Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mosható betét, vagy menstruáci...

Mosható betét, vagy menstruációs bugyi mennyire elvetemült ötlet egy kezdő menstruáló lánynak, mit gondoltok? Ti engednétek, hogy ilyet használjon?

Figyelt kérdés

Mindössze elméleti kérdés, ugyanis még nem tart abban a korban a gyerekem, hogy aktuális legyen, a véleményekre vagyok kíváncsi csak.

Ti engednétek, hogy ha elkezd mensizni, akkor ne betétet, hanem menstruációs bugyit, vagy mosható betétet használjon? Mennyire ördögtől való ötlet?

Mit gondoltok? Mik szólhatnak mellette/ellene?



2022. nov. 4. 09:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Engedném-e? Mi a másik opció, hogy tiltom?

Nekem nagyon furán hangzik ez a szó ebben a kontextusban.


Azt gondolom, hogy ha magától lenne ilyen gondolata, akkor azért valamennyire átgondolta már az egészet. És ha baleset lesz, átázik, akkor mi van? Majd tanul belőle.

2022. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon. Tekintve hogy kb. kisiskolásként jön meg először a mai lányoknak. Macerás és sok a "baleseti" lehetőség - a mai vilagban pedig ennél sokkal kevesebbért is halálra szekálják egymást a gyerekek.
2022. nov. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Annyi idősen, amikor mensizni kezd eszébe nem fog jutni az, hogy egy véres rongyot tárolgasson a táskájába. Egyszerűen abban a korosztályban ez nem jellemző, még minden ciki, maga a menstruáció is. Ilyen háttérben biztos, hogy nem akar önszántából ilyen opciót választani. Pláne nálunk anno előfordult az egymás táskájába nyulkálás (ugye a gyerekek kegyetlenek) és egymás szanazazét szivatása, ha ciki dolgot találtak, vagy csak szimplán a dagadt gyerekektől(pl tőlem) elvenni valamit és azon nevetgélni, hogy kerget egész szünetben.

Szóval én általánosban nem engedném neki, max otthon. Majd ha értelmesebb közegben lesz, esetleg akkor.

2022. nov. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

A menstruációs bugyit kifejezetten támogatnám, szerintem az határozottan kényelmesebb egy tizenéves lánynak, mint a betét vagy akár a tampon.

Egyébként szerintem nem ördögtől való ötlet egyik sem. A higiéniára figyeljen oda, de azt az eldobhatós változatoknál is fontos hangsúlyozni.

Mellette szól, hogy környezetbarát, a mensibugyi kifejezetten kényelmes és nem tűnik fel pl tornaórás öltözésnél sem, nem csúszik félre. Ellene, hogy jellemzően a mosható betét/menstruációs bugyi kisebb kapacitású, mint az eldobható társaik, és a véres cuccot csere után ott kell őrizgetnie a táskájában (nyilván vannak erre higiénikus megoldások, de akkor is).

2022. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy betét csere is óriási logisztika volt. Kb. 30 gyerek jut egy három fülkés wc-re 10 perc alatt. Én nem javasolnám. De ha nagyon akarja, akkor adnék neki sima betétet is a “biztonság kedvéért”, aztán majd eldönti.
2022. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Én felnőtt fejjel próbáltam ki, de a balesetektől félve otthon.

(Nekem nem jött be, hamar szabadulni akartam tőle, mert tampon után furcsa volt, hogy valami van a bugyimban.)

Nektek is ezt javaslom.

Egy csendes szombati napon, amikor otthon van, kipróbálja, lehet nem is tetszik neki.

Akkor megtapsztalja, hogy mozog-e, szivárog-e, kényelmes-e, és kérném rá, hogy jusson eszébe, hogy suliban ezt csak szünetben tudná cserélni, és a wc-n esetleg nincs akasztó, ahová a táskát teheti, hogyan fogja megoldani.

Ha biztonságos közegben átfondolta, akkor mehet.

2022. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Mi az, hogy engedném? Létezik olyan kistini/gyerek, aki vinné magával mindenhova a véres mosható betétet, mikor van eldobható is?
2022. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
A menstruációs bugyit szegény gyerek az iskola mosdóban cserélgesse? Ahhoz le kell vetkőzni teljesen alulról. Nem tudom ki lenne hajlandó erre.
2022. nov. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
az uncsim használ éjszakára, még olyan kevés és rendszertelen a vérzése, meg forog alvás közben mint egy pörgettyű, és a bugyi jobban illeszkedik mint a betét. de nappalra már a felvetés is hülyeség, már bocsi, te láttál már iskolai mosdót? mondjuk a te gyerekkorodban? (azóta nem építették át, nyugi) hogy kéne ott egy gyereknek teljesen levetkőznie, azok a dzsuvás apró helyen, átvennie a másik bugyit, aztán valahogy visszacsempészni a másikat a táskájába? zseniális ötlet, én felnőtt nőknél se értem, mért olyan elvakult klímarettegő bárki is, hogy bemagyarázza magának, hogy jó dolog a bűzölgő alsóneműjét keresztülrángatni az egész napi programján... (igen, tudom, rózsaillatú és csillámos a legújabb trendek szerint, de rossz hírem van, az alvadó vér mindig büdös, bárhonnan folyik is ki az emberből... ez meg még nem is tiszta vér hanem nyálka és társai.)
2022. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

"klimarettego"



Kislanynak eleinte en se szorgalmaznam amig bele nem szokik, a moshato cuccokat, de ez szanalmas.


Klimarettego, mikozben belefullad a bolygo a szemetunkbe konkretan. Lehet venni ezeknek a termekeknek kulon tartot, ami direkt erre keszult, hogy moshato menstruációs termeket taroljanak bennuk, nem fog ott buzologni meg kifolyni senki taskajaban, nem pőrén dobom bele a cuccot... Vagy azt gondolod hogy aki figyel a kornyezetere az automatikusan igenytelen vagy mi? Nyilván. Nem is ertem mit varunk.

2022. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!