Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mekkora törést okoz ez a...

Mekkora törést okoz ez a gyereknél?

Figyelt kérdés
Elváltam az apjától, velem el, 13 múlt a fiam. Nincs korlátozva a láthatás, tehát bármikor találkozhatnak. De nem keresi az apja, csak nagyon ritkán. Pl múlt hónapban egy egész hétvégét volt ott, meg 1 napot, hétközben talán egyszer találkoztak. 3kmre lakik az apja tőlünk. Múltkor beteg volt a fiam. Az apja letolta aznap, mikor beteg lett, majd másnap, hogy mi az, hogy 1 napos betegsége volt. Utána már nem is kereste egész héten. A hosszú hétvégén most a négy napból egy felet töltött vele, ennek a felét úgy, hogy már a nevelt gyerekei is ott voltak. Volt egy kicsi fiús program, majd ígéretet kapott az apjától, hogy szerdán lesz olyan, hogy csak ők ketten. Aznap lerázta, csütörtökön az volt a program, hogy útjára engedte a gyereket, hogy menjen a motorral, az apja pedig a telefonját nyomkodta. Megbeszélték a pénteket, hogy akkor mennek együtt, a gyerek a motoron, az apja kocsival utána. Tegnap is lerázta, hogy mit gondol, majd minden nap mennek? A hétvégéről egy szó nem esett, mély csend és hallgatás. Sem a gyerek nem tudja, mit akar, sem nekem nem szólt. Eddig mindig mondtam a fiamnak, keresse az apját, beszéljenek, hétvégére el kell menni, mert az apja szereti, blabla. Soha többé nem fogom mondani. Nem szidom az apját, nem beszélek ellene. Csak meghallgatom, amit a fiam mond. Most is azt mondta, nem az a baj, hogy az apja életében ott van a másik család, hanem az, hogy nem tartja be, amit neki ígér. Szívem szakad meg, hogy a fiamnak az apjától kell a legnagyobb pofont kapnia az életben. Illetve a gyerek nem hülye, leesik neki ennyi idősen, hogy mikor még kicsi volt, akkor az apja nem töltött vele időt, minden hétvégén dolgozott, sosem vigyázott rá, inkább elment pecázni. Most az új családnál, ahol még pedálozni kell, vigyáz a vadidegen gyerekre, programokat csinál velük, egész hétvégén együtt vannak. A nevelt gyerekek 2 és 4 évesek. Mikor a saját ennyi idős volt, jó volt, ha este 8 körül haza esett. Most már 6kor ott ül náluk, együtt vacsora, övék az este. A saját gyerekére ennyi idő nem jut.
2022. nov. 5. 05:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Apuka elvárhatja, persze, és sajons a gyereknek közelessége is, mert a láthatást és kapcsolattartást nem általában sohasem a gyerek érdekében hozzák, hanem ez esetben az amúgy full lesz.rom-mód viselkedő szülőében (sajnos), de attól a gyerek nem hülye.


Eddig sem volt apja, most sem lesz.

2022. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
#11 most nem teljesen értem. A gyereknek kötelessége a szülőt felhívni?
2022. nov. 5. 17:33
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem kötelessége a gyereknek felhivnia a szülőt. A hivasat kell fogadnia, illetve ha apuka megy érte lathataskor, akkor mennie kell.
2022. nov. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem.

Az én szüleim nem váltak el, de apám sose tudott rólam semmit.

Nem tudja mikor születtem. Ezt többször mondtam neki felnőtt életem során, és mindig kihúzta magát, hogy de, ő nagyon is tudja. És ezt bizonyítandó elmondta rosszul. Vagy az évet, vagy a napot mindig elvéti.


Anno tinikoromban számon kérte, hogy miért megyek annyit a szomszéd városba. Mondtam, azért, mert oda járok középiskolába. (Akkor voltam másodikos) Döbbenten pislogott, hogy mikor ballagtam el. Pedig ő is ott volt a ballagásomon. Egy házban éltünk.

Elvégeztem egy fősulit, de nem tudja mi a végzettségem.


Azt kívánom, bár elváltak volna, és megszakíthattam volna vele a kapcsolatot.

Cudar nehéz volt úgy felnőni, hogy rendszeresen szembesültem vele mennyire nem vagyunk egy család.

Senki nem idegen számomra annyira, mint ő.


Anyám egy angyal volt, pótolta.

2022. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14!


Ez inkább valami mentális problémának tűnik, mint erdektelensegnek

2022. nov. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

15: az én apukám is ilyen volt, mint a 14-es válaszolónak. Ami érdekelte (politika, történelem), azzal kapcsolatban olyan volt az agya, mint a szivacs. Ami nem érdekelte (pl a családtagok születésnapja), arról fogalma sem volt. Nem volt semmi mentális problémája vagy fogyatékossága az apukámnak, tudtommal.


Kedves Kérdező, együttérzek veled, nálunk is pont ez a helyzet. Nekem két lányom van, mindketten kamaszok, gyakorlatilag nem hiányolják az apukájukat, és csak remélni tudom, hogy ez nem csak a látszat. Nálunk is ez volt, ahogy te is leírtad (akár én is írhattam volna!!). Nálunk sem foglalkozott az apuka már a válás előtt sem túl sokat a gyerekekkel. (mintha tudat alatt választottam volna olyan nemtörődöm férfit, mint amilyen a saját apukám is volt...). Miután elköltözött az exférjem, utána elkezdett foglalkozni a gyerekekkel, még örültem is neki, hogy végül lesz egy törődő, normális apukájuk. Aztán ez szép lassan elhalt, hogy miért, azt nem tudom. Mindenesetre a gyerekek látszólag nem hiányolják egyáltalan, így két évvel a válás után.

2022. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
#16 igazából a külön költözés után jött, hetente többször is, volt, hogy kétnaponta itt volt a gyereknél. Aztán jött egy covid hetekre be voltunk zárva, akkor egy szelet kenyeret nem hozott a gyereknek. Még egy tányér főtt ételt sem úgy, hogy én fel van tudtam kelni az ágyból. A szomszédok segítettek. Utána már hétköznap nem jött, csak telefonált, de hétvégén mindig vitte egy egy napra. Aztán mikor kiderült számára, hogy van valakim, és nem fogok vissza menni hozzá, akkor totál eltávolodott. Aztán hirtelen 3 nap leforgása alatt elő került egy barátnő két pici gyerekkel. Na azóta még annyira sem érdekli a sajátja. Most már eljutottunk oda, hogy lemondani sem mondja le a gyerekes hétvégét. Ha beteg, nem hívja fel, hanem elvárja, hogy a gyerek hívja. Hogy a gyerek ugrálja körül. Most lesz a gyerek szülinapja, beígérte neki egy jó széket az asztalához. Nem mennek, nem nézik, semmi. És az apja, mikor mondom neki, hogy nem akar majd menni hozzá a gyerek, ha így viselkedik, akkor csak megrántja a vállát és azt mondja, hogy akkor nem jön. Csak azt nem képes felfogni, hogy ilyen viselkedés mellett a gyerek, ha megnő, nem fogja rányitni az ajtót.
2022. nov. 6. 09:33
 18/24 anonim ***** válasza:
53%

"Csak azt nem képes felfogni, hogy ilyen viselkedés mellett a gyerek, ha megnő, nem fogja rányitni az ajtót."


Próbáld meg végre felfogni, hogy nem is akarja, hogy majd ranyissa az ajtót. Nem érdekli a gyerek, sosem érdekelte, nyilván azért vállalt egyáltalán, mert te akartad, ő meg úgy volt vele, ez az élet rendje, majd az anyja úgyis törődik vele.

2022. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%
"nyilván azért vállalt egyáltalán, mert te akartad" Nyilván... nyilván szexelni sem akart, csak a nő lerángatta róla a nadrágot. Nem is tudta, hogy gyerek lesz belőle... hagyjuk már a felelőtlen hülyegyerek-apucik mentegetését...
2022. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
33%

19!


Ugyanmar, hagyjuk már ezt a gyenge dumát. Rengeteg férfi vállal gyereket a partner és a társadalom nyomasara úgy, hogy valójában nem akar. Ez pont egy ilyen eset. Nem mentegetes, teny. Az is, hogy a kérdező már 13 éve tisztában van vele, apukat nem érdekli a gyerek, de valamiért most kezdte csak zavarni

2022. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!