét, ne tépjék szét egymás cuccát, ilyenek.


Neked meg az elvárható minimum az lenne, hogy gondoskodj a gyerekedről, ha már megszülted, ne passzold át másnak, és főleg ne a másik gyereknek, akiért pont ugyanannyi felelőséggel tartozol, mint a kisebbért.

2022. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"Az öccse 8 éves és alig van testvéri kapcsolatuk"


Ha 7 évnél több korkülönbség van a testvérek közt, akkor azok konkrétan egykeként nőnek fel.


Nem testvérrel voltam úgy, hanem egyéb közelebbi rokonnal, hogy pont 7 év volt köztünk, de akkor voltunk kb egy szinten, mikor én 18 voltam s ő 11. Én mentem ki a tinikorból, ő épp ment bele, s akkor még úgy jó volt. Aztán én eljöttem egyetemre, s megint 2 totál különböző életszakaszban vagyunk. (21-14) Mikor én tini voltam s ő kisgyerek, kifejezetten idegesített. Pedig érdeklődés terén mi passzolunk a legjobban az egész rokonságból, csak ő nagy lemaradásban van hozzám képest.

2022. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Mit várnál a nagylanytol? Anyaként foglalkozzon a kicsivel, tanuljon, játsszon vele?

Elrontjak a kisfiút

Sztem a te agyad van elromolva

2022. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Húú itt Veled vannak gondok, de nem kicsik.
2022. okt. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Kontrollmániás vagy, ne csodálkozz, hogy semmit nem oszt meg veled.


Mostohaanyám pontosan ugyanilyen volt. Soha semmit nem mondtam el neki, részben mert mindig gyanúsítgatott, mindig kutakodott. Ő kezdte a "nem bízok benned"-szrságot, és utána én sem avattam be a dolgaimba.


Hogyha hagy élni - sohasem mentem haza ittasan, nem d..ttam magam minden héten mással, stb. -, akkor persze, elmondok neki egy csomó mindent (amit másoknak el is mondtam), így azonban nem.


21 évesen leléptem onnan (végre volt annyi pénzem hogy mehessek), és azóta sem beszélgetek vele komoly dolgokról.


Ezt ő szúrta el a kontrollmániájával - tudod, ahogyan viselkedsz, azt kapod vissza - te is a lányodtól.

2022. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Akik azt írják, kamu: nem, nem az.


Ha nem tapasztalom a saját bőrömön, hogy DE, LÉTEZNEK ilyen emberek, el sem hiszem.

És igen, léteznek, ráadásul fel sem fogják, hogy velük van a probléma.


A barátnők nem jöhetnek át- nálunk is volt. Egyszer áthívtam délután! tanulni, azt hittem, a szemével megöli őt - engem meg leb..., hogy ezt hogy merészeltem.

2022. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom neked, hogy gondolkozz el azon, hogy mi bajod van a lányoddal? Mi bajod van azzal, hogy szép lassan felnő, és a kislányból felnőtt lesz, saját élettel. Az őszinte bizalomért meg kell dolgozni, fárasztó, hogy bízzunk egymásba, hogy ő el merje mondani és te el merd engedni és ne beleszólni, bízni abba, hogy jó döntéseket hoz. Hogy Te a korlátokat azért hozod, az információkat azért kéred hogy ő biztonságban legyen nem azért mert bele akarsz mászni és felesleges korlátokkal tenni tele az életét, hanem az ő érdekében. Az ha a barátnői szerinted elrontanák az öccsét az már minősítés, mintha ők rosszak lennének. pedig írtad hogy jó tanuló! Örülhettél volna hogy nálatok vannak, hogy ott bandáznak, hogy hazahozza a barátait
2022. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!