Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engednéd/enge...

Hány éves kortól engednéd/engedted meg, hogy a gyermeked erőszakos tartalommal játsszon?

Figyelt kérdés
én jelenleg 18 éves vagyok, és ha jól emlékszem, először 10-11 évesen játszottam olyan játékkal, ami tényleges 18+ besorolást kapott. Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok erről:)
2022. okt. 30. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
12
2022. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

12 éves. Tudtommal nem játszik 18+ játékkal, de ez nem az én engedélyemtől függ, ha akarna, akkor is játszana vele, ha nem engedem. Max.nem venném meg neki, ha fizetős.

Family Guyt viszont néz, pedig az is 18 karikás.

2022. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem az erőszakos játékok miatt lesz erőszakos, ha emiatt kérdezed, csak ha túl sokat játszik vele, már betegesen játékfüggően, de az viszont kategóriától függetlenül problémás viselkedéshez vezethet. Alapvetően ha a gyerek látott már horrorfilmet, tudja hogy nem igazi, akkor nyugodtan játszhat ilyenekkel, csak ne sokat.
2022. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már 8 évesen kislányként Vice City-ztem, azóta felnőttem és nem lopkodok kocsikat.
2022. okt. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5%
Ami a hivatalos ajánlás az adott játéknál.
2022. okt. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az "erőszakos" egy eléggé tág fogalom. Kb 4 évesen játszottam egy Mario koppintással, ahol kígyókat, csigákat, polipokat és más állatokat kellett dobigálni (halálig) míg a pályán átmentél. Vagy téged nyírtak ki. Egy átlagos random fps-ben vagy tps-ben se csinálsz nagyon mást a lövöldözésen és az ellenség likvidálásán kívül.


Illetve egy játék nem feltétlen az erőszakossága miatt lehet 18 karikás. Ott vannak az rpg-k románc lehetőségei...

2022. okt. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

8-9 évesen már simán ha szeretne.


Ha kivársz pár évet semmi értelme…

Csak cikizni fogják mint én régen 😂

Azóta felnőttem és nem lettem bűnöző… nem ezen múlik.


Gondolj bele hogyha bűnöző lesz, akkor mindegy hogy milyen játékokkal játszott.

2022. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!